• Exkurzia - Nitriansky hrad

     • Študenti prvého ročníka sa v rámci predmetov geografia a geografia cestovného ruchu zúčastnili prehliadky Horného mesta a Nitrianskeho hradu. Pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina sa dozvedeli zaujímavosti z histórie mesta. Keďže veľa z nich nepochádza priamo z Nitry, pre mnohých to bola prvá návšteva tejto dominanty mesta pod Zoborom. Spoznávali krásy historických pamätihodností, kochali sa nádhernými výhľadmi na všetky svetové strany. Hovorí sa, že Nitra, je podobne ako Rím postavená na siedmych kopcoch. Čaro nitrianskych pahorkov ohúrilo nejedného študenta a mnohí neodolali a dotykom palca na nohe Corgoňa si podľa legendy zaželali šťastie, ktoré by ich malo sprevádzať počas štúdia na našej škole. 

     • Úspech na regionálnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • Hviezdoslavov Kubín pozná asi každý. Príprava na túto najstaršiu a najprestížnejšiu súťaž v oblasti umeleckého prednesu na Slovensku je niekedy naozaj náročná. Hlavne, ak máme zaujať niečím vhodným, niečím novým a zaujímavým. Nás na tejto súťaži reprezentovali naše dve dievčatá a to Vanesska Stehlíková z II.B s prózou a Sofia Michaličková zo IV.A s poéziou. Obe dievčatá sa veľmi dobre popasovali so svojím ukážkami a predviedli svoj talent. Naša Sofia na tejto súťaži zožala úspech pred porotou a získala krásne tretie miesto. Za toto umiestnenie jej srdečne blahoželáme. Konkurencia bola naozaj veľká, nakoľko sa na tejto súťaži stretli najlepší recitátori z okresov Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa. Preto na naše dievčatá môžeme byť právom hrdí. Mgr. Zimová

    • Stredoškolská odborná činnosť
     • Stredoškolská odborná činnosť

     • Stredoškolská odborná činnosť je súťaž, ktorej sa naši žiaci zúčastňujú lebo chcú byť vždy o krok vpredu, ukázať svoju jedinečnosť, výnimočné schopnosti, talent a pracovitosť.

      Dňa 27.3.2019 sa uskutočnilo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti, na ktorom nás veľmi úspešne reprezentovali  a získali 3. miesto študentky Viktória Maslenová 3.A v súťažnom odbore Hotelierstvo, gastronómia a cestovný ruch a Kristína Dudášová 3.A v súťažnom odbore Ekonomika a riadenie. Konzultantkou prác bola Ing. Tatiana Oravcová, MBA.

     • Futbalový turnaj žiakov

     • Na Deň učiteľov sa uskutočnila základná skupina futbalového turnaja žiakov stredných škôl. Naši chlapci pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina nastúpili na prvý zápas proti Strednej športovej škole. Náš súper išiel v prvom polčase do vedenia peknou strelou spoza šestnástky. V druhom polčase za Animus vyrovnával krížnou strelou Martin Balaj. Oba tímy nevyužili niekoľko pekných príležitostí a zápas sa skončil remízou 1:1. Druhý zápas proti SSOŠ polytechnickej nezačali naši hráči najlepšie. Súper v úvodnom tlaku využil po našich chybách dve svoje šance a ujal sa zaslúženého vedenia. Naši chlapci svoje šance nepremenili a tak súper po obrátke trestal ešte jedným gólom. Posledný zápas proti SOŠ GaCR sa z dôvodu vážneho zranenia súperovho brankára v predchádzajúcom zápase neuskutočnil. Náš tím skončil v skupine na treťom mieste a do ďalších bojov nepostúpil.

      SSOŠ Animus: Peter Opold (III.B) - Lukáš Kelemen (IV.A), Martin Michalčík, Peter Beňačka (obaja IV.B), Martin Hajabács (III.B) - Lukáš Kozár, Patrik Oláh (obaja II.B), Samuel Török (II.A), Tomáš Reha (IV.B) - Ali Smaali, Martin Balaj (obaja II.A)

      Náhradníci: Adrián Hörik, Róbert Baláži (obaja IV.A), Boris Rosíval (IV.B) a Dávid Jakubkovič (I.B)

     • Opäť sa „klokanilo“...

     • Vo štvrtok, 21. 03. 2019, sa 15 nadšencov pre matematiku z jednotlivých tried zapojilo pod vedením svojho učiteľa RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete – Matematický klokan.

      Žiaci venovali „klokaneniu“ 60 minút. Po skončení zápolenia s 24 úlohami odchádzali bohatší o novú skúsenosť a povznesení dobrým pocitom zo zmysluplne využitého času.

      Všetkým našim „klokanistom“ ďakujeme za prejavené úsilie, konštruktívny prístup a tešíme sa na vyhodnotenie súťaže.

     • Bankomat nápadov

     • Zúčastňujeme sa súťaže Bankomat nápadov, ktorú organizuje JA Slovensko, v programe Ja Viac ako peniaze. Študentky Vivien Částa 2.A a Katarína Dömöšová 2.A vytvorili tím Blackandwhite pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA. Priniesli sme vlastné riešenie na zadanú tému, ktorá bola Banka budúcnosti. Cieľom súťaže je prebudiť kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť

     • Cvičenie na ochranu života a zdravia

     • Žiaci prvého až tretieho ročníka sa zúčastnia v stredu dňa 13.3.2019 cvičenia na ochranu života a zdravia. Zraz je o 8:00 v budove školy. Odporúčame športové oblečenie a obuv.

     • Naši žiaci na stupňoch víťazov v šípkach

     • Darts, po slovensky šípky. Vo svete veľmi obľúbená hra, ktorá vypredáva obrovské haly a vstupné sa pohybuje v stovkách libier, získavá čoraz väčšie množstvo nadšencov aj na Slovensku. Nitriansky Dart club Nitra organizuje Nitriansku šípkarskú ligu, ale aj mnohé ďalšie súťaže. Jednou z jej aktivít je organizácia šípkarského turnaja pre základné a stredné školy v Nitre. Turnaj bol rozdelený do dvoch kategórií a v stredoškolskej časti účinkovalo 15 súťažiacich. Medzi nimi sa nachádzali niekoľkí aktívni šípkari, ktorí súťažia aj v oficiálnych súťažiach. Žiaci našej školy sa medzi skúsenými borcami nestratili a dokázali vybojovať medailové pozície. Na štvrtom mieste skončil Roland Peseky (IV.A), ktorý tesne prehral v súboji o bronz so Štefanom Rácom (IV.B). Najviac sa darilo Róbertovi Balážimu (IV.A), ktorý síce neuspel vo finále, ale vybojoval pre seba aj pre  školu krásne druhé miesto. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a nitrianskemu Dart clubu za organizáciu pekného športového podujatia pre žiakov v našom regióne. 

     • Školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

     • Dňa  4.3. 2019 sa uskutočnilo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Hodnotiaca komisia vybrala najlepšie práce, ktoré postupujú do krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti.

      Č. odboru:

      15 Ekonomika a riadenie, Kristína Dudášová, 3.A s názvom práce: Roller Disco

      8 Cestovný ruch, hotelierstvo, gastronómia, Viktória Maslenová, 3.A s názvom práce: Možnosti cestovania po New Yorku nielen prstom na mape.

      Konzultantkou prác bola Ing. Tatiana Oravcová, MBA.

      Postupujúcim dievčatám gratulujeme a držíme palce!!!

     • Prezentačné zručnosti pre JA Veľtrh podnikateľských talentov

     • Dňa 21.3.2019 sme sa zúčastnili Workshopu Prezentačné zručnosti pre JA Veľtrh podnikateľských talentov, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v sídle AT&T Global Networrk Services Slovakia. Našu školu reprezentovali veľmi úspešne Kristína DudášováDominika Löbbová  študentky 3. A triedy pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA.

     • Valentín na Animuse

     • Dňa 14.2.2019 študentky z 3.A triedy (Dominika Tóthová, Natália Tóthová, Sandra Maceková , Lucia Grancová) pripravili príjemný program valentínsku poštu a predaj neskúšačikov, predaj sladkých zákuskov. Takto sme si pripomenuli deň sv. Valentína u nás na Animuse. Deň sv. Valentína sa oslavuje každoročne 14. februára ako sviatok lásky a náklonnosti. Je to deň, kedy sa tradične posielajú darčeky, kvety, cukrovinky ako symbol lásky.

     • 170 rokov od narodenia P. O. Hviezdoslava...

     • V pondelok, 04. 02. 2019, zazneli v reprezentačných priestoroch Súkromnej strednej odbornej školy Animus Nitra z úst vybraných žiakov úryvky diel slovenskej i svetovej poézie a krásnej prózy. Podujatie na úrovni školy sa uskutočnilo pod hlavičkou najstaršej a najprestížnejšej súťaže v oblasti umeleckého prednesu Hviezdoslavov Kubín

      Podujatím sprevádzala a prípravu žiakov zabezpečila prof. Mgr. Magdaléna Zimová, odbornú komisiu dopĺňal prof. RNDr. PaedDr. Ing. Peter Lenčéš, PhD. a jej vedením sa ujala riaditeľka školy PaedDr. Zlatica Nagyová, MBA. Záštitu nad podujatím prevzal zriaďovateľ a majiteľ školy doc. Ing. Bohuslav Sýkora, CSc. a ako čestná hostka pozvanie prijala zástupkyňa riaditeľky školy Ing. Edita Červenková, MBA.     

      Výber žiakov školského kola súťaže tvorili títo mladí recitátori: Katarína Dömöšová (II. A), Lukáš Kozár (II. B), Vanessa Stehlíková (II. B), Hana Kiševová (IV. A) a Sofia Michaličková (IV. A). Súčasťou prehliadky bol diškurz k problematike interpretácie jednotlivých diel či subjektívnych preferencií vo veci výberu literárnych textov.

      V kategórii poézia odborná komisia určila ako víťaza Sofiu Michaličkovú a v kategórii krásna próza Vanessu Stehlíkovú.

      Všetkým zúčastneným interpretom vyslovujeme uznanie za odvahu prezentovať sa a ochotu venovať čas a úsilie rozvoju svojho talentu.       

     • Lyžiarsky výcvik

     • V dňoch od 24.1.-30.1.2019 žiaci 1.A a 1.B absolvovali lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku SKI CENTRUM DROZDOVO pod vedením triednej učiteľky Mgr. Zimovej. Dochádzali sme denne o 7:45 z Nitry a vracali sme sa domov po 15:00 hodine. Žiaci boli rozdelení do dvoch družstiev podľa lyžiarskej zdatnosti. Počasie a podmienky na lyžovanie boli vynikajúce. 

     • Majstrovstvá okresu v korfbale základných a stredných škôl

     • V Nitre sa uskutočnil historicky prvý korfbalový turnaj základných a stredných škôl. Na pozvánku reflektovalo 12 škôl, ktoré zostavili 22 tímov v štyroch vekových kategóriách. Väčšina žiakov sa stretla s korfbalovým košom a loptou prvýkrát v živote, ale športové talenty sa dokázali rýchlo adaptovať na novú hru. Po vysvetlení pravidiel a krátkej ukážke zápasu v podaní nitrianskych korfbalistov a reprezentantov sa odohralo 40 korfbalových zápasov.

      SSOŠ Animus reprezentovali dva tímy v najbohatšie obsadenej kategórii do 19 rokov. Tímy boli rozdelené na dve skupiny po 4 tímy. V A skupine si náš A tím poradil so SOŠ gast. a CR v pomere 5:1, so Strednou zdravotnou školou 5:0 a v rozhodujúcom zápase o finále prehrala s Gymnáziom Párovská tesne 2:1. V zápase o tretie miesto podľahli Gymnáziu Golianova 3:9 a obsadili pekné štvrté miesto. V B skupine sa nášmu druhému tímu darilo menej. S Hotelovou akadémiou vyhrali 5:1, v ďalších zápasoch ťahali za kratší koniec. S Gymnáziom Párovská 1 aj s Gymnáziom Golianova prehrali zhodne 1:7.

      Našu školu pod vedením RNDr. Tomáša SonnenscheinaMgr. Juraja Sýkoru reprezentovali:

      SSOŠ Animus A: Peter Beňačka, Nicolas Cintula, Lukáš Šlosár, Martin Michalčík, Timea Sujová a Bibiána Peťková

      SSOŠ Animus B: Ali Smaali, Patrik Oláh, Samuel Török, Andrej Bojda, Michaela Mináriková, Kristína Fridrichová a Ambra Abbatantuono

       

     • SSOŠ Animus na súťaži Land Rover 4 x 4 in schools

     • SSOŠ Animus sa prvýkrát zapojila do celoslovenskej súťaže Land Rover 4x4 in schools. Pôvodným zámerom bolo prihlásiť našu školu, až do nasledujúceho ročníka, ale nakoniec sme sa rozhodli zbierať skúsenosti už v tomto školskom roku. Súťaž organizovali Jaguar Land Rover a JA Slovensko. Zmyslom súťaže je zvýšiť záujem študentov o poznatky z vedy, výskumu, technológií a inžinierstva. Naši žiaci bojovali v obrovskej konkurencii väčšinou, strojárskych a elektrotechnických škôl. Počas príprav na súťaž sa náš tím niekoľkokrát zmenil a v poslednom týždni nám pre chorobu a zranenia vypadli ďalší členovia tímu. Súťaže sa nakoniec pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina zúčastnili žiaci z III.B, Gabriel Ďurovka, Levente Turcsányi a Samuel Bardoň. V rámci rôznych disciplín museli dokázať obhájiť svoje vedomosti a zručnosti, vysvetlili konštrukčnú stavbu svojho modelu, obhájili portfólio svojej spoločnosti a po premeraní technických parametrov auta sa vydali na trať plnú nástrah. Záverečnou disciplínou bola jazda s prívesným vozíkom. V silnej konkurencii sa náš tím nedokázal umiestniť na popredných miestach, ale obrovské skúsenosti, ktoré nadobudli, môžu využiť v ďalšom štúdiu a veríme, že ich budú motivovať aj do ďalších ročníkov tejto krásnej súťaže.

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka školy oznamuje, že udeľuje riaditeľské voľno aj na 9.1.2019 z dôvodu pretrvávajúceho riešenia havarijnej situácie v budove školy. Vyučovanie bude pokračovať dňa 10.1. 2019 (štvrtok) podľa rozvrhu.

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka školy oznamuje, že udeľuje riaditeľské voľno dňa 8.1.2019 z dôvodu riešenia havarijnej situácie v budove školy.

     • Mikuláš na Animuse

     • Tak ako každý rok i tohto roku sme privítali na našej škole Mikuláša.

      Aj keď bez snehu a mrazu a bez koča, ale zato s čertíkmi (Dominika Tóthová, Natália Tóthová), anjelikom (Sára Peťovská), s Mikulášovou ženou (Sandra Maceková)  a ešte väčšou mikulášskou nádielkou. Mikuláš (Andreas Halaj)  so svojimi pomocníkmi navštívil každú triedu na škole, rozdal príjemné sladké pokušenie a potom si so študentmi spoločne zaspieval koledy.

     • MO v stolnom tenise družstiev

     • Mikulášsky deň priniesol okrem iného aj Majstrovstvá okresu družstiev v stolnom tenise študentov stredných škôl. Na turnaji sa zúčastnila silná konkurencia škôl, väčšina mala na súpiske študentov, ktorí hrávajú stolný tenis na súťažnej úrovni. Našu školu reprezentovali pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina Alexander Kuna, Marek Rojko a Lukáš Šlosár, všetci zo IV.B triedy. V prvom zápase proti Piaristickému gymnáziu sa našim chlapcom nedarilo. Súper bol nad ich sily. Proti kvalitnému súperovi sa podarilo získať set iba Lukášovi Šlosárovi. Náš prvý súper porazil aj ďalší tím v skupine SOŠ potravinárska, takže náš vzájomný zápas bol už iba formalitou. Bohužiaľ aj v tomto zápase sa nám podarilo získať iba jeden set vďaka Alexandrovi Kunovi, a tak naši chlapci obsadili v skupine nepostupové tretie mieste. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy a držíme palce v ďalších súťažiach.

     • Exkurzia: Viedenské vianočné trhy a čokoládovňa Hauswirth v Kittsee

     • Wiener Christkindlmarkt – takto sú poznané jedny z najväčších a najznámejších vianočných trhov vo Viedni. Tieto sa konajú každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz).

      Vôňa pečených gaštanov, perníkov, koláčov a rozmanitých variácií vianočného punču rozliehajúca sa po celom viedenskom Radničnom námestí navodila v stredu, 05. 12. 2018, vianočnú náladu aj našim žiakom – výberu zo všetkých ročníkov. Títo mali možnosť v sprievode pani riaditeľky PaedDr. Zlatici Nagyovej, MBA, organizátorky exkurzie Ing. Tatiany Oravcovej, MBA, výchovnej poradkyni Mgr. Margity Jedličkovej a profesora RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. bytostne precítiť čaro adventu, čoby obdobia netrpezlivého očakávania Vianoc, v objatí pozoruhodne vyzdobených stromčekov a malebných drevených domčekov s ponukou nádherných vianočných ozdôb, doplnkov z dreva i keramiky.

       

      Opojení  neopakovateľnou atmosférou viedenských vianočných trhov sa žiaci s pani riaditeľkou a profesormi vybrali do známej čokoládovne Hauswirth Kittsee. Ide o rodinnú firmu, ktorej sa podarilo expandovať takmer do celého sveta.

      O životnom cykle firmy, jej produkcii, procesoch a materiálno-technickom vybavení oboznamoval sprievodca. Výklad sprievodcu vhodne dopĺňal rytmický zvuk výrobných liniek, z ktorých vychádzali hotové čokoládové produkty. Ochutnávka týchto cukroviniek bola azda tou najlepšou cestou, akou naši žiaci mohli oceniť kvalitu produkcie úspešnej čokoládovne.         

  • Kontakty

   • Súkromná stredná odborná škola Animus Nitra
   • Akademická 4, 949 01 Nitra
   • Riaditeľ: PaedDr. Zlatica. Nagyová, MBA, tel: +421 903 702 930 email: riaditelka@animus.sk Sekretariát: tel: +421 903 446 185 Výchovný poradca: Mgr. Margita Jedličková email: jedlickova.vychovna@gmail.com Technik, administrátor: Mgr. Omar Al-Shantir, PhD. email: admin@animus.sk
   • CVA Animus s.r.o., Akademická 4, 949 01 Nitra doc. Ing. B. Sýkora, CSc.
   • +421 903 446 185
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje