• Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

• V stredu, 31.05.2017, o 10:00 hod. sa v priestoroch Študentského domova UKF Nitra na ul. Boženy Slančíkovej 1 uskutoční slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení. Prosíme maturantov, aby prišli v slávnostnom oblečení o hodinu skôr tj. o 9:00 za účelom nácviku.

• Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu

• Dňa 26. 9. 2016 sa študenti 3.A a 1.A študijného odboru manažmentu regionálneho cestovného ruchu zúčastnili osláv Svetového dňa cestovného ruchu. Súčasťou programu bola prezentácia kraju Vysočina a prezentácia Vračanského regiónu Bulharsko. Program bol zaujímavý a všetci sme si odniesli veľa vedomostí a pozitívneho názoru na Slnečné Bulharsko.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy udeľuje 1. a 2. ročníku v dňoch 22. - 23.5.2017 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

• Medzitriedny turnaj vo futsale

• Dňa 16.9.2016, v piatok sa konal medzitriedny turnaj vo futsale v Nitre, v telocvični SPU. Žiaci našej školy sa aktívne zapojili do podujatia, turnaja sa zúčasnilo 7 tried, ktoré boli zlúčené do 5 teamov. Turnaj mal vysokú úroveň, o čom svedčili aj vyrovnané výsledky a víťaz zápasu sa nedal dopredu predpovedať. Do bojov o tretie miesto sa nakoniec prebojovali žiaci  4.C a 2.A,B, zápas v riadnom hracom čase skončil nerozhodne (3:3) a museli prísť na radu penalty. Z víťazstva sa nakoniec tešili žiaci  4.C.  Vo finálovom zápase sa stretli žiaci 3.B a 3.A. Finále prinieslo všetko čo k tomu patrí ako tvrdé súboje, emócie a hlavne pekný a technický futbal. Šťastnejší nakoniec boli hráči  triedy 3.A, ktorý vyhrali finále výsledkom 3:2.

Výsledky:

2.A-3.A           1:2                                                     o 3 miesto-      2.A-4.C           3:4pp

3.B-4.C           2:1                                                     finále-             3.A-3.B           3:2

3.A-3.B           4:0

2.A-3.B           0:4

3.A-4.C           8:0

2.A-4.C           1:3

• Túra na vrch ZOBOR

• Prinášam fotky a tip na príjemný výlet, ak budete mať počas víkendov zo trihodinky voľného času. Stačí sa vyviezť autobusom k liečebnému ústavu a odtiaľje to peši kúsok. Výlet je príjemný, ľahký, vhodný pre najmenších i najstarších.

Dňa 16.9.2016 v prekrásnom letnom počasí, sme v rámci Európskeho týždňa športu zorganizovali turistický výstup pre žiakov našej školy na vrch Zobor, Pyramídu. Zúčastnili sa ho učitelia, žiaci prvých, druhých a tretieho ročníka.

Náročnosť turistickej trasy je primeraná ,športujete v miernej záťaži . Výlet na Zobor bol pre nás príjemný zážitok. Je to ľahká turistika pre každého, všetci sme to zvládli bez problémov!smiley

• Slávnostná rozlúčka s maturantmi

• V piatok, 12. mája 2017, zatvorili za sebou pomyselné brány školy naši maturanti. Slávnostného aktu rozlúčky sa zúčastnili všetci žiaci školy vrátane jej vedenia a pedagogických i nepedagogických zamestnancov. Odchádzajúcim maturantom popriali čo najúspešnejšie zvládnutie maturitných skúšok a veľa šťastia v živote.

• Mladý tvorca 2017

• V dňoch 26.4.-28.4.2017 sme sa zúčastnili výstavy Mladý tvorca na Agrokomplexe v Nitre. Návštevníkov oslovil predovšetkým náš zaujímavo dekorovaný žlto-modrý stánok. Mali možnosť spoznať naše ponúkané študijné odbory. Návštevníci si tiež mohli pozrieť prácu s priemyselným robotom ABB a 3D tlačiarňou. V týchto dňoch sme sa všetci príjemne zabavili a urobili našej škole len to najlepšie meno.

• Skrátené vyučovanie

• Dňa 11.4.2017 bude skrátené vyučovanie (pol hodinové hodiny)

• Riaditeľské voľno

• Z technických príčin bude dňa 12.4.2017 riaditeľské voľno.

• Rodičovské združenie

• Dňa 20.4.2017 sa v čase od 14:30 do 16:30 hod. uskutoční konzultačné rodičovské združenie v budove školy SSOŠ Animus v Nitre, na Levickej ceste 40.

• Najväčšie európske podzemné jazero Seegrotte

• Dňa  23. marca 2017 sa žiaci spolu s učiteľmi z Animusu zúčastnili exkurzie do Dolného Rakúska, ktoré ukrýva najväčšie podzemné jazero v Európe.

Unikátna podzemná jaskyňa na juhu Dolného Rakúska je bývalá sadrová baňa. Výbuch v roku 1912 spôsobil, že do chodieb a štôlní natieklo obrovské množstvo vody a z bane sa stalo najväčšie podzemné jazero v Európe, ktoré dostalo názov Seegrotte.

Program pozostával z prehliadky, vrátane romantickej plavby na motorovej lodi po najväčšom európskom podzemnom jazere. Domov sme sa vrátili z neopakovateľnými zážitkami.

• „Klokanili“ i naši žiaci

• Dňa 20. 03. 2017 (pondelok) sa 21 milovníkov matematiky z jednotlivých tried zapojilo pod vedením učiteľa matematiky Petra Lenčéša do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete – Matematický klokan.

Žiaci venovali „klokaneniu“ 60 minút. Po skončení zápolenia s 24 úlohami odchádzali bohatší o novú skúsenosť a povznesení dobrým pocitom zo zmysluplne využitého času.

Všetkým našim „klokanistom“ ďakujeme za prejavené úsilie, konštruktívny prístup a tešíme sa na vyhodnotenie súťaže.

• Hviezdy očami žiakov SSOŠ Animus Nitra

• „Čo vieš o hviezdach?“

Po odpoveď na danú otázku si dňa 17. 03. 2017 (piatok) prišli žiaci triedy III. B – Ľubomír Cverčko, Dávid GalabaLukáš Tobola – v sprievode svojho triedneho učiteľa Mgr. Tomáša Žilku do Krajského osvetového strediska v Nitre, kde sa uskutočnilo okresné kolo celoslovenskej astronomickej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“.

Našim mladým „astronómom“ ďakujeme, že popri štúdiu vo svojom odbore (informačné systémy a služby) boli ochotní venovať svoj čas príprave na súťaž a svojou účasťou na nej zveľadiť svoj záujem o oblasť presahujúcu sféru nášho bežného vnímania.

• MDŽ v domove dôchodcov

• Dňa 8.3.2017 sa žiačky 4.B triedy: Ildikó Ambrušová, Jana Šranková a Dominika Doležajová v rámci MDŽ rozhodli potešiť seniorov v domove dôchodcov, spevom a recitáciou básní. Po skončení pripraveného programu potešili každú ženu v zariadení krásnym kvietkom. Veríme, že naše žiačky týmto krásnym gestom príjemne spestrili deň všetkým, najmä ženám, ktorým ku ich sviatku ešte raz blahoželáme a želáme všetko dobré.