• Rozlúčka so žiakmi štvrtého ročníka
     • Rozlúčka so žiakmi štvrtého ročníka

     • Vo štvrtok 7. mája sme sa rozlúčili s našimi štvrtákmi. Po štyroch rokoch štúdia a čerpania vedomostí nastal čas zužitkovať svoje schopnosti na maturitných skúškach. Po slávnostnom príhovore pani riaditeľky PaedDr. Zlatici Nagyovej štvrtáci dostali koncoročné vysvedčenia a pobrali sa na akademický týždeň, počas ktorého si doplnia posledné detaily mozaiky svojich vedomostí. Všetci sa tešíme na maturitný týždeň, kedy nám ich odprezentujú. Našim štvrtákom prajeme veľa úspechov a šťastnú ruku pri ťahaní maturitných zadaní.

      Fotogalériu nájdete TU

    • Výstava Mladý tvorca 2015
     • Výstava Mladý tvorca 2015

     • V dňoch 29.4.-1.5.2015 sme sa zúčastnili výstavy Mladý tvorca na Agrokomplexe v Nitre. Návštevníkov oslovil predovšetkým náš zaujímavo zdekorovaný žlto-modrý stánok. Mali možnosť spoznať naše študijné odbory, ktoré prezentovali najmä pani učiteľky Mgr. Jedličková a Ing. Oravcová. Návštevníci sa tiež mohli zabaviť na našej zážitkovej strelnici a pozrieť si prácu s priemyselným robotom ABB. V týchto dňoch sme sa všetci príjemne zabavili a urobili našej škole len to najlepšie meno.

      fotogalériu nájdete TU

    • Deň Zeme
     • Deň Zeme

     • Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach

      História vyhlásenia tohto dňa siaha do roku 1969, keď predovšetkým John McConnell začal  volať po vzniku medzinárodného dňa Zeme a v rámci týchto snáh vytvoril i vlajku Dňa Zeme. Prvý Deň Zeme bol oslávený v San Franciscu. Táto oslava bola pravdepodobne myslená nielen ako ekologicky zameraný sviatok, ale aj ako ľavicovo orientovaný happening bojovníkov proti vojne vo Vietname. Kampaň s týmto sviatkom spojená, si kládla za cieľ preniesť otázku ekológie do politických kruhov. Cieľom bolo zvýšiť energetickú účinnosť, recyklovať odpadky a hľadať obnoviteľné zdroje energie. Táto akcia mala veľký ohlas práve medzi študentmi. Pre prvú oslavu dňa 22. apríla 1970.

      Pri príležitosti Dňa Zeme sme zorganizovali prednášku pre žiakov 2. a 3. roč. „Príroda okolo nás“. Prednáška bola spojením poukázania na ekologické problémy prírody, ktoré jej spôsobujeme my ľudia, ale aj na poukázanie toho pekného, čo nám ešte príroda môže ponúknuť. Súčasťou prednášky boli aj zaujímavé informácie z poľovníctva o lesnej zveri.

      Táto prednáška bola nevšedná aj tým, že prednášateľom bol náš žiak Martin Gregorič, žiak 2.D, ktorý sa danej téme venuje takmer 10 rokov. K svojej úlohe prednášateľa pristúpil zodpovedne, o čom svedčil aj záujem zo strany ostatných žiakov. Svoju prednášku doplnil o názorné ukážky trofejí poľovníckej zvery.

      Na záver sme spoločne skonštatovali, že problém je stále väčšiu rezignáciu nás, ľudí, pokiaľ ide o snahu zapájať sa do riešenia (nielen) environmentálnych problémov. Boli by sme veľmi radi, keby sa nielen pri príležitosti Dňa Zeme ľudia odhodlali aktívne zapájať do riešenia problémov životného prostredia.   Aby sme spoločne mohli dopriať Deň Zeme našej Zemi každý deň.

       

      Viac fotografií nájdete fotogalérii.

    • Esej Jána Johanidesa 2015
     • Esej Jána Johanidesa 2015

     • 21. apríla 2015 na Mestskom úrade v Šali odovzdali ceny v 5. ročníku súťaže Esej Jána Johanidesa.  Suverénnym víťazom sa stal Filip Varga z gymnázia vo Vrábľoch, ktorý za odmenu o rok pocestuje na medzinárodný knižný festival v talianskej Bologni.

      Na slávnostnom odovzdávaní cien, osobnosť Jána Johanidesa priblížila Michaela Jurovská a svojou prednáškou o tajomstvách tvorby publikum zabavil hudobník a spisovateľ Štefan Chrappa alias Pišta Vandal.

      Do súťaže Esej Jána Johanidesa 2015 sa zapojilo 28 štátnych i súkromných škôl z Trnavského, Nitrianskeho a Bratislavského samosprávneho kraja a súťažilo v nej 82 žiakov vo veku 15 až 19 rokov. SSOŠ Animus zastupovala Jasmina Salija zo 4.B triedy.

      Súťaž, ktorá má za cieľ pripomenutie Johanidesovej tvorby stredoškolským študentom a rozvoj ich tvorivého písania, každoročne vypisuje Literárne informačné centrum, Mesto Šaľa, Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, Úrad Trnavského samosprávneho kraja a Malokarpatská knižnica v Pezinku.

       

      Ceny

      1. cena: Filip Varga (Gymnázium, Vráble)
      2. cena: Henrieta Červenáková (Gymnázium, Golianova, Nitra)
      3. cena: Kristína Oslejová (Gymnázium L. Novomeského, Senica)

       

    • Stredoškolská odborná činnosť - krajské kolo
     • Stredoškolská odborná činnosť - krajské kolo

     • Dňa 31.marca 2015 sa uskutočnilo Krajské kolo SOČ, na ktorom nás reprezentovali študentky Nikola Šišková 2.B a Alena Grežová 2.B v súťažnom odbore Ekonomika a riadenie  a Dominika Doležajová 2.B v súťažnom odbore Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia.

      Študentkám gratulujeme za miesta v prvej šestke a k získaniu certifikátu Krajskej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti.

    • Beseda s básnikom Milanom Vincom Částom
     • Beseda s básnikom Milanom Vincom Částom

     • Marec je už tradične plný vynikajúcich akcií, ktoré ponúka naša Mestská knižnica Karola Kmeťka v Nitre. Naši študenti tretích tried sa takejto akcie zúčastnili v stredu 25. 3. 2015. Stretli sa tu na príjemnej a poučnej besede s nitrianskym básnikom Milanom Vincom Částom. Tento milý, príjemný a rozhľadený človek študentom predstavil nielen svoju básnickú tvorbu, ale zaujímavo im  porozprával o svojom neľahkom živote, na ktorý sa v žiadnom prípade nesťažoval, iba konštatoval, že mal v ňom aj pozitívne momenty, ktoré ho vždy posilnili a posunuli ďalej. V rozhovoroch dominovala téma lásky k nám ženám, ktorú vo svojej tvorbe zvečnil.

    • Matematický klokan, 23.3.2015
     • Matematický klokan, 23.3.2015

     • Medzinárodná matematická súťaž známa ako Matematický klokan sa teší značnej obľube  zo  strany žiakov základných a stredných škôl,  žiakov  SSOŠ Animus Nitra nevynímajúc. Bolo teda vhodné, že vybraní žiaci i našej školy 23. marca 2015 pod vedením PaedDr. Petra Lenčéša  odhodlane  vstúpili  do  zápolenia  s dvomi  tuctami  najrozličnejších matematických úloh. Tieto bez prižmurovania očí preverili kvalitu vedomostí a úroveň logického myslenia našich  odhodlancov,  spomedzi ktorých  mali  svoje  zastúpenie  všetky  štyri  ročníky.  Bez  ohľadu  na  dosiahnuté  výsledky,  ktoré  budú  zverejnené  najneskôr  13.  apríla  2015  na  webovej  stránke  matematickyklokan.sk,  vyjadrujeme  zúčastneným  žiakom  úprimné uznanie za ochotu venovať svoje úsilie kráľovnej prírodných vied.

      Fotogalériu nájdete TU

    • Lyžiarsky výcvik - správa č.3
     • Lyžiarsky výcvik - správa č.3

     • Dnešok - štvrtok - 12.3.2015 sa začal ako obyčajne, teda o 7,15 - raňajkami.  Mali sme švédske stoly. Po raňajkách sme sa išli obliecť a nachystať na lyžovanie a o 8,00 sme  nastúpili pred penzión, aby sme počkali na skibus, ten nás tam však  čakal už o 7,45.  Nastúpili sme a vyrazili na svah. Po ceste sme si urobili neočakávanú zastávku pod kopcom, pretože skibus zapadol z dôvodu veľkého množstva snehu, keďže snežilo. Vystúpili sme a prešli sme pár stoviek metrov. Autobus sa rozbehol a na suchej ceste zastal, nastúpili sme. Odviezol nás na zjazdovku. Obuli sme si lyže a išli na vlek. Pre husté sneženie a veľký vietor sme sa odviezli len jednou lanovkou. Lyžovali sme, ale po čase sme prestali, keďže vietor a sneženie začalo byť neúnosné. Išli sme do kaviarne, kde sme strávili pár hodín. Potom sme išli na teplú polievku do neďalekej reštaurácie. Polievka bola cesnaková. Po obede sme sa rozdelili a išli sme lyžovať. Už o 14.hod. sme išli na skibus, pretože už spomenuté počasie bolo veľmi zlé a lyžovaniu neprialo.  Skibus nás odviezol do penziónu, kde sme oddychovali až do večere, teda o 18,00. Na večeru sme mali polievku hrachovo-cesnakovú  druhé sme mali hovädzí tokáň. O 19,00 sme zhodnotili  deň a povedali sme si, čo budeme robiť zajtra, teda v piatok 13.3.2015, čo je posledný deň nášho lyžiarskeho kurzu. Po krátkej debate sme sa rozlúčili. Pobalili sme sa a pripravili  na zajtrajšiu cestu domov. A nakoniec dňa sme si užili poslednú večierku.

    • Lyžiarsky výcvik - správa č.2
     • Lyžiarsky výcvik - správa č.2

     • Dnešok – streda11.3.2015 sa začala tak ako každý iný deň tu na lyžiarskom kurze. Ráno sme vstali, väčšina okolo 7,00 a o 7,15 sme sa stretli v jedálni. Každý sa mohol naraňajkovať podľa svojej chuti, keďže raňajky boli podávané formou švédskych stolov. Nechýbal čerstvý teplý čaj, ktorý je nevyhnutný  v každom horskom penzióne, ani chlieb, vianočka, cereálie... pre každého sa niečo našlo. Tretí deň po sebe lyžovať dá zabrať aj zdatnejším lyžiarom, tak sme sa dohodli na voľnejšom dni. Obe skupiny sa vydali na Severnú stranu Chopku. Začiatočníci si užívali nenáročnú Bielu púť a skúsení  jazdili po náročnejších svahoch. Počasie bolo ako z rozprávky, tešilo každého lyžiara. Nemohli sme si odpustiť naše obľúbené posedenie pri káve, hlavne čo sa týka začiatočníkov, lebo tých lyžovanie veľmi zmorilo.  O 15,30 sme sa vrátili do penziónu, prezliekli sa do plaviek a o 16,00 nás, tentoraz už pekný nový autobus  zaviezol do neďalekej dediny Bystrá. Navštívili sme tam welness, v ktorom bol bazén, vodné trysky a sauny, kde sme poriadne zrelaxovali a vybláznili sa. Ťažko sa nám opúšťalo toto magické miesto pokoja a harmónie. Tam sme boli do 18,00 a odtiaľ sme odišli späť do penziónu, kde sme sa konečne výborne navečerali po dlhom ale skvelom dni. Po večeri sme si ešte zhodnotili tento deň a išli oddychovať a pomaly spať.

    • Lyžiarsky výcvik - správa č.1
     • Lyžiarsky výcvik - správa č.1

     • V nedeľu po jarných prázdninách sme sa vybrali na týždeň plný lyžovania a zábavy. O pol piatej sme vyrazili na "cestu smrti", mierne rozpadnutým autobusom, ale dorazili sme úspešne. Ubytovali sme sa v nádhernom penzióne na Táloch. Po tejto náročnej ceste sme boli všetci unavení, tak sme hneď išli spať.

      Na druhý deň – v pondelok hneď po raňajkách sme sa vybrali lyžovať na svahy Chopku.  Nasadli sme do skibusu a rýchlo na zjazdovku. Prvé jazdy dolu svahom , hlavne ich kvalita, boli kritériom zaradenia nás do dvoch družstiev. Začiatočníci boli s pani profesorkou Miklovičovou a pokročilí s pánom profesorom Žilkom.

      Teraz momentálne to píšem ja ako pokročilý, tak vám napíšem, ako sa nám páčila cesta, ktorou nás viedol pán profesor Žilka. Bola to cesta náročná ale zaujímavá a krásna. Prešli sme toho viac ako sme mali na pláne a videli sme aj krásnu prírodu.

      Začiatočníci trénovali na južnej strane Chopku, ktorá bola zaliata slnkom a bolo im tam fajn. Aj sme sa trochu pobavili  - „Pán profesor Žilka  po prvom dni unavený, na konci dňa neudržal rovnováhu a mierne spadol.“Keď sme prišli do apartmánu, čakala nás dobrá večera a chvíľku sme v partii boli na izbách a vybláznení  s dobrým pocitom sme išli spať.

      V utorok  sme sa zobudili, dali sme si raňajky  - teplučký  čajík  a znovu sme sa obliekli a išli sme na svah,  tentokrát to bolo už inde a pridali sa ku nám aj niektorí začiatočníci,  čo nás veľmi prekvapilo a potešilo zároveň. Pán profesor nás zaviedol na najvyšší kopec v Jasnej, odkiaľ sme videli Nízke Tatry. Odtiaľ  sme sa spustili na sever a  dostali sme sa úplne dolu,  kde sme si dali osviežujúcu kofolu, ktorá nás povzbudila do ďalšej  jazdy.

      V polovici dňa na nás každý deň v legendárnej chate Kosodrevina čakala obedňajšia polievka a rozbalili sme si aj balíček dobrôt, ktoré sme si priniesli so sebou. Občerstvení znovu obúvame lyže a berieme snowboardy a pokračujeme v činnosti, pre ktorú sme tu. Vleky premávajú do 16, 00 hod., a tak  sa rozlúčime so svahom a skibusom sa presúvame do vykúreného penziónu na Táloch, kde nás čaká veľmi príjemný personál s vynikajúcou večerou. So záujmom si pozrieme film – História lyžovania a potom už len večerná hygiena a spánok.

      Fotogalériu nájdete TU

    • Stredoškolské odborná činnosť
     • Stredoškolské odborná činnosť

     • Dňa 09. marca 2015 /pondelok/ sa konalo na našej škole SSOŠ Animus Nitra školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti, ktoré prebiehalo v počítačovej triede, kde sa prezentovali jednotlivé práce za použitia interaktívnej tabule.

       

      Odborná hodnotiaca komisia:

      Predseda: Ing. Tatiana  Oravcová /metodička SOČ/

       

      Členovia: PaedDr. Zlatica Nagyová

                    RNDr. Tomáš Sonnenschein

       

      Výsledková listina

       

      Odbor: 08 Hotelierstvo a cestovný ruch

      Dominika Doležajová 2.B -  1. Miesto, postup do krajského kola SOČ

      Ildikó Ambrušová 2.B -    2. Miesto, postup do krajského kola SOČ

       

      Odbor: 15 Ekonomika a riadenie

      Alena Grežová 2.B -1. Miesto, postup do krajského kola SOČ

      Nikola Šišková 2.B - 2. Miesto, postup   do krajského kola SOČ

      Denisa Knížatová 4.A

      Nikola Ružičková 4.A

       

        

       

     • Služby počas jarných prázdnin

     • Jarné prázdniny sú predo dvermi a každý z nás sa poteší niekoľkým dňom voľna. Žiaci, ktorí budú potrebovať potvrdenia o návšteve školy môžu prísť do školy v dňoch 3.3. (utorok) a 5.3. (štvrtok) v čase od 9:00 do 11:00 hod. Prihlášky na vysoké školy sa budú potvrdzovať až po jarných prázdninách!

    • Deň otvorených dverí
     • Deň otvorených dverí

     • Druhý deň otvorených dverí v tomto školskom roku sa niesol vo veľmi priateľskej atmosfére. SSOŠ Animus navštívilo 57 žiakov z 15 škôl. Formou zážitkového vyučovania sa bližšie oboznámili so všetkými študijnými odbormi na našej škole, ako aj vyučovaním jazykov. Na odbore manažment regionálneho cestovného ruchu boli prezentované jednotlivé druhy cestovného ruchu, odbor škola podnikania ponúkol prezentáciu jednotlivých predmetov a cvičnej frimy, ktorá žiakom ponúka bufetové služby. Odbor informačné systémy a služby oboznámil našich nádejných študentov s fungovaním robota, ktorého obsluhu a programovanie sa v rámci štúdia na tomto odbore naučia. Jazykári preskúšali vedomosti žiakov vo viacerých kvízoch, v ktorých si preverili svoje vedomosti z anglického, nemeckého, ruského, ale aj slovenského jazyka. V školskej kronike si mohli žiaci nalistovať všetky školské akcie a podujatia, ktoré na našej škole prebiehajú. Na našej škole môžu žiaci navštevovať strelecký krúžok a na DOD si mohli najšikovnejší zapoľovať na elektronickej strelnici na jelene, muflóny alebo byvoly. 

      Riaditeľka školy PaedDr. Nagyová a výchovná poradkyňa Mgr. Jedličková vylosovali zo zúčastnených deviatakov troch, ktorý získali zaujímavé ceny:

      knižná odmena - Adrián Hörik - ZŠ Nitrianske Hrnčiarovce

      knižná odmena - Adam Horník - 8 ročné gymnázium Nitra

      slúchadlá - Alexander Kuna - ZŠ Podhorany

      Žiaci si môže vecné ceny prevziať na SSOŠ Animus, Levická cesta 40, 949 01 Nitra

      fotogalériu nájdete TU

    • Školský Valentín
     • Školský Valentín

     • Náš školský Valentín sa začal tým, že naša cvičná firma CK Sunshine pripravila malé občerstvenie a Valentínsku poštu. Občerstvenie bolo veľmi pestré . Mohli sme si pochutnať na palacinkách, muffinkách, káve či čajíku. Do Valentínskej pošty mohol vhodiť každý svoj odkaz. ,,Valentínky“ sa neskôr rozniesli po triedach a nahlas sa prečítali, pričom sme sa všetci schuti zasmiali. Užili sme si krásny Valentín.

    • Ako ďalej po skončení strednej školy?
     • Ako ďalej po skončení strednej školy?

     • Dňa 29.1. 2015 sa uskutočnila prednáška pre žiakov štvrtých ročníkov s Ing. Gališinovou z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Nitre, ktorá poskytla žiakom užitočné rady a informácie z oblasti trhu práce, pracovných príležitostí na Slovensku aj v zahraničí. Žiaci formou hravých cvičení riešili modelové situácie na trhu práce. Po prednáške nasledovala prezentácia o možnostiach štúdia na UKF s Dr. Žitným. Organizačnú stránku mala na starosti Mgr. Jedličková

       

       

       

       

       

     • Rozvrh - 2. polrok 2014/15

     • Dňa 2.2.2015 nadobúda platnosť nový rozvrh, podľa ktorého bude prebiehať vyučovací proces v 2.polrok šk. roka 2014/15. Môžete si ho prezrieť po prihlásení v sekcii Rozvrh.

     •  

                Dňa 15. 1. 2015 sa v budove Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu v tejto súťaži reprezentovala Miroslava Pluhárová z 2. D, ktorá sa v kategórii 2D umiestnila na 2. mieste.

           Úlohou žiakov bolo vyplniť písomný test zameraný na slovnú zásobu, gramatiku, čítanie a počúvanie s porozumením. Žiaci museli prejsť aj ústnou časťou, v ktorej opisovali obrázok a tiež viedli rozhovor s pedagógmi. 

    • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo
     • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

     • V stredu 21. januára sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín pod patronátom PaedDr. Miklovičovej a Mgr. Guťanovej. 18 žiakov zo všetkých ročníkov prednieslo diela z poézie aj prózy. Väčšina študentov podala vynikajúce výkony a pre odbornú porotu bolo veľmi ťažké vybrať najlepších troch. Na prvom mieste sa umiestnila Lenka Poláková zo 4.C triedy, s krásnym prednesom Margity a Besnej od Jána Botta, na druhom Karolína Hráčková z 3.A si vybrala tiež dielo Jána Botta - Žltú ľaliu, tretie miesto získali Nikoleta Blažeková a Mirka Čurgalyová z 3.B, ktoré recitovali spoločne Daniela Pastirčáka, Slovo pred slovom. Víťazom srdečne blahoželáme, získali knižné odmeny a najlepší postupujú do krajského kola.