• Pozvánka na Deň otvorených dverí

          • Srdečne pozývame všetkých záujemcov na DOD, ktorý sa bude konať dňa 30.11.2018  o 8:00  hod. (piatok) v budove SSOŠ ANIMUS, Levická cesta 40, Nitra. Tešíme sa na Vašu účasť!

          • Beseda so spisovateľkou D. Pechočiakovou

          • Dňa 13.novembra 2018 sme na pôde našej školy privítali spisovateľku Drahomíru Pechočiakovú, ktorá je autorkou takmer troch desiatok kníh. Zaujala nás pútavými príbehmi z nášho okolia a oboznámila nás s jej tvorbou. Mnohí zo žiakov jej kládli veľa otázok, ktoré sa týkali aj jej osobného života.

            Je nám veľmi veľkou cťou, že sme ju mohli u nás privítať a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s ňou

          • Informatický bobor na Animuse

          • Vybraní študenti každého ročníka štúdia sa pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina zúčastnili informatickej súťaže iBobor. 15 otázok v časovom limite preverilo najmä ich logické myslenie. V kategórii senior (študenti 3. a 4. ročníka) sa najviac darilo trojici Samuel Hronský, Sebastián Miklos a Marek Bojda (všetci III.B). Rovnaká porcia otázok čakala aj študentov I. a II. ročníka v kategóriii junior. Najviac bodov dosiahla podobne ako vlani Vanessa Stehlíková z II.B triedy, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou v rámci školy. Na ďalších miesta sa umiestnili Samuel Torok a Timea Sujová (obaja II.A trieda). Najúspešnejším riešiteľom blahoželáme. 

          • Aj naši žiaci sa zapojili do verejnej zbierky Hodina deťom

          • Nadácia pre deti Slovenska je organizátorom celoročnej verejnej zbierky Hodina deťom, v rámci ktorej v jeden deň v roku sa realizuje aktivita Zbierka v uliciach – Uličnica, kedy vychádzajú do ulíc našich miest a obcí mladí dobrovoľníci.

             

            V tomto roku sa akcia konala v piatok 09. 11. 2018 a do nitrianskych ulíc vyrazili žiaci aj našej školy a to z tried III. A a IV. A. Ich participáciu na akcii zabezpečovala výchovná poradkyňa Mgr. Margita Jedličková.

             

            Za spoluúčasť na organizačnom zabezpečení dobročinnej akcie vyslovujeme našim žiakom uznanie. 

          • Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi

          •          Dňa 08.11.2018 o 9:00 hod sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili prehliadky Múzea holokaustu v Seredi, pod vedením Mgr. ZimovejMgr. Kiššovej. Múzeum holokaustu v Seredi je súčasťou SNM-Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Počas druhej svetovej vojny boli z neho deportovaní slovenskí Židia. Putovali do nacistických koncentračných a vyhladzovacích táborov, zriadených na okupovanom území Poľska.  

                     V období 2. svetovej vojny boli v Seredi, Novákoch a Vyhniach vybudované pracovné a koncentračné tábory pre Židov, odkiaľ boli vypravované deportačné vlaky do koncentračných táborov na územia okupované nacistami. Väčšina deportovaných Židov sa už naspäť nikdy nevrátila. Táborové objekty v Novákoch a Vyhniach sa nezachovali. Preto tábor v Seredi predstavuje jediný autentický pracovný a koncentračný tábor z obdobia druhej svetovej vojny na území Slovenskej republiky.

                     Prehliadka múzea bola spojená s odbornou prednáškou a filmovou ukážkou, v ktorej  boli spomínané udalosti prežité v koncentračnom tábore.

        • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale
          • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale

          • V stredu 7.11.2018 sa zúčastnili naši žiaci predkola MO vo florbale študentov stredných škôl. Prvým súperom bol organizátor turnaja OA Nitra. Naši študenti bohužiaľ nazachytili úvod zápasu a veľmi zlou hrou v obrane dovolili súperovi poľahky skórovať. Zápas nám nevyšiel a výsledkom 0:8 sme sa viac menej pripravili o možnosť postúpiť na finálový turnaj. V druhom zápase o česť, sme nastúpili proti SPŠ Potravinárska, ktorej sa podarilo vyhrať aj prvý zápas a bola veľkým favoritom na postup. Po ráznejšom dohovore v kabíne nastúpilo na ihrisko úplne iné mužstvo. Pozornou obranou a väčšou aktivitou v útoku sme na začiatku súpera zaskočili a išli sme do vedenia 1:0 aj 2:1. Chybami v obrane sme sa pripravili o možnosť zdramatizovať zápas. Za SSOŠ Animus sa strelecky presadil 2x Tomáš Reha Simo Žember a jeden gól pridal Lukáš Šlosár. Aj napriek prehre 5:8, bol tréner Tomáš Sonnenschein s druhým zápasom spokojný. 

            Zostava SSOŠ Animus: Peter Beňačka, Štefan Rác, Lukáš Šlosár, Tomáš Reha, Martin Michalčík, Adrián Hörik, Simo Žember, Peter Opold, Dávid Jakubkovič, Kristián Škula, Nikolaj Koros a Róbert Baláži.

          • Burza informácii – „cesta k povolaniu“

          • Dňa 26.októbra 2018 sme sa zúčastnili prezentácie, ktorá bola realizovaná v rámci poradenstva pre voľbu povolania, za účelom zabezpečenia profesijnej orientácie žiakov základných škôl. Poskytli sme informácie o našich ponúkaných študijných odboroch, podmienky prijatia a uplatnenie absolventa v praxi.

          • Školenie manažmentu JA Firma

          • Študentky Lenka Modoryová 3.AKristína Dudášová 3.A sa zúčastnili v rámci JA Slovensko, JA Firma školenia manažmentu v Bratislave, školenie naplnilo naše očakávania a získané vedomosti a skúsenosti využijeme pri práci v našej Banana, JA Firma

          • Imatrikulácie 2018

          • Tak ako to už býva zvykom aj tento rok sa na našej škole odohrala slávnosť názvom Imatrikulácie. Konali sa dňa 24.októbra 2018 pod záštitou 3.A triedy.

             

            Všetci spoluúčastníci si  v tento deň prišli na svoje. Od vystrašených prváčikov až po učiteľský zbor na čele s pani riaditeľkou, s pani zástupkyňou a s triednymi učiteľmi.

             

            Začalo sa tradične predstavením kráľa školy podnikania, cestovného ruchu a informatiky a veselo sa prešlo priamo k najzaujímavejšej časti, a to k samotnému prijatiu nových študentov do „cechu študentského". Potom sa pokračovalo zábavnými súťažami, kde všetci žiaci vyhrali sladkú odmenu v podobe torty.

          • Majstrovstvá okresu v šachu

          • Vo štvrtok 25.10. sa v CVČ Domino uskutočnili MO v zrýchlenom šachu pod záštitou Nitrianskeho šachového klubu. Z vyše 100 zúčastnených šachistov bolo v kategórii stredných škôl 15 chlapcov. Farby SSOŠ Animus pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina hájili Kristián Škula z I.B a Lukáš Kozár z II.B triedy. Lukášovi sa darilo o čosi menej, zo siedmych partií sa mu podarilo dve vyhrať a jednu remizovať a obsadil 10te miesto. Kristiánovi ušiel o vlások postup na krajské kolo, keď v piatich partiách svojho protivníka porazil a pripísal si dve prehry, celkovo sa umiestnil na štvrtom mieste. Blahoželáme našim chlapcom k víťaztstvám a prajeme veľa úspechov v ďalších aktivitách. 

          • Riaditeľské voľno

          • Riaditeľka SSOŠ Animus Nitra, PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA udeľuje dňa 29.10.2018 žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

          • WEBINÁR Sociálne podnikanie- podnikanie budúcnosti

          • Dňa 15.10.2018 sa študenti zapojení v programoch JA Slovensko zúčastnili webináru, ktorí prebiehal online na tému: Sociálne podnikanie- podnikanie budúcnosti, študenti sa dozvedeli o podstate sociálneho myslenia, podnikania a úspešných príbehoch, ktoré poznáme zo Slovenska.

          • Riaditeľské voľno

          • Riaditeľka SSOŠ Animus Nitra, PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA udeľuje dňa 05.10.2018 žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

          • Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu

          • Dňa  1.októbra 2018 sa žiaci 1.A a 2.A študijného odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA a Mgr. Margity Jedličkovej zúčastnili na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu. Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre organizuje už po 13.krát  toto podujatie, ktorého oslavy sa viažu k 27. septembru.  Zúčastnili sme sa prednášky od cestovateľov ADVENTURE HUNTERS  na tému Bláznivá, úspešná, náročná taká bola cesta do Afriky #ZAROZOK.

          • Európsky týždeň športu

          • Naša škola sa zapojila do Európskeho týždňa športu. V rámci hodín telesnej a športovej výchovy a korfbalového krúžku pod vedením Mgr. HadasovejRNDr. Sonnenscheina sa žiaci zapojili do rôznych športových aktivít a podporili túto peknú myšlienku. Šport je veľmi dôležitý pre všetky vekové kategórie, pomáha rozvíjať koordinačné a motorické zručnosti, odbúrava stres, vedie žiakov k spolupráci, súťaživosti, zdravému a aktívnemu spôsobu života. Naším spoločným cieľom je viesť žiakov k zdravému životnému štýlu aj nad rámec vyučovacích hodín

          • Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

          • Vo štvrtok 27. 9. 2018 sa konalo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. Našu školu mal pôvodne reprezentovať trojčlenný tím. V poslednom momente sa bohužiaľ zranili naši nádejní futbalisti (Roman Fazekaš a Martin Balaj) na poslednom tréningu, a tak naše farby hájil jediný zástupca Lukáš Kozár z II.B. Medzi 41 pretekármi, poväčšine atlétov a ligových futbalistov statočne bojoval a umiestnil sa v strede štartového poľa. Pevne veríme, že v ďalších súťažiach budeme bojovať v plnej zostave a budú sa nám vyhýbať zranenia.

        • Exkurzia – Štátny zámok Lednice
          • Exkurzia – Štátny zámok Lednice

          • Výber zážitkov a poznaniachtivých dievčat a chlapcov z tried 1., 2. a 3. ročníka spolu s pani riaditeľkou PaedDr. Zlaticou Nagyovou, MBA a profesormi Ing. Tatianou Oravcovou, MBA, Mgr. Margitou JedličkovouRNDr. PaedDr. Ing. Petrom Lenčéšom, PhD. mal možnosť v stredu, 25. 09. 2018, pookriať v malebnom okolí zámku v českých Ledniciach a v jeho interiéroch precítiť dobovú atmosféru unášajúcu človeka späť, do čias minulých.

             

            Štátny zámok Lednice patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Českej republike. Novogotická prestavba v 19. storočí z neho vytvorila romantické sídlo obklopené jedným z najväčších európskych parkov. Mimo starostlivo pestovanej flóry návštevník v tomto parku nájde palmový skleník, rímsky akvadukt či rozhľadňu Minaret.

             

            Súčasťou exkurzie bola i plavba loďou zákutiami zámockého parku až k rozhľadni Minaret. Plavbu vhodne dopĺňal výklad sprievodcu o histórii a zaujímavostiach zámku.

          • GAUDEAMUS SLOVAKIA 2018

          • Vo štvrtok, 27. septembra 2018, sa študenti tried III. A a III. B pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBAIng. Jozefa Bačíka, MBA zúčastnili Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Slovakia, ktorý sa tradične konal na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

            Veľtrh bol prvou príležitosťou pre študentov zoznámiť sa s rozsiahlou ponukou štúdia po maturite a osobne sa stretnúť so zástupcami slovenských aj zahraničných univerzít a vysokých škôl.

          • Návšteva Krajskej knižnice Karola Kmeťku

          • Myslím si a určite nielen ja, že kniha zohráva určite veľkú úlohu v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Niektorí ľudia by povedali, že sú to len listy papiera s množstvom textu zviazané do jedného celku. Určite by sme len takto knihu nemali vnímať, ale mali by sme v nej hľadať niečo viac. Existujú rôzne druhy kníh, z ktorých si každý čitateľ nájde práve tie, ktoré sú mu najbližšie. Či sú to už knihy, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo pre zábavu a oddych. Zaujímavé informácie sme sa dozvedeli dňa 19.9.2018 na návšteve Krajskej knižnice Karola Kmeťku v Nitre. Knižnicu navštívili žiaci prvého ročníka pod vedením ich triednej učiteľky Mgr.Zimovej.

          • Aj naši žiaci sa zapojili do zbierky Biela pastelka

          • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska – občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím – je organizátorom verejnej zbierky Biela pastelka, do ktorej sa dňa 21. 09. 2018 aktívne zapojili i naši žiaci (výber z tried III.A a III.B).

             

            Participáciu našich žiakov na realizácii akcie zabezpečovala výchovná poradkyňa Mgr. Margita Jedličková.

             

            Za spoluúčasť na organizačnom zabezpečení dobročinnej akcie ako i za početné peňažné príspevky vyslovujeme našim žiakom uznanie.