• Šiesta správa z Grécka

     • Dnešný deň by som opísala takto...bežné vstávanie na raňajky, niektorí si boli zabehať a zacvičiť s učiteľmi a niektorí ešte spali...Behanie pri pláži, drepovanie, výpony. Už to chcem skúsiť aj ja len trošku som lenivá :D... Okolo pol deviatej ráno sme išli pred LIDL, kde nás čakal dvojposchodový autobus s delegátkou z Čiech, s ktorou sme boli aj pri Meteoroch a je veľmi zlatá, obľúbila som si ju. Cesta nebola tak dlhá ako v deň, keď sme išli na Meteory, trvala iba približne hodinku. Keď sme prišli do Thessaloník a vystúpili z autobusu, zaliala nás veľká horúčava, minimálne 35 stupňov. Väčšina sa opáila podľa oblečenia. Máme stráááášne veľa fotiek, rodičia sa majú na čo tešiť, je to tam nádherné, prístav, mesto, veža, ktorá sa niekedy nazývala krvavá (pretože sa v nej konali popravy), ale dnes ju premenovali „biela veža“, aby Grékom nepripomínala hrôzy minulosti ... Pekné okolie a milión obchodov, človek bez orientácie by sa stratil na sto percent, ešteže my nie sme ten prípad. V niektorých obchodoch boli veľmi výhodné ceny a všetci študenti si pokúpili mnoho vecí. Bolo nám tam trošičku dlho, nakoľko rozchod sme mali od jedenástej do pol piatej poobede, ale dalo sa to zvládnuť. Voľný čas sme strávili prechádzkou po meste a musím uznať, že lepšiu zmrzlinu som nikdy nejedla! Mesto bolo krásne, avšak nevedela by som si predstaviť tam žiť, je to tu úplne iné. Zažili sme tu zatiaľ mnoho pekných vecí, popozerali mnoho nových miest, tešíme sa, že sme tu, pretože sa tu už možno nikdy v živote nevrátime a videli sme tým pádom ďalší kúsok sveta. Predavači by nám predali aj seba, niektorí boli ale zlatí a zhovievaví. Bez angličtiny by sme tu ale boli stratení. Dorozumeli sme sa zatiaľ všade. Páni učitelia si kúpili tričká so známymi žltými postavičkami z filmu Já padouch, aby boli rovnakí, vraj aby sme ich spoznali. Bolo to vtipné a myslím, že super nápad. O štvrtej sme sa zhromaždili pri veži a čakali na sa. Spolužiaci prichádzali vytešení ale aj unavení z takého dlhého dňa. Prišla za nami pani delegátka a nastúpili sme do autobusu a znovu nás čakala hodinová cesta pred Lidl. Niektorí si išli ešte rýchlo niečo kúpiť a iní sa tešili do spŕch :D. Boli sme nejakú hodinku a pol na izbe aby sme sa dali do poriadku a išli na večeru. Na večeru sme si povyberali zeleninku ako vždy a dostali sme kuracie mäsko na šťave s cestovinami. Keď sme jedli prišiel za nami taký milý havinko a dali sme mu kostičky tak, aby nás nevidel majiteľ :D. Malinký sa napapal. Znovu sme mali stretnutie o pol ôsmej dole pri recepcii aby nám profesori povedali dokedy máme večierku a čo sa ešte dnes bude diať. Keďže začalo trošku mrholiť a my sme boli unavení väčšina z nás zostala na hoteli. Zatiaľ je to tu všetko o srande, zábave, smiechu, radosti a verím, že ďalšie dni budú ešte lepšie a lepšie..ale naučili sme sa tu aj mnoho nových vecí a spoznali krásy Grécka 


       

     • Piata správa z Grécka

     • Dnešný deň sme odštartovali krásnym slnečným budíkom a hneď ako sme sa prebudili, všetci sme vedeli, že dnešný deň bude úžasný. Už ráno teplomer ukazoval 28°C, čiže sme všetci vedeli, že dnešný deň nemôže byť nikde inde ako pri čarokrásno mori a neodolateľnej pláži . Rýchlo sme sa všetci vybrali na raňajky, ktoré boli vynikajúce rovnako ako predstava, že už o pár minút sa budeme slniť na už spomínanej pláži a kúpať v mori. Keď už sme boli všetci naraňajkovaní a vychystaní, tak nám už nič nebránilo presunúť sa k moru s našimi úžasnými profesormi. Na pláži sme si to všetci veľmi užívali, niektorí sa opaľovali, iní plávali alebo hrali volejbal, pri ktorom sme si s pánom profesorom Sonnenscheinom a pani profesorkou Guťanovou užili kopec srandy. Čas na pláži letí neuveriteľne rýchlo a my sme si pri toľkej zábave ani nevšimli, že už je čas návratu. V hoteli sme si potom mohli oddýchnuť a nachystať sa na večeru. Niektorí oddychovali, iní sa chystali na vyššie spomenutú večeru, veď predsa všetci chceme večer vyzerať skvele. Po výbornej večeri sme si dali stretko s našimi profesormi, kde sme zhrnuli včerajši deň a povedali si, čo nás čaká zajtra. A poviem vám, zajtrajšok bude úžasný, čaká nás totiž výlet do Thessaloník, kde budeme môcť hlavne nakupovať, ale nebudeme predbiehať, veď aj tak sa všetko dozviete včas.

      Poézia v Parálii nám prekvitá a k včerajšej básni sa nám objavila ďalšia, tentoraz v podaní Christophera Kutku z 1. D.

      Pani profesorka Guťanová

      Som rád, že ste tu so mnou na tomto svete,

      že sme sa tu stretli na spoločnej ceste,

      ste malá, ale nebezpečná keď tasíte päste

      a to všetko preto, lebo máte srdce na správnom mieste.


       

      Viem, nie je to so mnou niekedy ľahké,

      a že sme občas povedzme na nože,

      no boli tu aj chvíle sladké,

      keď povieme si Pane Bože.


       

      A preto Vám ďakujem za Váš prístup,

      že nemám domov cestu istú,

      a keď prihliadnete k tomuto listu,

      tak Vám organizumus nespraví cystu.


       

      S láskou Christopher Kutka

     • Štvrtá správa z Grécka

     • Náš štvrtý deň sa začal hneď skoro ráno. Odchod bol o 6:20, preto mali niektorí problém vstať. V jedálni sme dostali balíčky s raňajkami, ktoré sme si zobrali so sebou. Naša cesta viedla do kostola Veľkej Paraskevy. Tam sme si pozreli kostol a studničku so svätenou liečivou vodou. Druhá zastávka bola kávičková. Najedli sme sa a pokračovali ďalej na kláštory Meteora, na ktoré viedla cesta cez mesto Larisa, o ktorom nás bližšie oboznámila naša sprievodkyňa. Pod kláštormi sme sa zastavili v obchode so suvenírmi, kde sa ručne vyrábajú obrazy svätých - ikony. Autobus nás ďalej zaviezol do najvyššieho mužského kláštora. Ženy sa museli povinne zahaliť do dlhých sukní. V kláštore sme mali grécku sprievodkyňu a naša delegátka nám jej výklad prekladala. Obzreli sme si celý kláštor, okrem iného aj lebky zosnulých mníchov. Z tohto miesta  máme veľmi pekné zážitky, pretože bol odtiaľ krásny výhľad na okolité skaly - meteora. Neskôr sme sa presunuli nižšie a kto mal záujem, mohol si pozrieť aj ženský kláštor. Z toho bol taktiež nádherný výhľad. Naša cesta smerovala už na hotel, ale zastavili sme sa ešte na obed. Niektorí sa zastavili v reštaurácii na grécke špeciality, iní mali vlastné jedlo. Potom nás čakala ešte dvojhodinová cesta na hotel, ktorú sme skoro všetci prespali. Po príchode sme niektorí išli ešte do blízkych potravín a potom na hotel, kde sme si oddýchli po náročnom dni. Na večeru sme mali mäso na šťave s ryžou. Po večeri sme mali ako každý deň stretnutie a profesori nám oznámili čas večierky. Väčšina sa pobrala ešte na pešiu zónu do stánkov alebo prejsť sa po okolí. Čaká nás tu ešte niekoľko slnečných dní, ktoré si plánujeme užiť naplno. A to je z dnes asi všetko je nám tu super a môžete nám všetci závidieť.  

      Fotogaléria s novými fotkami TU

     • Tretia správa z Grécka

     • Tretí deň v Grécku dopadol nasledovne: ráno o ôsmej hodine sme zišli na raňajky, ktoré boli také isté ako v iné dni...ale nesťažujeme sa. O pol deviatej sme sa premiestnili na parkovisko pred Lidl, kde nás čakala sprievodkyňa a luxusný poschodový autobus. Našou prvou zastávkou boli Diove vodopády, kde sa podľa gréckej mytológie Zeus stretával so svojimi milenkami. Cesta k vodopádom viedla krásnou gréckou prírodou. Neskôr sme dostali rozchod, aby sme si poobzerali okolie.. a pokračovali sme ďalej! Nasadli sme do autobusu, ktorý nás doviezol do Kláštoru sv. Dionýza (spomínaný mních pochádzal z kláštora Mateora, ktorý navštívime zajtra). Poslednou zastávkou bol bájny vrch Olymp, sídlo bohov, na ktorý viedla kľukatá cesta. Výhľad na okolie bol nádherný. Po ceste domov mnohých premohla únava a zaspali v autobuse. Keď sme sa vrátili naspäť do Parálie, zastihla nás nečakaná búrka a museli sme utekať do hotela, aby sme nezmokli. Keďže po zvyšok dňa bolo zamračené, na pláž sme nešli. Niektorí z nás zostali oddychovať na hoteli, iní sa vybrali prejsť na nákupy do mesta. Po večeri sme sa išli prejsť na pláž a páni profesori nám pripravili vedomostný kvíz, v ktorom sme si preverili naše poznatky. Víťazi (Christopher Kutka, Adam Repáň, Jakub Rusov) dostali sladkú odmenu. Ale týmto večer ešte neskončil, po vyhodnotení kvízu nás čakal bonbónik v podobe básne, ktorú zložila Nikol Šišková pre pána profesora Žilku (báseň s názvom Vyznanie si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch).

       

      Milovaný profko pán Žilka

       

      Prečo ma život stále len skúša?

      Prečo som taká hlúpa?

      Zostala som nešťastná,

      zase som naletela na krásne slová,

      že ma naučíte hrať volejbal,

      no vy ste ma len klamal.

       

      Prečo pochybujete o tom, či vás mám rada?

      A preto sa teraz cítim sama.

      Ste môj životný sen,

      pri sebe vás mať chcem.

       

      Patrím do vášho háremu žien,

      no vašou jedinou byť chcem.

      Už nikdy vás nesklamem,

      to vám zo srdca sľubujem.

       

      Vy ste ma len zle pochopili

      a takto ste ma vytrestali.

      Toto berte v rámci srandy,

      to naozaj nemáte v sebe kúsok hanby?

       

      Od milovanej žiačky Nikol :)

       

      Ale už je najvyšší čas ísť spať, lebo zajtra odchádzame o šiestej ráno do kláštorov Meteora.

       

      Foto nájdete TU

     • Druhá správa z Grécka

     • Ahojte. Na dnešok len tak niekto nezabudne. Prečo ? ... K tomu sa dostaneme.

      Hneď ráno po raňajkách sme sa vybrali na pláž, kde nám naši profesori oznámili, že sa bude konať turnaj vo volejbale. Niektorí túto správu nepriali veľmi pozitívne, keďže sme ležali na slnku, ktoré nás unavilo. Ale s postupom času aj únava opadla. Hru sme si všetci veľmi užili a ako už spomínané prekvapenie pre nás bolo to, že sme dostali aj ceny. Niekto dostal hrnček, iný zas sviečku a rôzne iné drobnosti, ktoré nám len zdvihli na záver únavného dňa náladu. Musím spomenúť, že ceny sa rozdávali po večeri, ktorá bola podľa môjho názoru „výborná“. Ale pri prehĺtaní sa vám nesmelo dostať nič na jazyk.

      No nič. Táto dnešná správa končí, pretože sme po spomínanom turnaji vyčerpaní. Niekto možno zbehne ešte večer na pizzu a niekto bude tráviť večer oddychom na izbe. Na zajtra máme plne nabitý program, ale to si už necháme ako prekvapenie pre vás na zajtra.

      S pozdravom: Plavecký výcvik, Grécko 2014

      A ešte výsledky plážového volejbalu:

      tím Tomáša Sonnenscheina – tím Tomáša Žilku 2:0

      tím Tomáša Sonnenscheina – tím Ivany Guťanovej 2:1

      tím Ivany Guťanovej – tím Tomáša Žilku 2:1


       

      1. miesto: tím Tomáša Sonnenscheina – Julka, Simona, Vanessa, Jessica, Danielka, Noémi, Ildikó, Tomáš S.

      2. miesto: tím Ivany Guťanovej – Lucia, Bianka, Laura, Jakub, Adam, Christopher, Ivana

      3. miesto: tím Tomáša Žilka – Andrea, Veronika, Peťa, Alenka, Nika, Karin, Barbora, Dominika, Tomáš Ž.


       

      Sláva víťazom (a chutná večera) a česť porazeným!!!

       

      Fotogaléria z úvodných dní TU

     • Prvá správa z Grécka

     • 5.6.2014

      Po dlhom a náročnom školskom roku plnom skúšok a nových poznatkov nastal čas na oddych a zábavu. Rozhodli sme sa pre návštevu krajiny, bohatej na pamiatkové dedičstvo a prírodné zaujímavosti, pre Grécko. Naša cesta sa začala vo štvrtok v Nitre o pol deviatej. Následne sme pokračovali k maďarským hraniciam, ktoré sme prekročili v Komárome. Pozitívne naladení sme pokračovali až k srbským hraniciam. V Srbsku sme cestovali cez hlavné mesto Belehrad a okrem neho sme videli ešte krásu prírody v podobe stromov, lesov a skál, podobných tým na Slovensku. Cestovali sme Srbskom a až v neskorých nočných hodinách sme sa priblížili k bulharským hraniciam. Po prehliadke osobných dokladov sme vyčerpaní z cesty zakončili deň v autobuse, kde sme prespali noc, pokým nás šoféri bezpečne viezli cez Bulharsko k posledným gréckym hraniciam.

      6.6.2014

      Nadránom sme prešli bulharsko-gréckymi hranicami a už o pol siedmej sa začal náš deň v Parálii. Pricestovali sme všetci v poriadku a v očakávaní nasledujúcich dní, ako si budeme užívať pri mori zábavu a relax. O ôsmej do hotela prišla naša delegátka, ktorá nám povedala niečo o tejto spomínanej destinácii a poučila nás, ako sa máme správať a kde nájdeme potrebné veci v okolí. O desiatej sme sa ubytovali, takže zatiaľ sme mali čas sa poobzerať po okolí. Ako prvé sme si išli pozrieť more, ktoré máme blízko hotela a je krásne čisté aj spolu s plážou. Na toto obdobie je aj celkom teplé. Po ubytovaní sme mali zraz o jednej vo vestibule, odkiaľ sme išli spolu na pláž až do popoludnia. Po poobedňajšom kúpaní sme sa vrátili na hotel a neskôr sme išli na večeru. Po večeri sme sa išli prejsť do mesta a pozrieť si pešiu zónu aj s jej obchodmi. Nakúpili sme rôzne suveníry a vrátili sa na hotel. Týmto sme zakončili náš prvý deň. Pedagógovia nás upozornili na malú zmenu v programe. Podarilo sa im totižto vybaviť fakultatívny výlet na bájny Olymp, ktorý navštívime v nedeľu. V pondelok nás čakajú mníšske kláštory v Meteorách a v stredu návšteva druhého najväčšieho mesta Grécka Thessaloník (Solúnu), veľmi sa na tieto výlety tešíme.

      Fotogaléria pribudne čoskoro. 

     • Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

     • Dňa 28. mája 2014 sa v Študentskom dome UKF v Nitre uskutočnilo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení úspešným maturantom štvrtých ročníkov Súkromnej strednej odbornej školy ANIMUS v  Nitre.

      Celý tento akt prebiehal v talároch a niesol sa v mimoriadne slávnostnej atmosfére za prítomnosti rodičov a pozvaných hostí. Prítomným maturantom a hosťom sa prihovoril riaditeľ školy – doc. Ing. Bohuslav Sýkora, CSc. Maturanti svoju vďaku vyjadrili  vedeniu a celému učiteľskému zboru.

      Každý prítomný si z tejto akcie odniesol povznášajúci pocit a vieru, že vzdelanie a maturita je v dnešnej dobe trvalá a priam nutná hodnota, a preto väčšina našich študentov pokračuje v štúdiu na vysokých školách, kde im prajeme veľa úspechov.

      Na záver sa chceme aj my touto cestou rozlúčiť  s našimi absolventmi a veríme, že dokážu svoje ciele i sny úspešne naplniť.

       

     • Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

     • Dňa 28.05.2014 sa bude konať slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení pre absolventov 4. ročníkov SSOŠ ANIMUS Nitra o 10:00 hod. v budove študentského domova UKF Nitra, na ul. B. Slančíkovej 1, 949 01 Nitra. Účasť nutná!

     • Riaditeľské voľno

     • V dňoch 22. - 23. 05. 2014 majú žiaci prvého ročníka riaditeľské voľno z dôvodu konania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky.

    • Sprievodcovský kurz
     • Sprievodcovský kurz

     • Prví účastníci sprievodcovského kurzu na SSOŠ Animus absolvovali všetky prednášky a študentov štvrtého ročníka čaká o dva týždne záverečný krok k získaniu sprievodcovského preukazu. V rámci maturitnej skúšky z odborných predmetov budú musieť odpovedať aj na otázky z tém, ktoré preberali v rámci kurzu. Počas niekoľkých mesiacov absolvovali dlhé hodiny prednášok pod vedením Doc. PhDr. Borisa Michalíka, PhD. a jeho kolegov z Katedry manažmentu kultúry a turizmu na Filozofickej fakulte UKF. Na prednáškach si obohotili svoje poznatky z geografie cestovného ruchu, psychológie, dejepisu a mnohých ďalších predmetov. Prakticky si vyskúšali ako podať prvú pomoc pri nešťastných situáciách, ktoré môžu v rámci sprevádzania nastať. Záverečné hodiny absolvovali v teréne na Nitrianskom hrade, kde si prakticky vyskúšali úlohu sprievodcu CR a svojim spolužiakom priblížili históriu jednej z dominánt Nitry a pamiatok, ktoré sa nachádzajú v hradnom areáli a Hornom meste. Chceli by sme poďakovať Doc. PhDr. Borisovi Michalíkovi, PhD.  a jeho kolegom za cenné vedomosti, ktoré sa nám snažili odovzdať a trpezlivosť a čas, ktorý nám venovali.

      Sprievodcovský kurz - Obrázok 1 Sprievodcovský kurz - Obrázok 2  Sprievodcovský kurz - Obrázok 3
       

    • Víťazom veľkonočného futbalového turnaja trieda 2.B
     • Víťazom veľkonočného futbalového turnaja trieda 2.B

     • Podobne ako pred Vianocami, aj pred Veľkou nocou sa p. prof. Kotrus, Žilka a Sonnenschein rozhodli pre chlapcov zorganizovať futbalový turnaj tried.


      Tentokrát sa turnaja zúčastnilo 8 tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Napínavé boje sa odohrávali až do posledných sekúnd zápasov a zápasy o tretie miesto a finále museli rozhodnúť až strely zo značky pokutového kopu. Najlepším strelcom turnaja sa stal Matej Fúska z 2.B triedy s počtom gólov 7

      A skupina výhry remízy prehry skóre body
      2.B 3 0 0 13:1 9
      1.C 1 1 1 5:5 4
      1.B+1.A 1 0 2 2:7 3
      2.C 0 1 2 2:9 1

       

      B skupina výhry remízy prehry skóre body
      4.A -1. 2 1 0 13:3 7
      4.B+3.A 2 1 0 12:6 7
      4.A -2. 1 0 2 5:9 3
      3.C+3.B 0 0 3 1:13 0

       

      O tretie miesto:

      4.B + 3.A vs. 1.C 1:1, na p.k. 2:1

      Finále

      4.A vs. 2.B 2:2, na p.k. 0:1

       

      Poradie na prvých troch miestach:

      1. miesto 2.B

      2. miesto 4.A

      3. miesto 4.B + 3.A

      Fotogalériu nájdete TU

     • Rodičovské združenie

     • Dňa 08. 04. 2014 (utorok) sa uskutoční konzultačné rodičovské združenie od 14:30 hod. do 16:30 hod. Informovať sa môžete u tr. profesora v jednotlivých triedach v budove SSOŠ Animus na Levickej ceste 40.

    • Divadelné predstavenie "Plešatá speváčka"
     • Divadelné predstavenie "Plešatá speváčka"

     • Dňa 25. 03. 2014 sa vybraní študenti z tried 3.A a 3.B zúčastnili divadelného predstavenia od E. Ionesca Plešatá speváčka. Inscenácia bola zaujímavá a študenti si mohli overiť svoje poznatky z tématiky absurdná dráma. Herecké výkony všetkých očarili. Tešíme sa na ďalšie kultúrne predstavenia v našom divadle. 

    • Exkurzia v Národnej banke Slovenska
     • Exkurzia v Národnej banke Slovenska

     • Dňa 06.03.2014 sa študenti 1.C, 2.C a 3.C triedy zúčastnili exkurzie v rámci predmetov, ekonomika, podnikanie a pramene hospodárskych informácií pod vedením PaedDr. Viery Homolovej a Mgr. Angeliky Hluchej. Prednáška bola venovaná úlohám NBS v eurozóne. Žiaci boli upozorní na zmenené úlohy NBS po vstupe do eurozóny.

      Cieľ odbornej exkurzie bol splnený a počas odbornej exkurzie sa študenti správali podľa pokynov.

    • Lyžiarsky kurz - správa č.1
     • Lyžiarsky kurz - správa č.1

     • Posielame Vám krááásny pozdrav z lyžiarskeho kurzu 2014 zo Ždiaru vo Vysokých Tatrách. V pondelok ráno 10. 3.,  v deň nášho odchodu na lyžiarsky kurz,  prišiel o 7:40 po nás autobus pred hotel Olympia v Nitre. Odchod bol o 8:25. Zastavili sme sa v Leviciach pre posledného žiaka a vyrazili do Tatier. Cesta trvala približne 5 hodín. Keď sme o 13:30 prišli pred Penzión Viktória, dozor konajúci učitelia nás oboznámili s podmienkami a správaním sa na lyžiarskom kurze. Po ubytovaní a vybalení vecí, sme išli na výdatnú večeru a oboznámili sa s programom lyžiarskeho výcviku. Večera bola fakt super – výborná fazuľová polievka a ryža s mäsom. Po výdatnej večeri sme išli na večernú prechádzku a spoznali  nádherné okolie chaty. Večierka bola o 22,00.

      Dnes – čiže v utorok 11. 3. sme sa zobudili do nádherného slnečného rána. Raňajky boli od 7:30 do 8:30 – švédske stoly.  Výdatne sme sa naraňajkovali a o 9:00 v plnej výzbroji vyrazili autobusom na svah – do lyžiarskeho strediska „Strachan“. Učitelia nás rozdelili do troch družstiev a lyžovali sme až do 14:00 hod. Po lyžovačke sme sa vrátili unavení späť na chatu a zmorení oddychovali do 16,30. Po oddychu sme išli na večernú prechádzku a o 17:30 bola večera: zeleninová polievka s haluškami a výborný zemiakový prívarok s fašírkami.  Po večeri sme sa rozdelili do skupín – chlapci išli pozerať s pánom profesorom Žilkom futbal a ostatní dostali za úlohu preštudovať „Biely kódex“ a napísať pre Vás správu.

      Tak Vás všetkých zdravíme z Vysokých Tatier a tešíme sa ďalší super deň na lyžiach. A aby ste mohli ticho závidieť posielame aj pár fotiek z dnešného slnečného prvého dňa na lyžiach.....:) 

       

      Fotogalériu nájdete TU

    • Podporte našich študentov prostredníctvom 2 % z Vašich daní
     • Podporte našich študentov prostredníctvom 2 % z Vašich daní

     • Vážení rodičia a priatelia školy,

      aj pomocou Vašich 2% z dane nám pomôžete skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na SSOŠ Animus. Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie SSOŠ Animus. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

      Tlačivo nájdete Vyhlasenie_o_poukazani_dvoch_percent.docx

     • Aj keď zima tentokrát do Nitry nazavítala a sneh sme mohli vidieť iba v priamych prenosoch zo zimných olympijských hier v Soči, Mgr. Žilka a Ing. Kotrus zorganizovali pre svojich študentov jednodňovú lyžovačku v jednom z najnavštevovanejších stredísk na Slovensku. 20. februára 2014 privítalo našich študentov stredisko Chopok - Jasná krásnym počasím, ktoré ešte viac zvýraznilo perfektné zážitky z tohto dňa.

      Fotogalériu nájdete TU.
       

    • Prednáška o možnostiach štúdia na VŠ
     • Prednáška o možnostiach štúdia na VŠ

     • Dňa 6. februára 2014 sa uskutočnila prednáška spojená s diskusiou s Dr. Žitným, pracovníkom Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre. Túto prednášku zorganizovala výchovná poradkyňa Mgr. Jedličková

        Prednáška o možnostiach štúdia na VŠ - Obrázok 1  Prednáška o možnostiach štúdia na VŠ - Obrázok 2

    • Valentínska zumba a posilňovanie
     • Valentínska zumba a posilňovanie

     • Valentín je sviatok všetkých zamilovaných a keďže každý z nás sa chce páčiť, aj naši študenti využili možnosť rozhýbať svoje telo a zlepšiť svoju postavu. Výber žiakov zo všetkých ročníkov sa zúčastnil zumby pod vedením majsterky Slovenska a ďalšia skupina využila posilňovňu v nákupnom centre na Chrenovej. Túto akciu organizovali Mgr. Jedličková, Ing. Kotrus, Mgr. Žilka a RNDr. Sonnenschein. Všetci študenti boli veľmi spokojní a veria, že podobné akcie sa budú konať častejšie. 

      Fotogalériu nájdete TU