• Olympiáda zo slovenského jazyka

     • Žiaci a žiačky , ktorí majú pozitívny vzťah k svojmu materinskému jazyku, sa 3.12.2018 zúčastnili školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Olympiádu organizačne pripravila vyučujúca  SJL Mgr. Magdaléna Zimová a riaditeľka školy PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA.

      Súťaž sa skladala z troch častí. V prvej časti súťažiaci riešili test, ktorý obsahoval úlohy na čítanie s porozumením, ale prevetral aj vedomosti žiakov z fonetiky, lexikológie, morfológie a syntaxe. V druhej časti mali žiaci možnosť prejaviť svoje schopnosti pri transformácii textu a tretia časť Olympiády zo SJL bola najnáročnejšia, žiaci mali vytvoriť vlastný text a predniesť ho pred prítomnými ako slávnostný prejav. Z môjho pohľadu zvíťazili všetci, ktorí mali odvahu a Olympiády zo SJL sa zúčastnili. Po zrátaní bodov za jednotlivé časti súťaže bolo výsledné poradie nasledovné:

      Kategória A

      1.miesto: Hana Kiševová (4.A)

      2.miesto : Štefan Rác (4.B)

      3.miesto: Dominika Tóthová (3.A)

      Kategória B

      1.miesto: Petra Annamária Velčická

      2.miesto: Denisa Procháczková

      3.miesto: Michaela Mináriková

      3.miesto: Vanessa Stehlíková

      Všetkým blahoželáme a víťazkám Hanke a Peťke želáme veľa úspechov  v krajskom kole Olympiády zo SJL.

     • EXPERT geniality show

     • Aj žiaci SSOŠ Animus Nitra sa vo štvrtok, 29. 11. 2018, pod vedením koordinátora RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. zapojili do celoslovenskej vedomostnej súťaže žiakov základných a stredných škôl EXPERT geniality show.

       

      Súťažilo sa v témach „dejiny, udalosti, umenie“, „svetobežník“, „mozgolamy“, „Do you speak English?“, „góly, body, sekundy“ a „tajomstvá prírody“.

       

      Zúčastneným „expertom“ z prvých troch ročníkov vyslovujeme uznanie za odvahu spoznať mieru svojich vedomostí a odhodlanie zabojovať o dobrú pozíciu v konkurencii žiakov naprieč celým Slovenskom. 

     • Olympiáda ľudských práv

     • V utorok, 27. 11. 2018, sa 14 žiakov zo všetkých ročníkov zapojilo pod vedením Mgr. Margity Jedličkovej a RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. do školského kola 21. ročníka olympiády ľudských práv. Jej cieľom je „prispieť k ľudskoprávnemu vzdelávaniu, vzdelávaniu k demokratickému občianstvu, celkovej kultivácii poznatkov a postojov študujúcej mládeže a tým k posilňovaniu základných pilierov demokracie.“

       

      Nosnou časťou školského kola olympiády ľudských práv bolo vypracovanie testu s úlohami s výberom jednej správnej odpovede ako i otvorenými úlohami reflektujúcimi problematiku ľudských práv a nosnú tému aktuálneho ročníka olympiády – 30. výročie Nežnej revolúcie.  

       

      Spomedzi všetkých zúčastnených žiakov najlepšie výsledky zaznamenali

      1.         Hronský, Samuel       III. B              

      2.         Halaj, Andreas           III. A                         

      3.         Monozlay, Adam       III. A 

      4.         Deváth, Patrik            II. A   

      5.         Michalčík, Martin      IV. B

       

      Každému zo 14-tich zainteresovaných žiakov vyslovujeme poďakovanie za ochotu i takýmto spôsobom podporiť povedomie v tak zásadnej oblasti, akou sú ľudské práva.

     • Futsalisti druhí v kvalifikačnej skupine

     • V pondelok 26.11. sa v Mestskej športovej hale v Nitre uskutočnila časť kvalifikačnch skupín na Majstrovstvá okresu vo futsale žiakov stredných škôl. Našimi súpermi v B skupine boli SSOŠ polytechnická DSA Nitra a SOŠ Stavebná Nitra. V prvom zápase proti Stavebnej sa odohrávala vyrovnaná partia. V prvom polčase dominovali obrany a nepresná streľba. Po prestávke sa súper ujal vedenia strelou z diaľky. Animusáci však vyrovnali gólom z následnej akcie, keď sa strelecky presadil Erik Kramár. Zvyšok zápasu bol veľmi napínavý a bolo to o jednom góle. Ten sa podarilo streliť našim chlapcom, keď opäť Erik Kramár prepálil z priameho kopu všetko, čo mu stálo v ceste. 
      V druhom zápase v skupine prehrala Stavebná s Polytechnickou 1:4, takže náš druhý zápas bol malým finále a postup by nám zabezpečilo iba víťazstvo. V zápase sme sa ujali vedenia, keď sa z diaľky presadil Samuel Torok. Následne sme zahodili niekoľko vyložených šancí a súper vyrovnal štastným gólom v závere polčasu, keď dotlačili loptu do bránky z bránkovej čiary. V druhom polčase nám nezostávalo nič iné, iba vrhnúť sily do útoky a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Súper sa zameral na obranu a vyrážal do rýchlych protiútokov. Dva z nich mu vyšli a ujali sa rozhodujúceho vedenia 3:1. Aj napriek veľkej snahe, sa nám už nepodarilo vyrovnať a z postupu na finálový turnaj sa tešil náš súper. 

      Aj napriek tomu, že sme nepostúpili sme odohrali výborné zápasy a tešíme sa na ďalšie športové súťaže. 

      SSOŠ Animus: Peter Opold (III.B), Adrián Horik - Lukáš Kelemen (obaja IV.A), Martin Michalčík, Peter Beňačka, Tomáš Reha (všetci IV.B), Patrik Oláh (II.B), Erik Kramár, Samuel Torok a Martin Balaj (všetci II.A)

     • Olympiády z cudzích jazykov

     • Dňa 19.11. 2018 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Olympiáda pozostávala z písomnej a ústnej časti. Písomná časť zahŕňala úlohy z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením. V ústnej časti súťažiaci odprezentovali svoje rečové zručnosti vo voľnom rozhovore a prácou s obrázkami.

      V anglickom jazyku sa na 1. mieste umiestnila Silvia Ruszíková z 3.A, na 2. mieste Andrej Veselý z 2.B a na 3. mieste Adam Monozlaj z 3. A triedy.

      V nemeckom jazyku sa na 1. miestne umiestnila Michaela Mináriková z I.A, na 2. mieste Kristína Fridrichová, taktiež z I.A a na 3. mieste Natália Tóthová z 3.A triedy. 

      V ruskom jazyku získal najviac bodov Patrik Deváth z II.A, za ním nasledovali Samuel Brhlík z II.A a Dávid Hoffer z I.B triedy.

      Srdečne blahoželáme.

     • Pozvánka na Deň otvorených dverí

     • Srdečne pozývame všetkých záujemcov na DOD, ktorý sa bude konať dňa 30.11.2018  o 8:00  hod. (piatok) v budove SSOŠ ANIMUS, Levická cesta 40, Nitra. Tešíme sa na Vašu účasť!

     • Beseda so spisovateľkou D. Pechočiakovou

     • Dňa 13.novembra 2018 sme na pôde našej školy privítali spisovateľku Drahomíru Pechočiakovú, ktorá je autorkou takmer troch desiatok kníh. Zaujala nás pútavými príbehmi z nášho okolia a oboznámila nás s jej tvorbou. Mnohí zo žiakov jej kládli veľa otázok, ktoré sa týkali aj jej osobného života.

      Je nám veľmi veľkou cťou, že sme ju mohli u nás privítať a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s ňou

     • Informatický bobor na Animuse

     • Vybraní študenti každého ročníka štúdia sa pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina zúčastnili informatickej súťaže iBobor. 15 otázok v časovom limite preverilo najmä ich logické myslenie. V kategórii senior (študenti 3. a 4. ročníka) sa najviac darilo trojici Samuel Hronský, Sebastián Miklos a Marek Bojda (všetci III.B). Rovnaká porcia otázok čakala aj študentov I. a II. ročníka v kategóriii junior. Najviac bodov dosiahla podobne ako vlani Vanessa Stehlíková z II.B triedy, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou v rámci školy. Na ďalších miesta sa umiestnili Samuel Torok a Timea Sujová (obaja II.A trieda). Najúspešnejším riešiteľom blahoželáme. 

     • Aj naši žiaci sa zapojili do verejnej zbierky Hodina deťom

     • Nadácia pre deti Slovenska je organizátorom celoročnej verejnej zbierky Hodina deťom, v rámci ktorej v jeden deň v roku sa realizuje aktivita Zbierka v uliciach – Uličnica, kedy vychádzajú do ulíc našich miest a obcí mladí dobrovoľníci.

       

      V tomto roku sa akcia konala v piatok 09. 11. 2018 a do nitrianskych ulíc vyrazili žiaci aj našej školy a to z tried III. A a IV. A. Ich participáciu na akcii zabezpečovala výchovná poradkyňa Mgr. Margita Jedličková.

       

      Za spoluúčasť na organizačnom zabezpečení dobročinnej akcie vyslovujeme našim žiakom uznanie. 

     • Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi

     •          Dňa 08.11.2018 o 9:00 hod sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili prehliadky Múzea holokaustu v Seredi, pod vedením Mgr. ZimovejMgr. Kiššovej. Múzeum holokaustu v Seredi je súčasťou SNM-Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Počas druhej svetovej vojny boli z neho deportovaní slovenskí Židia. Putovali do nacistických koncentračných a vyhladzovacích táborov, zriadených na okupovanom území Poľska.  

               V období 2. svetovej vojny boli v Seredi, Novákoch a Vyhniach vybudované pracovné a koncentračné tábory pre Židov, odkiaľ boli vypravované deportačné vlaky do koncentračných táborov na územia okupované nacistami. Väčšina deportovaných Židov sa už naspäť nikdy nevrátila. Táborové objekty v Novákoch a Vyhniach sa nezachovali. Preto tábor v Seredi predstavuje jediný autentický pracovný a koncentračný tábor z obdobia druhej svetovej vojny na území Slovenskej republiky.

               Prehliadka múzea bola spojená s odbornou prednáškou a filmovou ukážkou, v ktorej  boli spomínané udalosti prežité v koncentračnom tábore.

    • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale
     • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale

     • V stredu 7.11.2018 sa zúčastnili naši žiaci predkola MO vo florbale študentov stredných škôl. Prvým súperom bol organizátor turnaja OA Nitra. Naši študenti bohužiaľ nazachytili úvod zápasu a veľmi zlou hrou v obrane dovolili súperovi poľahky skórovať. Zápas nám nevyšiel a výsledkom 0:8 sme sa viac menej pripravili o možnosť postúpiť na finálový turnaj. V druhom zápase o česť, sme nastúpili proti SPŠ Potravinárska, ktorej sa podarilo vyhrať aj prvý zápas a bola veľkým favoritom na postup. Po ráznejšom dohovore v kabíne nastúpilo na ihrisko úplne iné mužstvo. Pozornou obranou a väčšou aktivitou v útoku sme na začiatku súpera zaskočili a išli sme do vedenia 1:0 aj 2:1. Chybami v obrane sme sa pripravili o možnosť zdramatizovať zápas. Za SSOŠ Animus sa strelecky presadil 2x Tomáš Reha Simo Žember a jeden gól pridal Lukáš Šlosár. Aj napriek prehre 5:8, bol tréner Tomáš Sonnenschein s druhým zápasom spokojný. 

      Zostava SSOŠ Animus: Peter Beňačka, Štefan Rác, Lukáš Šlosár, Tomáš Reha, Martin Michalčík, Adrián Hörik, Simo Žember, Peter Opold, Dávid Jakubkovič, Kristián Škula, Nikolaj Koros a Róbert Baláži.

     • Burza informácii – „cesta k povolaniu“

     • Dňa 26.októbra 2018 sme sa zúčastnili prezentácie, ktorá bola realizovaná v rámci poradenstva pre voľbu povolania, za účelom zabezpečenia profesijnej orientácie žiakov základných škôl. Poskytli sme informácie o našich ponúkaných študijných odboroch, podmienky prijatia a uplatnenie absolventa v praxi.

     • Školenie manažmentu JA Firma

     • Študentky Lenka Modoryová 3.AKristína Dudášová 3.A sa zúčastnili v rámci JA Slovensko, JA Firma školenia manažmentu v Bratislave, školenie naplnilo naše očakávania a získané vedomosti a skúsenosti využijeme pri práci v našej Banana, JA Firma

     • Imatrikulácie 2018

     • Tak ako to už býva zvykom aj tento rok sa na našej škole odohrala slávnosť názvom Imatrikulácie. Konali sa dňa 24.októbra 2018 pod záštitou 3.A triedy.

       

      Všetci spoluúčastníci si  v tento deň prišli na svoje. Od vystrašených prváčikov až po učiteľský zbor na čele s pani riaditeľkou, s pani zástupkyňou a s triednymi učiteľmi.

       

      Začalo sa tradične predstavením kráľa školy podnikania, cestovného ruchu a informatiky a veselo sa prešlo priamo k najzaujímavejšej časti, a to k samotnému prijatiu nových študentov do „cechu študentského". Potom sa pokračovalo zábavnými súťažami, kde všetci žiaci vyhrali sladkú odmenu v podobe torty.

     • Majstrovstvá okresu v šachu

     • Vo štvrtok 25.10. sa v CVČ Domino uskutočnili MO v zrýchlenom šachu pod záštitou Nitrianskeho šachového klubu. Z vyše 100 zúčastnených šachistov bolo v kategórii stredných škôl 15 chlapcov. Farby SSOŠ Animus pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina hájili Kristián Škula z I.B a Lukáš Kozár z II.B triedy. Lukášovi sa darilo o čosi menej, zo siedmych partií sa mu podarilo dve vyhrať a jednu remizovať a obsadil 10te miesto. Kristiánovi ušiel o vlások postup na krajské kolo, keď v piatich partiách svojho protivníka porazil a pripísal si dve prehry, celkovo sa umiestnil na štvrtom mieste. Blahoželáme našim chlapcom k víťaztstvám a prajeme veľa úspechov v ďalších aktivitách. 

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka SSOŠ Animus Nitra, PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA udeľuje dňa 29.10.2018 žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

     • WEBINÁR Sociálne podnikanie- podnikanie budúcnosti

     • Dňa 15.10.2018 sa študenti zapojení v programoch JA Slovensko zúčastnili webináru, ktorí prebiehal online na tému: Sociálne podnikanie- podnikanie budúcnosti, študenti sa dozvedeli o podstate sociálneho myslenia, podnikania a úspešných príbehoch, ktoré poznáme zo Slovenska.

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka SSOŠ Animus Nitra, PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA udeľuje dňa 05.10.2018 žiakom školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

     • Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu

     • Dňa  1.októbra 2018 sa žiaci 1.A a 2.A študijného odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA a Mgr. Margity Jedličkovej zúčastnili na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu. Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre organizuje už po 13.krát  toto podujatie, ktorého oslavy sa viažu k 27. septembru.  Zúčastnili sme sa prednášky od cestovateľov ADVENTURE HUNTERS  na tému Bláznivá, úspešná, náročná taká bola cesta do Afriky #ZAROZOK.

     • Európsky týždeň športu

     • Naša škola sa zapojila do Európskeho týždňa športu. V rámci hodín telesnej a športovej výchovy a korfbalového krúžku pod vedením Mgr. HadasovejRNDr. Sonnenscheina sa žiaci zapojili do rôznych športových aktivít a podporili túto peknú myšlienku. Šport je veľmi dôležitý pre všetky vekové kategórie, pomáha rozvíjať koordinačné a motorické zručnosti, odbúrava stres, vedie žiakov k spolupráci, súťaživosti, zdravému a aktívnemu spôsobu života. Naším spoločným cieľom je viesť žiakov k zdravému životnému štýlu aj nad rámec vyučovacích hodín

  • Kontakty

   • Súkromná stredná odborná škola Animus Nitra
   • Akademická 4, 949 01 Nitra
   • Riaditeľ: PaedDr. Zlatica. Nagyová, MBA, tel: +421 903 702 930 email: riaditelka@animus.sk Sekretariát: tel: +421 903 446 185 Výchovný poradca: Mgr. Margita Jedličková email: jedlickova.vychovna@gmail.com Technik, administrátor: Mgr. Omar Al-Shantir, PhD. email: admin@animus.sk
   • CVA Animus s.r.o., Akademická 4, 949 01 Nitra doc. Ing. B. Sýkora, CSc.
   • +421 903 446 185
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje