• Naši študenti reprezentovali školu vo florbale
     • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale

     • V stredu 7.11.2018 sa zúčastnili naši žiaci predkola MO vo florbale študentov stredných škôl. Prvým súperom bol organizátor turnaja OA Nitra. Naši študenti bohužiaľ nazachytili úvod zápasu a veľmi zlou hrou v obrane dovolili súperovi poľahky skórovať. Zápas nám nevyšiel a výsledkom 0:8 sme sa viac menej pripravili o možnosť postúpiť na finálový turnaj. V druhom zápase o česť, sme nastúpili proti SPŠ Potravinárska, ktorej sa podarilo vyhrať aj prvý zápas a bola veľkým favoritom na postup. Po ráznejšom dohovore v kabíne nastúpilo na ihrisko úplne iné mužstvo. Pozornou obranou a väčšou aktivitou v útoku sme na začiatku súpera zaskočili a išli sme do vedenia 1:0 aj 2:1. Chybami v obrane sme sa pripravili o možnosť zdramatizovať zápas. Za SSOŠ Animus sa strelecky presadil 2x Tomáš Reha Simo Žember a jeden gól pridal Lukáš Šlosár. Aj napriek prehre 5:8, bol tréner Tomáš Sonnenschein s druhým zápasom spokojný. 

      Zostava SSOŠ Animus: Peter Beňačka, Štefan Rác, Lukáš Šlosár, Tomáš Reha, Martin Michalčík, Adrián Hörik, Simo Žember, Peter Opold, Dávid Jakubkovič, Kristián Škula, Nikolaj Koros a Róbert Baláži.

     • Burza informácii – „cesta k povolaniu“

     • Dňa 26.októbra 2018 sme sa zúčastnili prezentácie, ktorá bola realizovaná v rámci poradenstva pre voľbu povolania, za účelom zabezpečenia profesijnej orientácie žiakov základných škôl. Poskytli sme informácie o našich ponúkaných študijných odboroch, podmienky prijatia a uplatnenie absolventa v praxi.

     • Školenie manažmentu JA Firma

     • Študentky Lenka Modoryová 3.AKristína Dudášová 3.A sa zúčastnili v rámci JA Slovensko, JA Firma školenia manažmentu v Bratislave, školenie naplnilo naše očakávania a získané vedomosti a skúsenosti využijeme pri práci v našej Banana, JA Firma

     • Imatrikulácie 2018

     • Tak ako to už býva zvykom aj tento rok sa na našej škole odohrala slávnosť názvom Imatrikulácie. Konali sa dňa 24.októbra 2018 pod záštitou 3.A triedy.

       

      Všetci spoluúčastníci si  v tento deň prišli na svoje. Od vystrašených prváčikov až po učiteľský zbor na čele s pani riaditeľkou, s pani zástupkyňou a s triednymi učiteľmi.

       

      Začalo sa tradične predstavením kráľa školy podnikania, cestovného ruchu a informatiky a veselo sa prešlo priamo k najzaujímavejšej časti, a to k samotnému prijatiu nových študentov do „cechu študentského". Potom sa pokračovalo zábavnými súťažami, kde všetci žiaci vyhrali sladkú odmenu v podobe torty.

     • Majstrovstvá okresu v šachu

     • Vo štvrtok 25.10. sa v CVČ Domino uskutočnili MO v zrýchlenom šachu pod záštitou Nitrianskeho šachového klubu. Z vyše 100 zúčastnených šachistov bolo v kategórii stredných škôl 15 chlapcov. Farby SSOŠ Animus pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina hájili Kristián Škula z I.B a Lukáš Kozár z II.B triedy. Lukášovi sa darilo o čosi menej, zo siedmych partií sa mu podarilo dve vyhrať a jednu remizovať a obsadil 10te miesto. Kristiánovi ušiel o vlások postup na krajské kolo, keď v piatich partiách svojho protivníka porazil a pripísal si dve prehry, celkovo sa umiestnil na štvrtom mieste. Blahoželáme našim chlapcom k víťaztstvám a prajeme veľa úspechov v ďalších aktivitách. 

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka SSOŠ Animus Nitra, PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA udeľuje dňa 29.10.2018 žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

     • WEBINÁR Sociálne podnikanie- podnikanie budúcnosti

     • Dňa 15.10.2018 sa študenti zapojení v programoch JA Slovensko zúčastnili webináru, ktorí prebiehal online na tému: Sociálne podnikanie- podnikanie budúcnosti, študenti sa dozvedeli o podstate sociálneho myslenia, podnikania a úspešných príbehoch, ktoré poznáme zo Slovenska.

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka SSOŠ Animus Nitra, PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA udeľuje dňa 05.10.2018 žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

     • Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu

     • Dňa  1.októbra 2018 sa žiaci 1.A a 2.A študijného odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA a Mgr. Margity Jedličkovej zúčastnili na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu. Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre organizuje už po 13.krát  toto podujatie, ktorého oslavy sa viažu k 27. septembru.  Zúčastnili sme sa prednášky od cestovateľov ADVENTURE HUNTERS  na tému Bláznivá, úspešná, náročná taká bola cesta do Afriky #ZAROZOK.

     • Európsky týždeň športu

     • Naša škola sa zapojila do Európskeho týždňa športu. V rámci hodín telesnej a športovej výchovy a korfbalového krúžku pod vedením Mgr. HadasovejRNDr. Sonnenscheina sa žiaci zapojili do rôznych športových aktivít a podporili túto peknú myšlienku. Šport je veľmi dôležitý pre všetky vekové kategórie, pomáha rozvíjať koordinačné a motorické zručnosti, odbúrava stres, vedie žiakov k spolupráci, súťaživosti, zdravému a aktívnemu spôsobu života. Naším spoločným cieľom je viesť žiakov k zdravému životnému štýlu aj nad rámec vyučovacích hodín

     • Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

     • Vo štvrtok 27. 9. 2018 sa konalo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. Našu školu mal pôvodne reprezentovať trojčlenný tím. V poslednom momente sa bohužiaľ zranili naši nádejní futbalisti (Roman Fazekaš a Martin Balaj) na poslednom tréningu, a tak naše farby hájil jediný zástupca Lukáš Kozár z II.B. Medzi 41 pretekármi, poväčšine atlétov a ligových futbalistov statočne bojoval a umiestnil sa v strede štartového poľa. Pevne veríme, že v ďalších súťažiach budeme bojovať v plnej zostave a budú sa nám vyhýbať zranenia.

    • Exkurzia – Štátny zámok Lednice
     • Exkurzia – Štátny zámok Lednice

     • Výber zážitkov a poznaniachtivých dievčat a chlapcov z tried 1., 2. a 3. ročníka spolu s pani riaditeľkou PaedDr. Zlaticou Nagyovou, MBA a profesormi Ing. Tatianou Oravcovou, MBA, Mgr. Margitou JedličkovouRNDr. PaedDr. Ing. Petrom Lenčéšom, PhD. mal možnosť v stredu, 25. 09. 2018, pookriať v malebnom okolí zámku v českých Ledniciach a v jeho interiéroch precítiť dobovú atmosféru unášajúcu človeka späť, do čias minulých.

       

      Štátny zámok Lednice patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Českej republike. Novogotická prestavba v 19. storočí z neho vytvorila romantické sídlo obklopené jedným z najväčších európskych parkov. Mimo starostlivo pestovanej flóry návštevník v tomto parku nájde palmový skleník, rímsky akvadukt či rozhľadňu Minaret.

       

      Súčasťou exkurzie bola i plavba loďou zákutiami zámockého parku až k rozhľadni Minaret. Plavbu vhodne dopĺňal výklad sprievodcu o histórii a zaujímavostiach zámku.

     • GAUDEAMUS SLOVAKIA 2018

     • Vo štvrtok, 27. septembra 2018, sa študenti tried III. A a III. B pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBAIng. Jozefa Bačíka, MBA zúčastnili Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Slovakia, ktorý sa tradične konal na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

      Veľtrh bol prvou príležitosťou pre študentov zoznámiť sa s rozsiahlou ponukou štúdia po maturite a osobne sa stretnúť so zástupcami slovenských aj zahraničných univerzít a vysokých škôl.

     • Návšteva Krajskej knižnice Karola Kmeťku

     • Myslím si a určite nielen ja, že kniha zohráva určite veľkú úlohu v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Niektorí ľudia by povedali, že sú to len listy papiera s množstvom textu zviazané do jedného celku. Určite by sme len takto knihu nemali vnímať, ale mali by sme v nej hľadať niečo viac. Existujú rôzne druhy kníh, z ktorých si každý čitateľ nájde práve tie, ktoré sú mu najbližšie. Či sú to už knihy, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo pre zábavu a oddych. Zaujímavé informácie sme sa dozvedeli dňa 19.9.2018 na návšteve Krajskej knižnice Karola Kmeťku v Nitre. Knižnicu navštívili žiaci prvého ročníka pod vedením ich triednej učiteľky Mgr.Zimovej.

     • Aj naši žiaci sa zapojili do zbierky Biela pastelka

     • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska – občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím – je organizátorom verejnej zbierky Biela pastelka, do ktorej sa dňa 21. 09. 2018 aktívne zapojili i naši žiaci (výber z tried III.A a III.B).

       

      Participáciu našich žiakov na realizácii akcie zabezpečovala výchovná poradkyňa Mgr. Margita Jedličková.

       

      Za spoluúčasť na organizačnom zabezpečení dobročinnej akcie ako i za početné peňažné príspevky vyslovujeme našim žiakom uznanie.  

     • V objatí Zoborského jazierka...

     • Žiaci 3. ročníka v stredu, 19. 09. 2018, svojou troškou prispeli k Európskemu týždňu mobility, keď v zmysle jeho tohtoročného hesla „Kombinuj a choď“ skombinovali svoju vôľu učiniť za dosť povinnému účelovému cvičeniu a svoju chuť spoznávať miesta tak blízke, no súčasne tak vzdialené.

      Jedným z takýchto miest je i Zoborské jazierko, pozostatok niekdajšieho kameňolomu. Jazierko, vďaka svojej diskrétnej lokalizácii, je tajomstvom i nejednému Nitranovi, našich žiakov nevynímajúc.

      Putovaním za jazierkom a aktivitami zameranými na ochranu života a zdravia sprevádzala žiakov profesorka Renáta Hadásová a profesor Peter Lenčéš.

     • Rodičovské združenie

     • Dňa 14.09.2018 sa v čase od 15:00 hod. uskutoční rodičovské združenie v budove školy SSOŠ Animus v Nitre, na Levickej ceste 40.

     • Slávnostné ukončenie šk. vyučovania v šk. roku 2017/2018

     • V piatok, 29. júna 2018, sa v areáli SSOŠ Animus Nitra konal akt slávnostného ukončenia šk. vyučovania v šk. roku 2017/2018.

      Udalosť sa realizovala v prítomnosti vedenia školy – jej zriaďovateľa a majiteľa doc. Ing. Bohuslava Sýkoru, CSc., riaditeľa PaedDr. Zlatici Nagyovej, MBA a zástupcu riaditeľa Ing. Edity Červenkovej, MBA – a tiež členov pedagogického zboru a žiakov 1., 2. a 3. ročníka.

      Nosnými časťami programu boli príhovor riaditeľa školyocenenie vybraných žiakov z jednotlivých tried (za správanie, prospech, dochádzku alebo reprezentáciu školy) ako i ocenenie troch tried (za správanie, prospech, dochádzku a podieľanie sa na realizácii školských akcií).

      Žiakom počas letných prázdnin prajeme mnoho zmysluplných zážitkov a pedagógom v rámci dní voľna zaslúžený odpočinok a načerpanie energie do nového šk. roka 2018/2019.

       

      Prehľad ocenených žiakov a tried

       

      Najlepšia trieda školy:

      • 1. miesto: trieda III. B (tr. učiteľ: Mgr. Margita Jedličková)
      • 2. miesto: trieda I. A (tr. učiteľ: PaedDr. Ing. Peter Lenčéš, PhD.)
      • 3. miesto: trieda II. A (tr. učiteľ: Ing. Tatiana Oravcová, MBA)

       

      Najlepší žiaci školy:

      • Dominika Tóthová z triedy II. A
      • Gabriel Ďurovka z triedy II. B
      • Vanessa Púchovská z triedy I. A

       

      Najlepší žiaci v triedach:

      • z triedy I. A: Katarína Dömöšová, Melisa Kisová, Samuel Brhlík
      • z triedy I. B: Vanessa Stehlíková, Andrej Veselý, Patrik Oláh
      • z triedy II. A: Natália Tóthová, Sára Peťovská, Adam Monozlay
      • z triedy II. B: Samuel Hronský, Martin Malagyi, Adam Kováč
      • z triedy III. A: Patrícia Nagyová, Dušana Černáková, Barbora Petrová
      • z triedy III. B: Štefan Rácz, Tomáš Reha, Arnold Bagala