• Služby počas jarných prázdnin

     • Jarné prázdniny sú predo dvermi a každý z nás sa poteší niekoľkým dňom voľna. Žiaci, ktorí budú potrebovať potvrdenia o návšteve školy môžu prísť do školy v dňoch 3.3. (utorok) a 5.3. (štvrtok) v čase od 9:00 do 11:00 hod. Prihlášky na vysoké školy sa budú potvrdzovať až po jarných prázdninách!

    • Deň otvorených dverí
     • Deň otvorených dverí

     • Druhý deň otvorených dverí v tomto školskom roku sa niesol vo veľmi priateľskej atmosfére. SSOŠ Animus navštívilo 57 žiakov z 15 škôl. Formou zážitkového vyučovania sa bližšie oboznámili so všetkými študijnými odbormi na našej škole, ako aj vyučovaním jazykov. Na odbore manažment regionálneho cestovného ruchu boli prezentované jednotlivé druhy cestovného ruchu, odbor škola podnikania ponúkol prezentáciu jednotlivých predmetov a cvičnej frimy, ktorá žiakom ponúka bufetové služby. Odbor informačné systémy a služby oboznámil našich nádejných študentov s fungovaním robota, ktorého obsluhu a programovanie sa v rámci štúdia na tomto odbore naučia. Jazykári preskúšali vedomosti žiakov vo viacerých kvízoch, v ktorých si preverili svoje vedomosti z anglického, nemeckého, ruského, ale aj slovenského jazyka. V školskej kronike si mohli žiaci nalistovať všetky školské akcie a podujatia, ktoré na našej škole prebiehajú. Na našej škole môžu žiaci navštevovať strelecký krúžok a na DOD si mohli najšikovnejší zapoľovať na elektronickej strelnici na jelene, muflóny alebo byvoly. 

      Riaditeľka školy PaedDr. Nagyová a výchovná poradkyňa Mgr. Jedličková vylosovali zo zúčastnených deviatakov troch, ktorý získali zaujímavé ceny:

      knižná odmena - Adrián Hörik - ZŠ Nitrianske Hrnčiarovce

      knižná odmena - Adam Horník - 8 ročné gymnázium Nitra

      slúchadlá - Alexander Kuna - ZŠ Podhorany

      Žiaci si môže vecné ceny prevziať na SSOŠ Animus, Levická cesta 40, 949 01 Nitra

      fotogalériu nájdete TU

    • Školský Valentín
     • Školský Valentín

     • Náš školský Valentín sa začal tým, že naša cvičná firma CK Sunshine pripravila malé občerstvenie a Valentínsku poštu. Občerstvenie bolo veľmi pestré . Mohli sme si pochutnať na palacinkách, muffinkách, káve či čajíku. Do Valentínskej pošty mohol vhodiť každý svoj odkaz. ,,Valentínky“ sa neskôr rozniesli po triedach a nahlas sa prečítali, pričom sme sa všetci schuti zasmiali. Užili sme si krásny Valentín.

    • Ako ďalej po skončení strednej školy?
     • Ako ďalej po skončení strednej školy?

     • Dňa 29.1. 2015 sa uskutočnila prednáška pre žiakov štvrtých ročníkov s Ing. Gališinovou z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre, ktorá poskytla žiakom užitočné rady a informácie z oblasti trhu práce, pracovných príležitostí na Slovensku aj v zahraničí. Žiaci formou hravých cvičení riešili modelové situácie na trhu práce. Po prednáške nasledovala prezentácia o možnostiach štúdia na UKF s Dr. Žitným. Organizačnú stránku mala na starosti Mgr. Jedličková

       

       

       

      Ako ďalej po skončení strednej školy? - Obrázok 1 Ako ďalej po skončení strednej školy? - Obrázok 2

       

     • Rozvrh - 2. polrok 2014/15

     • Dňa 2.2.2015 nadobúda platnosť nový rozvrh, podľa ktorého bude prebiehať vyučovací proces v 2.polrok šk. roka 2014/15. Môžete si ho prezrieť po prihlásení v sekcii Rozvrh.

     •  

                Dňa 15. 1. 2015 sa v budove Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu v tejto súťaži reprezentovala Miroslava Pluhárová z 2. D, ktorá sa v kategórii 2D umiestnila na 2. mieste.

           Úlohou žiakov bolo vyplniť písomný test zameraný na slovnú zásobu, gramatiku, čítanie a počúvanie s porozumením. Žiaci museli prejsť aj ústnou časťou, v ktorej opisovali obrázok a tiež viedli rozhovor s pedagógmi. 

    • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo
     • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

     • V stredu 21. januára sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín pod patronátom PaedDr. Miklovičovej a Mgr. Guťanovej. 18 žiakov zo všetkých ročníkov prednieslo diela z poézie aj prózy. Väčšina študentov podala vynikajúce výkony a pre odbornú porotu bolo veľmi ťažké vybrať najlepších troch. Na prvom mieste sa umiestnila Lenka Poláková zo 4.C triedy, s krásnym prednesom Margity a Besnej od Jána Botta, na druhom Karolína Hráčková z 3.A si vybrala tiež dielo Jána Botta - Žltú ľaliu, tretie miesto získali Nikoleta Blažeková a Mirka Čurgalyová z 3.B, ktoré recitovali spoločne Daniela Pastirčáka, Slovo pred slovom. Víťazom srdečne blahoželáme, získali knižné odmeny a najlepší postupujú do krajského kola. 

       

      Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - Obrázok 1 Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - Obrázok 2

    • Vianočný futbalový turnaj SSOŠ Animus 2014
     • Vianočný futbalový turnaj SSOŠ Animus 2014

     • Dňa 18. 12. 2014 prepukli v športovej hale SPU napínavé boje o poháre a medaily pre víťazov futbalového turnaja. 7 tímov bolo rozdelených do dvoch skupín, víťazi skupín sa stretli vo finále o celkového šampióna, tímy z druhých miesto o tretie miesto. V mladšej skupine, kde bojovali tímy z prvých dvoch ročníkov, sa najlepšie darilo spojenému mužstvu z tried 1.A a 2.A, ktorí sa stali víťazmi tesne o skóre pred 2.C. V staršej skupine (triedy z tretieho a štvrtého ročníka) dominovali hráči z 3.B, pred triedou 3.C a na poslednom mieste bez jediného víťazstva sa umiestnil spojený tím štvrtákov. V zápase o tretie miesto bojovala 2.C veľmi statočne, ale hráči z 3.C si vybudovali dvojgólový náskok, ktorý umnou hrou do konca zápasu udržali. Finále prinieslo najkvalitnejší zápas turnaja. Tvrdé súboje na ostrie noža, veľa gólov a zvraty v zápase, to všetko nám ponúkal tento zápas. Favorit z 3.B sa musel skloniť pred výbornými výkonmi spojeného tímu (1.A a 2.A). Na turnaji sa predstavilo niekoľko futbalistov z FC Nitra a okolitých tímov z nižších líg, ktorí zabezpečili turnaji vysokú kvalitu.

      Skupina A:
      1.A + 2.A - 1.B   3:1
      2.B - 2.C  0:3
      1.A + 2.A - 2.B  7:3
      1.B - 2.C  3:2
      1.A + 2.A - 2.C  2:3
      1.B + 2.B  2:3

      1. 1.A+ 2.B   12:7  6 bodov
      2. 2.C            8:5   6 bodov
      3. 1.B            6:8   3 body
      4. 2.B            6:12  3 body

      o poradí rozhodlo skóre

      Skupina B:
      3.B - 3.C   4:0
      3.B - 4. roč.  5:2
      3.C - 4. roč.  2:1

      1. 3.B     9:2  6 bodov
      2. 3.C     2:5  3 body
      3. 4.roč   3:7  0 bodov

      o 3. miesto
      2.C - 3.C 0:2

      finále
      1.A + 2.A - 3.B 7:6

      najlepší strelci s 5 gólmi boli Samuel Ďurek, Jozef Porubský a Michal Varga. Po záverečnom penaltovom rozstrele získal pohár pre najlepšieho strelca Samuel Ďurek.

      Všetkých ďakujeme za predvedené výkony a veríme, že s podobným nasadením budú pristupovať aj k vyučovaciemu procesu!

     • Riaditeľské voľno

     • Dňa 15. 12. 2014 v pondelok bude na SSOŠ Animus v Nitre riaditeľské voľno. 

    • Prezentácia našej školy v Komjaticiach
     • Prezentácia našej školy v Komjaticiach

     • Dňa 09.12.2014 sme sa zúčastnili Vianočných tvorivých dielní v Komjaticiach, ktoré boli spojené s prezentáciou stredných škôl za účelom predstavenia sa žiakom deviateho ročníka. Akcie sa zúčastnilo 18 stredných škôl z blízkeho, ako aj z ďalekého okolia, ktorú organizovala ZŠ s MŠ Ondreja Cabana v Komjaticiach. Tešili sme sa z velkého počtu záujemcov.

      Prezentácia našej školy v Komjaticiach - Obrázok 1 Prezentácia našej školy v Komjaticiach - Obrázok 2

    • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
     • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

     •           Dňa 9. 12. 2014 sa žiaci II. až IV. ročníka zúčastnili školského kola súťaže Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry. Cieľom olympiády bolo motivovať žiakov vo využívaní spisovnej slovenčiny a preveriť vedomosti žiakov. Súťaž pozostávala z troch disciplín: čítanie s porozumením, písomný a ústny prejav. Do súťaže sa zapojilo päť žiakov. Žiak, ktorý sa umiestnil na 1. mieste, postupuje do krajského kola.

       

      Umiestenie žiakov:

      1. miesto Adrián Suljič, 4. D

      2. miesto Kristína Pacherová, 2. D

      3. miesto Miroslava Pluhárová, 2. D

    • Vianočná Viedeň
     • Vianočná Viedeň

     • Dňa 10.12.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie do prekrásnej vianočnej Viedne. Skôr, ako sme však dorazili do Viedne sme navštívili aj iné miesta. Ako prvú sme navštívili čokoládovňu v Kittsee, kde sme si pochutnávali na rôznych druhoch výborných čokoládok. Ďalšou zástavkou bolo nákupné centro Pandorf. Poslednou časťou zájazdu boli tradičné Vianočné trhy  pred radnicou. Čakalo na  nás takmer 150 stánkov, kde sme nakúpili darčeky pre svojich blízkych, ochutnali skvelé pečené gaštany, perníky, štrúdľu. Spoľahlivo nás zahrial punč, čaj alebo horúca čokoláda.

      A nakoniec sme sa všetci stretli pod tým najväčším vianočným stromčekom. 

       

       

       

      Vianočná Viedeň - Obrázok 1 Vianočná Viedeň - Obrázok 2

    • Školské kolo olympiády z nemeckého jazyka
     • Školské kolo olympiády z nemeckého jazyka

     • Dňa 9. 12. 2014 sa konalo školské kolo olympiády z nemeckého jazyka pod vedením Ing. Eriky Lahučkej a Mgr. Waddaha Al-Shantira. Zúčastnilo sa ho 11 študentov zo všetkých ročníkov. Študenti museli absolvovať viacero úloh, v ktorých museli preukázať svoju znalosť nemeckého jazyka.  

      Na prvých troch miestach sa umiestnili:


      1. Drahomíra Bojdová2.A (postup do okresného kola)

      2. Dominika Doležajová z 2.B

      3. Dáša Ďurovičová 2.A

      Výhercovia získali knižné odmeny a diplom. Srdečne blahoželáme.

      Fotogalériu nájdete TU

    • Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo v Nitre a v Leviciach
     • Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo v Nitre a v Leviciach

     • Dňa 8. 12. 2014 sa konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka pod vedením Mgr. Henriety Kuzmovej a Mgr. Waddaha Al-Shantira. Zúčastnilo sa ho 14 študentov zo všetkých ročníkov. Museli absolvovať písomnú časť (gramatika, slovná zásoba, čítanie s porozumením, posluch) a ústnu časť. 

      Na prvých troch miestach sa umiestnili:


      1. Diana Školnikovičová z 3.A (postup do okresného kola)

      2. Andrea Krnáčová zo 4.B

      3. Dávid Galaba z 1.B

       

      Olympiáda sa uskutočnila aj na pracovisku v Leviciach. 

            Dňa 9. 12. 2014 sa žiaci II. až IV. ročníka zúčastnili školského kola súťaže Olympiáda v anglickom jazyku. Žiaci absolvovali písomnú časť, ktorá bola zameraná na čítanie s porozumením, gramatiku, slovnú zásobu a počúvanie s porozumením. Súčasťou olympiády bola aj ústna časť, v ktorej sa žiaci mali vyjadriť na vybranú tému. Cieľom súťaže bolo podporovať žiakov vo vzdelávaní sa v anglickom jazyku. Do súťaže sa zapojilo šesť žiakov. Víťaz súťaže postúpil do obvodného kola, kde bude reprezentovať našu školu.

       

      Umiestenie žiakov:

      1. miesto Miroslava Pluhárová, 2. D

      2. miesto Zlatica Mónová, 2. D

      3. miesto Bianka Kmotriczová, 2. D

       

      Výhercovia získali knižné odmeny a diplom. Srdečne blahoželáme.

      Fotogalériu nájdete TU

    • Prednáška na tému neurofeedback
     • Prednáška na tému neurofeedback

     • Prednášku zorganizovala p. Mgr. Školnikovičová pre našich maturantov. Hlavnou snahou je pomôcť študentom lepšie sa pripraviť na maturitné skúšky a ich úspešné zvládnutie. Neurofeedback je vysoko špecifická metóda, ktorá umožňuje autoreguláciu frekvencie elektrickej aktivity mozgu (mozgových vĺn) opakovaným tréningom, prostredníctvom špeciálneho počítačového programu. Vďaka prístrojovému vybaveniu mozog dostáva okamžitú, cielenú a presnú informáciu o ladení (prípadne „rozladení“) svojich mozgových vĺn a pomocou tréningu sa môže naučiť, ako ich uviesť do súladu. 

      Prednáška bola pre našich študentov veľmi poučná a veríme, že im dopomôže úspešne absolovať posledný ročník štúdia.

      Fotogalériu nájdete TU

       

       

    • Vianočné trhy a Mikuláš 2014
     • Vianočné trhy a Mikuláš 2014

     • Dňa 5.12. 2014 sa na škole SSOŠ Animus konali  tradičné Vianočné trhy. Čakal na nás teplý punč, výborné palacinky, voňavé linecké pečivo, medovníčky a rôzne vianočné dekorácie a ozdoby. Pri tejto príležitosti zavítal na našu školu Mikuláš, ktorý  nás prekvapil svojim príchodom a obdaril nás mikulášskymi balíčkami s kopou sladkostí. V škole prevládala ozajstná vianočná atmosféra, všetci sme sa cítili vynikajúco. 

       

      Fotogaléria nájdete TU

    • Profesijná orientácia žiakov
     • Profesijná orientácia žiakov

     •  

      Voľba povolania je v živote človeka jedným z dôležitých medzníkov. Z voľby profesie sa neskôr buduje určitá profesionálna pozícia v spoločnosti, spoločenská prestíž a životný štýl, ktorý je zvyčajne prepojený s preferenciou určitých hodnôt, záujmov a celkového nasmerovania.

      Dôležité pre každého žiaka je položiť si otázku  

      O aké povolanie mám záujem...?

      Na aké povolanie sa najviac hodím..?

                  V ideálnom prípade, by mala byť odpoveď na obidve otázky do určitej miery podobná, ak nie súhlasná. V bežnej praxi sa však stretávame aj s nereálnymi očakávaniami  predstavami mladých ľudí, ktoré často presahujú ich individuálne možnosti a schopnosti.

                  Cieľom profesijnej orientácie je odporúčanie druhu vysokej školy a odborného zamerania, ktoré vzhľadom na osobnostné predpoklady umožní profesionálnu sebarealizáciu. Predovšetkým ide o informačné, diagnostické a konzultačno-poradenské aktivity skúsených odborníkov z radov psychológov určené mládeži a jej príprave pre správnu voľbu povolania.

                  V spolupráci s CPPPP v Leviciach sme dňa 26. 11. 2014 zorganizovali zisťovanie osobnostných predpokladov pre profesijné zameranie pre žiakov 3. a 4. ročníka pod názvom  “Deň kariérového poradenstva“, ktorý bola obohatený o rôzne zážitkové a tématické aktivity.

      Profesijné poradenstvo by malo vychádzať z poznania a rešpektovania ľudských práv - právo na rozhodovanie o svojom povolaní a umiestnení na trhu práce na základe vlastného procesu rozhodovania, avšak s prihliadnutím na osobnostné charakteristiky a schopnosti, informácie o povolaniach a možnosti trhu práce.

                  Dúfame, že našim žiakom práve tento deň uľahčí rozhodovanie o ich budúcnosti a výbere tej správnej vysokej školy, alebo správneho povolania.

    • iBOBOR
     • iBOBOR

     • iBOBOR je celoslovenská informatická súťaž, ktorej hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž iniciuje v deťoch využívanie IKT, snaží sa  posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

                      Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

                      Súťaž sa realizuje v piatich kategóriách pre žiakov ZŠ a SŠ.

                      V novembri sa opätovne aj naši žiaci 2.D a 4.D  zapojili do tejto obľúbenej súťaže a medzi najúspešnejších riešiteľov patrili 

      • v kategórii JUNIOR:  Miroslava Pluhárová, Kristína Pacherová, Adam Repáň
      • v kategórii Senior : Nicole Tereková, Martin Krajč, Peter Boďa

      Úspešným riešiteľom blahoželáme.

    • Červené stužky sú symbolom boja proti chorobe AIDS.
     • Červené stužky sú symbolom boja proti chorobe AIDS.

     • Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline. Kampaň sa uskutočňuje pod odbornou garanciou viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí. Čo to vlastne AIDS je?

      A Aktuálny problém?
      I Individuálny problém?
      D Dlhodobý problém?
      S Spoločenský problém?

      Naša škola sa zapojila do celosvetovej kampane boja proti AIDS nasledovnými  aktivitami:

      • uskutočnila sa beseda na tému BESEDA DROGY A NÁSTRAHY S NIMI SPOJENÉ
      • výroba a nosenie  červených stužiek
      • premietanie filmov DVD- Do Tváre, „In yuor face“ v triedach
      • Tvorba pohľadníc a tvorba prezentácií Power Point-e na danú tému HIV/AIDS (tvorba pohľadníc a prezentácií žiakmi).
      • Vytvorenie živej stužky

       

      Uskutočnená akcia mala veľmi pozitívny ohlas medzi žiakmi, učiteľmi školy. Prednáška na DVD obohatila všetkých zúčastnených o nové informácie.