• Z aktu slávnostného otvorenia šk. roka 2017/2018

     • Do nového školského roka 2017/2018 sme dňa 04. 09. 2017 na pôde Súkromnej strednej odbornej školy Animus Nitra vstúpili úryvkom z básne Prázdniny a škola z pera literáta Andreja Sládkoviča:

      Veselo mi bolo trošku si oddýchnuť,
      rád som bol, keď škola mala už utíchnuť;
      ach, ale dlhý čas, dlhočizná chvíľa!
      Kedyže sa nám už začneš, škola milá?

      Akt slávnostného otvorenia školského roka 2017/2018 sa realizoval v prítomnosti vedenia školy – jej zriaďovateľa a majiteľa, doc. Ing. Bohuslava Sýkoru, CSc., a riaditeľa, PaedDr. Zlatici Nagyovej, MBAčlenov pedagogického zboru a žiakov všetkých štyroch ročníkov.

      Naša pozornosť bola osobitne zameraná na žiakov 1. ročníka. Veríme, že po niekoľkých dňoch zvykania si na nové prostredie sa títo chlapci a dievčatá, ktorí len nedávno opustili lavice základnej školy, stanú integrálnou súčasťou života našej školy.

      Posolstvom do nového školského roka nech sú žiakom, pedagógom i vedeniu školy slová z príhovoru jej riaditeľa, PaedDr. Zlatici Nagyovej, MBA:

      škola – naša matka živiteľka,

      žiak – naše poslanie,

      učiteľ – náš kapitál.

      Fotoalbum

     • Slávnostné ukončenie šk. vyučovania v šk. roku 2016/2017

     • V piatok, 30. júna 2017, sa v areáli SSOŠ Animus Nitra konal akt slávnostného ukončenia šk. vyučovania v šk. roku 2016/2017.

      Udalosť sa realizovala v prítomnosti vedenia školy – jej zriaďovateľa a majiteľa, doc. Ing. Bohuslava Sýkoru, CSc., a riaditeľa, PaedDr. Zlatici Nagyovej, MBAčlenov pedagogického zboru a žiakov 1., 2. a 3. ročníka.

      Nosnými časťami programu boli príhovor riaditeľa školyocenenie vybraných žiakov z jednotlivých tried (za správanie, prospech, dochádzku alebo reprezentáciu školy) ako i ocenenie troch tried (za správanie, prospech, dochádzku a podieľanie sa na realizácii školských akcií).

      Žiakom počas letných prázdnin prajeme mnoho zmysluplných zážitkov a pedagógom v rámci dní voľna zaslúžený odpočinok a načerpanie energie do nového šk. roka 2017/2018.

      Prehľad ocenených žiakov a tried

      Najlepší žiaci v triedach:

      • z triedy I. A: Nátalia Stražancová, Kristína Dudášová, Lenka Modoryová

      • z triedy I. B: Martin Malagyi, Adam Kováč, Gabriel Ďurovka

      • z triedy II. A: Adam Horník, Lukáš Kelemen, Lucia Mráziková

      • z triedy II. B: Miloslav Zima, Kristián Kálay, Štefan Rác

      • z triedy III. A: Hana Kuklová, Natália Pagáčová, Gabriela Bednárová

      • z triedy III. B: Lukáš Tobola, Zuzana Košťálová, Ľubomír Cverčko


      Najlepší žiaci školy:

      • Barbora Petrová z triedy II. A

      • Veronika Bédiová z triedy III. A

      • Daniel Jurčík z triedy III. B


      Najlepšia trieda školy:

      • 1. miesto: trieda II. B (tr. učiteľ: Mgr. Margita Jedličková)

      • 2. miesto: trieda I. B (tr. učiteľ: PaedDr. Stanislava Žemberová, MBA)

      • 3. miesto: trieda I. A (tr. učiteľ: Ing. Tatiana Oravcová, MBA)

       

      Fotoalbum 

     • Oznam pre rodičov žiakov prvých a druhých ročníkov v šk. roku 2016/17

     • Vážení rodičia, dovoľujeme si Vám oznámiť, že vzhľadom na náročnosť maturitných skúšok a náš záujem o kvalitnú výuku žiakov, je nutné, aby žiaci na vyučovaní cudzích jazykov disponovali pomôckami, t.j. učebnica a pracovný zošit. Z toho dôvodu je nutné do 30.6.2017 uhradiť objednané učebnice a pracovné zošity:

      1. ročník:

      Anglický jazyk Maturita Solutions: 27€

      Nemecký jazyk Delfin: 26€

      Ruský jazyk Raduga: 15,60€

      2. ročník:

      Ruský jazyk Raduga: 16,20€

      Učebnica a pracovný zošit sú podmienkou pre klasifikáciu a absolvovanie nasledujúceho ročníka.

    • Odborná exkurzia v závode Volkswagen Bratislava
     • Odborná exkurzia v závode Volkswagen Bratislava

     • Volkswagen Slovakia je najväčšia automobilová spoločnosť na Slovensku so závodmi v Bratislave v Devínskej Novej Vsi, v Martine a v Košiciach. Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je unikátnym vo svetovom meradle, keďže sa tu ako v jedinom automobilovom závode na svete vyrábajú pod jednou strechou vozidlá piatich značiek (VolkswagenAudiPorscheŠkodaSEAT) V súčasnosti slovenský Volkswagen zamestnáva viac ako 9900 pracovníkov, pričom len za vlaňajšok ich prijal 500.

      Žiaci prvého a druhého ročníka odboru informačné systémy a služby mali možnosť vidieť prácu robotov, elektromobilitu, hybridný pohon v závode Volkswagen Bratislava.

     • PRERUŠENIE VYUČOVANIA!!!

     • Prerušenie vyučovacieho procesu z dôvodu chorobnosti žiakov na základe rozhodnutia RÚVZ Nitra v dňoch od 31.1.2017 do 3.2.2017. Vyučovanie pokračuje v pondelok 6.2.2017

     • Zo slávnostného odovzdávania maturitných vysvedčení...

     • V stredu, 31. mája 2017 o 10.00 hod., sa v reprezentačných priestoroch Študentského domova UKF v Nitre konal slávnostný akt odovzdávania maturitných vysvedčení.

      Úspešní absolventi štúdia na SSOŠ Animus Nitra si vysvedčenia prevzali z rúk riaditeľa školy, PaedDr. Zlatice Nagyovej, MBA, jej zástupkyne, Ing. Edity Červenkovej, MBA, a triednych učiteľov Mgr. Ivany Guťanovej, RNDr. Tomáša Sonnenscheina, PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. a Mgr. Margity Jedličkovej.

      Všetkým absolventom vyslovujeme uznanie za ich úsilie a prajeme im mnoho úspechov na poli osobného a profesijného života.

      Fotoalbum

     • Deň otvorených dverí

     • Vedenie SSOŠ ANIMUS Nitra Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 17.2.2017 (piatok) od 8:00 do 13:00, v hlavnej budove školy, na Levickej ceste 40.
      Tešíme sa na Vás.

     • Prehliadka hotela Majolika v Modre

     • Mali sme tú česť zúčastniť sa prehliadky hotela Majolika v Modre. Chráňme dedičstvo našich otcov- prehliadka múzea keramiky, ktoré je súčasťou hotela, možnosť vidieť vínne pivnice, vyhliadkovú vežu, očarujúce nádvorie hotela. Hotel sa nachádza v historickej budove v tichej časti mesta Modra.

      Fotoalbum

     • Rodičovské združenie

     • Dňa 16.1.2017 sa v čase od 14:30 do 16:00 hod. uskutoční konzultačné rodičovské združenie v budove školy SSOŠ Animus v Nitre, na Levickej ceste 40. 

    • Vianočná Viedeň 2016
     • Vianočná Viedeň 2016

     • Dňa 7.12.2016 sme sa zúčastnili odbornej exkurzie vo Viedni. Po ceste do Viedne sme sa zastavili v čokoládovni Hauswirth v Kittsee. Navštívili sme parlament, prírodovedecké múzeum a vianočné trhy. Všetci sme boli radi, že sme sa zúčastnili zaujímavej náučnej exkurzie. Oplatilo sa tam ísť.

      Fotoalbum: Vianočná Viedeň 2016

    • Lyžiarsky výcvik Hruštín 11.-15.12.2016
     • Lyžiarsky výcvik Hruštín 11.-15.12.2016

     • Po týždňových prípravách sme 2.A a 2.B spolu s profesormi Mgr. Hadasovou, Mgr. Žilkom a Ing. Bačíkom vyrazili na lyžiarsky výcvik.

      Cieľom LV je SKI Zábava Hruštín.

      Zraz bol v nedeľu, skoro ráno pre nás, tak netradične o 8. 30. Odchod z Nitry bol o 9.00 h.

      Na začiatku to cestou vyzeralo, že ani tam sneh nebude, všade bolo krásne slnečné počasie, čo nepripomínalo ani zimu.

      Našťastie, čím bližšie k cieľu, tým bolo zimnejšie.

      Po troch hodinách cesty sme dorazili do cieľa.

      Privítala nás krásna krajina ako z rozprávky. Chaty zasnežené, veľa snehu a zimná pohoda.

      Po ubytovaní na chatkách sme sa naobedovali a stanovili sme si základné pravidlá.

       

      Prvý deň:  Budíček 7:30, raňajky 8:00 h.

      Inštruktori nás rozdelili na 2 skupiny a to na pokročilých a na začiatočníkov.

      Na svahu sme boli od 9:00 do 12:00, potom nasledoval obed a po krátkej prestávke sa lyžovalo do 15:30 h.

      Nasleduje krátky oddych, o 18:00 h večera, krátky večerný program a oddych na chatkách.

      Večierka: 22:00 h.

       

      Druhý deň: utorok: Program cez deň je ten istý, menia sa len podmienky na lyžovanie. Privítalo na krásne slnečné počasie. Lyžujeme a užívame si to. !!!!!!

       

      -Streda 14.12.2016

      Zobudili sme sa o 7:30 do krásneho ,  zasneženého dňa, prichystali sme sa a išli sme na raňajky. Boli fantastické. Keď sme sa naraňajkovali, išli sme sa prichystať na lyžovanie a podaktorí aj na snowbording. O 9:00 sme sa stretli pred penziónom a potom sme išli na svah. Na úplnom vrchu svahu sme mali očarujúci výhľad na hory a ten zážitok bol prekrásny.  Všetci sa lyžovali už veľmi dobre.  Keď sme sa dolyžovali dali sme si pauzu lebo začalo veľmi  snežiť  a zatiaľ sme sa išli naobedovať. Bola vynikajúca fazuľová polievka a druhé jedlo boli parené buchty s lekvárom. Po obede  sme si dali hodinovú pauzu a keď dosnežilo tak sme sa išli zase lyžovať. Všetci boli nadšení z krásneho počasia.  Niektorí boli už veľmi vyčerpaní a išli si dať čajík a potom si oddýchnuť do chatiek. Potom sme mali o 18:00 večeru, ktorá bola veľmi chutná. Mali sme cestoviny s kuracím mäsom a syrovou omáčkou. Potom sme išli na 1 hodinu do chatiek si oddýchnuť a o 20:00 sme sa zišli v penzióne kde sme sa rozprávali a dostali program na nasledujúci deň. Po programe sme išli každý na svoje chatky lebo sme všetci boli unavení  a sladko zaspali.

       

      -Štvrtok 15.12.2016

      Ráno sme sa zobudili o 7:30, nachystali sme sa a išli na raňajky. Po raňajkách sme sa išli všetci pobaliť, upratať chatky. Išli sme na rozcvičku, ľudia ktorí lyžovali a ktorí sa naučili si išli užiť posledný krásny deň na svahu a tí čo nelyžovali vyšliapali na vrchol a pokochali sa úchvatným výhľadom na zasneženú prírodu.  Potom sme prišli na obed kde nás čakal voňavý obed ktorý rozvoniaval po celej kolibe. Celý tento zájazd na nás zanechal obrovskú radosť z toho že sme sa dostali do zasneženej rozprávky pred Vianocami  a užili sme si sneh ktorý sa nám bohužiaľ nedožičil u nás doma.

      Fotoalbum: Lyžiarsky výcvik Hruštín 11.-15.12.2016

    • Čertovsky dobrý Mikuláš na Animuse
     • Čertovsky dobrý Mikuláš na Animuse

     • Tak ako každý rok i tohto roku sme privítali na našej škole Mikuláša.

      Aj keď bez snehu a mrazu a bez koča, ale zato s čertíkom, anjelikmi a ešte väčšou mikulášskou nádielkou. Mikuláš so svojimi pomocníkmi navštívil každú triedu na škole, rozdal balíčky plné sladkostí a potom si so študentmi spoločne zaspieval koledy.

    • Deň otvorených dverí 2016
     • Deň otvorených dverí 2016

     • Dňa 2. 12. 2016 sa na SSOŠ Animus v Nitre uskutočnil Deň otvorených dverí. Zúčastnilo sa ho veľké množstvo žiakov deviateho ročníka zo základných škôl. Prekvapila nás aj vysoká účasť rodičov, ktorí sa zaujímali o možnosti štúdia svojich detí. V rámci prezentácie sa predstavili všetky študijné odbory a vyučovacie jazyky formou rôznych aktivít.

      Vrámci dňa otvorených dverí sa uskutočnilo losovanie o hodnotné ceny, do losovania boli zaradení všetci žiaci, ktorí sa zúčastnili DOD a vyplnili anketový lístok.

      výhercovia:

      Veronika Löbbová, Nitra

      Patrik Deváth, Močenok

      Matteo Abbatantuono, Nitra

      výhercovia týchto cien sa môžu pre ne zastaviť u riaditeľky školy v budove SSOŠ Animus v čase od 8:00 do 14:00 hod., najneskôr do 20.01.2017.

      Ďakujeme za Vašu účasť a veríme, že sa Vám na našej škole páčilo. Tešíme sa na Vás v ďalšom školskom roku.

      Fotoalbum

     • Deň otvorených dverí

     • Vedenie SSOŠ ANIMUS Nitra Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 2.12.2016 (piatok) od 8:00, v hlavnej budove školy, na Levickej ceste 40.
      Tešíme sa na Vás.

     • Imatrikulácie

     • Tak ako to už býva zvykom aj tento rok sa na našej škole odohralo "predstavenie" s názvom Imatrikulácie. Konali sa dňa 27.októbra 2016 pod záštitou 3.A triedy.

      Všetci spoluúčastníci si  v tento deň prišli na svoje. Od vystrašených prváčikov triedy 1.A, 1.B, až po učiteľský zbor na čele s pani riaditeľkou, s pani zástupkyňou a s triednymi učiteľmi.

      Začalo sa tradične predstavením kráľov školy podnikania, cestovného ruchu a informatiky a veselo sa prešlo priamo k najzaujímavejšej časti, a to k samotnému prijatiu nových študentov do „cechu študentského". Potom sa pokračovalo zábavnými súťažami, kde všetci žiaci vyhrali sladkú odmenu v podobe torty.

      Fotoalbum

  • Kontakty

   • Súkromná stredná odborná škola ANIMUS
   • Akademická 4, 949 01 Nitra Slovakia
   • Riaditeľ: PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA tel. č.: 0903 702 930 email: riaditelka@animus.sk Sekretariát: tel. č.: 0903 446 185 Výchovný poradca: Mgr. Margita Jedličková email: jedlickova.vychovna@gmail.com Technik, administrátor: Mgr. Omar Al-Shantir, PhD. email: admin@animus.sk
   • 37854950
   • 2021891696
   • Centrum vzdelávania ANIMUS, s.r.o., Dlhá 28, 949 01 Nitra doc. Ing. B. Sýkora, CSc.
   • 0903 446 185
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje