• Odborná exkurzia v závode Volkswagen Bratislava
     • Odborná exkurzia v závode Volkswagen Bratislava

     • Volkswagen Slovakia je najväčšia automobilová spoločnosť na Slovensku so závodmi v Bratislave v Devínskej Novej Vsi, v Martine a v Košiciach. Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je unikátnym vo svetovom meradle, keďže sa tu ako v jedinom automobilovom závode na svete vyrábajú pod jednou strechou vozidlá piatich značiek (VolkswagenAudiPorscheŠkodaSEAT) V súčasnosti slovenský Volkswagen zamestnáva viac ako 9900 pracovníkov, pričom len za vlaňajšok ich prijal 500.

      Žiaci prvého a druhého ročníka odboru informačné systémy a služby mali možnosť vidieť prácu robotov, elektromobilitu, hybridný pohon v závode Volkswagen Bratislava.

     • PRERUŠENIE VYUČOVANIA!!!

     • Prerušenie vyučovacieho procesu z dôvodu chorobnosti žiakov na základe rozhodnutia RÚVZ Nitra v dňoch od 31.1.2017 do 3.2.2017. Vyučovanie pokračuje v pondelok 6.2.2017

     • Zo slávnostného odovzdávania maturitných vysvedčení...

     • V stredu, 31. mája 2017 o 10.00 hod., sa v reprezentačných priestoroch Študentského domova UKF v Nitre konal slávnostný akt odovzdávania maturitných vysvedčení.

      Úspešní absolventi štúdia na SSOŠ Animus Nitra si vysvedčenia prevzali z rúk riaditeľa školy, PaedDr. Zlatice Nagyovej, MBA, jej zástupkyne, Ing. Edity Červenkovej, MBA, a triednych učiteľov Mgr. Ivany Guťanovej, RNDr. Tomáša Sonnenscheina, PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. a Mgr. Margity Jedličkovej.

      Všetkým absolventom vyslovujeme uznanie za ich úsilie a prajeme im mnoho úspechov na poli osobného a profesijného života.

      Fotoalbum

     • Deň otvorených dverí

     • Vedenie SSOŠ ANIMUS Nitra Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 17.2.2017 (piatok) od 8:00 do 13:00, v hlavnej budove školy, na Levickej ceste 40.
      Tešíme sa na Vás.

     • Prehliadka hotela Majolika v Modre

     • Mali sme tú česť zúčastniť sa prehliadky hotela Majolika v Modre. Chráňme dedičstvo našich otcov- prehliadka múzea keramiky, ktoré je súčasťou hotela, možnosť vidieť vínne pivnice, vyhliadkovú vežu, očarujúce nádvorie hotela. Hotel sa nachádza v historickej budove v tichej časti mesta Modra.

      Fotoalbum

     • Rodičovské združenie

     • Dňa 16.1.2017 sa v čase od 14:30 do 16:00 hod. uskutoční konzultačné rodičovské združenie v budove školy SSOŠ Animus v Nitre, na Levickej ceste 40. 

    • Vianočná Viedeň 2016
     • Vianočná Viedeň 2016

     • Dňa 7.12.2016 sme sa zúčastnili odbornej exkurzie vo Viedni. Po ceste do Viedne sme sa zastavili v čokoládovni Hauswirth v Kittsee. Navštívili sme parlament, prírodovedecké múzeum a vianočné trhy. Všetci sme boli radi, že sme sa zúčastnili zaujímavej náučnej exkurzie. Oplatilo sa tam ísť.

      Fotoalbum: Vianočná Viedeň 2016

    • Lyžiarsky výcvik Hruštín 11.-15.12.2016
     • Lyžiarsky výcvik Hruštín 11.-15.12.2016

     • Po týždňových prípravách sme 2.A a 2.B spolu s profesormi Mgr. Hadasovou, Mgr. Žilkom a Ing. Bačíkom vyrazili na lyžiarsky výcvik.

      Cieľom LV je SKI Zábava Hruštín.

      Zraz bol v nedeľu, skoro ráno pre nás, tak netradične o 8. 30. Odchod z Nitry bol o 9.00 h.

      Na začiatku to cestou vyzeralo, že ani tam sneh nebude, všade bolo krásne slnečné počasie, čo nepripomínalo ani zimu.

      Našťastie, čím bližšie k cieľu, tým bolo zimnejšie.

      Po troch hodinách cesty sme dorazili do cieľa.

      Privítala nás krásna krajina ako z rozprávky. Chaty zasnežené, veľa snehu a zimná pohoda.

      Po ubytovaní na chatkách sme sa naobedovali a stanovili sme si základné pravidlá.

       

      Prvý deň:  Budíček 7:30, raňajky 8:00 h.

      Inštruktori nás rozdelili na 2 skupiny a to na pokročilých a na začiatočníkov.

      Na svahu sme boli od 9:00 do 12:00, potom nasledoval obed a po krátkej prestávke sa lyžovalo do 15:30 h.

      Nasleduje krátky oddych, o 18:00 h večera, krátky večerný program a oddych na chatkách.

      Večierka: 22:00 h.

       

      Druhý deň: utorok: Program cez deň je ten istý, menia sa len podmienky na lyžovanie. Privítalo na krásne slnečné počasie. Lyžujeme a užívame si to. !!!!!!

       

      -Streda 14.12.2016

      Zobudili sme sa o 7:30 do krásneho ,  zasneženého dňa, prichystali sme sa a išli sme na raňajky. Boli fantastické. Keď sme sa naraňajkovali, išli sme sa prichystať na lyžovanie a podaktorí aj na snowbording. O 9:00 sme sa stretli pred penziónom a potom sme išli na svah. Na úplnom vrchu svahu sme mali očarujúci výhľad na hory a ten zážitok bol prekrásny.  Všetci sa lyžovali už veľmi dobre.  Keď sme sa dolyžovali dali sme si pauzu lebo začalo veľmi  snežiť  a zatiaľ sme sa išli naobedovať. Bola vynikajúca fazuľová polievka a druhé jedlo boli parené buchty s lekvárom. Po obede  sme si dali hodinovú pauzu a keď dosnežilo tak sme sa išli zase lyžovať. Všetci boli nadšení z krásneho počasia.  Niektorí boli už veľmi vyčerpaní a išli si dať čajík a potom si oddýchnuť do chatiek. Potom sme mali o 18:00 večeru, ktorá bola veľmi chutná. Mali sme cestoviny s kuracím mäsom a syrovou omáčkou. Potom sme išli na 1 hodinu do chatiek si oddýchnuť a o 20:00 sme sa zišli v penzióne kde sme sa rozprávali a dostali program na nasledujúci deň. Po programe sme išli každý na svoje chatky lebo sme všetci boli unavení  a sladko zaspali.

       

      -Štvrtok 15.12.2016

      Ráno sme sa zobudili o 7:30, nachystali sme sa a išli na raňajky. Po raňajkách sme sa išli všetci pobaliť, upratať chatky. Išli sme na rozcvičku, ľudia ktorí lyžovali a ktorí sa naučili si išli užiť posledný krásny deň na svahu a tí čo nelyžovali vyšliapali na vrchol a pokochali sa úchvatným výhľadom na zasneženú prírodu.  Potom sme prišli na obed kde nás čakal voňavý obed ktorý rozvoniaval po celej kolibe. Celý tento zájazd na nás zanechal obrovskú radosť z toho že sme sa dostali do zasneženej rozprávky pred Vianocami  a užili sme si sneh ktorý sa nám bohužiaľ nedožičil u nás doma.

      Fotoalbum: Lyžiarsky výcvik Hruštín 11.-15.12.2016

    • Čertovsky dobrý Mikuláš na Animuse
     • Čertovsky dobrý Mikuláš na Animuse

     • Tak ako každý rok i tohto roku sme privítali na našej škole Mikuláša.

      Aj keď bez snehu a mrazu a bez koča, ale zato s čertíkom, anjelikmi a ešte väčšou mikulášskou nádielkou. Mikuláš so svojimi pomocníkmi navštívil každú triedu na škole, rozdal balíčky plné sladkostí a potom si so študentmi spoločne zaspieval koledy.

    • Deň otvorených dverí 2016
     • Deň otvorených dverí 2016

     • Dňa 2. 12. 2016 sa na SSOŠ Animus v Nitre uskutočnil Deň otvorených dverí. Zúčastnilo sa ho veľké množstvo žiakov deviateho ročníka zo základných škôl. Prekvapila nás aj vysoká účasť rodičov, ktorí sa zaujímali o možnosti štúdia svojich detí. V rámci prezentácie sa predstavili všetky študijné odbory a vyučovacie jazyky formou rôznych aktivít.

      Vrámci dňa otvorených dverí sa uskutočnilo losovanie o hodnotné ceny, do losovania boli zaradení všetci žiaci, ktorí sa zúčastnili DOD a vyplnili anketový lístok.

      výhercovia:

      Veronika Löbbová, Nitra

      Patrik Deváth, Močenok

      Matteo Abbatantuono, Nitra

      výhercovia týchto cien sa môžu pre ne zastaviť u riaditeľky školy v budove SSOŠ Animus v čase od 8:00 do 14:00 hod., najneskôr do 20.01.2017.

      Ďakujeme za Vašu účasť a veríme, že sa Vám na našej škole páčilo. Tešíme sa na Vás v ďalšom školskom roku.

      Fotoalbum

     • Deň otvorených dverí

     • Vedenie SSOŠ ANIMUS Nitra Vás srdečne pozýva na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 2.12.2016 (piatok) od 8:00, v hlavnej budove školy, na Levickej ceste 40.
      Tešíme sa na Vás.

     • Imatrikulácie

     • Tak ako to už býva zvykom aj tento rok sa na našej škole odohralo "predstavenie" s názvom Imatrikulácie. Konali sa dňa 27.októbra 2016 pod záštitou 3.A triedy.

      Všetci spoluúčastníci si  v tento deň prišli na svoje. Od vystrašených prváčikov triedy 1.A, 1.B, až po učiteľský zbor na čele s pani riaditeľkou, s pani zástupkyňou a s triednymi učiteľmi.

      Začalo sa tradične predstavením kráľov školy podnikania, cestovného ruchu a informatiky a veselo sa prešlo priamo k najzaujímavejšej časti, a to k samotnému prijatiu nových študentov do „cechu študentského". Potom sa pokračovalo zábavnými súťažami, kde všetci žiaci vyhrali sladkú odmenu v podobe torty.

      Fotoalbum

    • Prednáška v názvom "Prapolievka a CERN"
     • Prednáška v názvom "Prapolievka a CERN"

     • Dňa 7.11. 2016 ste mohli svoj deň obohatiť o prednášku, ktorá nás zaviedla do sveta, ktorý viacerým z nás ostáva skrytý a nepoznaný. Doc. RNDr. Boris Tomášik, PhD, z Katedry fyziky Fakulty prírodných vied UMB, v rámci Týždňa vedy a techniky, prednášal na Fakulte prírodných vied UKF. V rámci svojej prednášky oboznámil žiakov s urýchľovačom LHC v CERNe, v ktorom môžeme vytvoriť hmotu podobnú ako bola pri zrode nášho vesmíru, s ktorou môžeme robiť pokusy a niečo o nej zistiť.

     • Školská exkurzia- Ostrava

     • Dňa 7.10.2016 sa žiaci SSOŠ ANIMUS zúčastnili odbornej exkurzie do Českej republiky mesta Ostrava. Žiaci navštívili múzeum Svet Miniuni a Slezkoostravský hrad. Exkurzia bola plná zážitkov a poznania nových zaujímavých vecí. Po prehliadke hradu sa išlo do nákupného centra, kde žiaci dostali hodinový rozchod. Z odbornej exkurzie sme sa vrátili vo večerných hodinách síce trošku unavení, ale veľmi spokojní a o niečo múdrejší.

      Fotoalbum

     • Odborná exkurzia vo výrobnom závode Volkswagen v Bratislave

     • Dňa 26.9.2016 sa žiaci prvého  a tretieho ročníka odboru  Informačné systémy a služby zúčastnili exkurzie vo výrobnom závode Volkswagen Bratislava.

      Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediný na svete, v ktorom sa vyrábajú vozidlá piatich značiek pod jednou strechou.  V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia sa môžete pozrieť, ako prichádzajú na svet autá značiek, ktoré pozná celý svet. 

       

      • Sprievodca nás previedol obrovskými výrobnými halami ,najmodernejšiu techniku automobilového priemyslu sme mali doslova na dosah ruky. Videli sme ako z výrobnej linky schádzajú najnovšie vozidlá Volkswagen TouaregAudi Q7karosérie Porsche Cayenne, či malé mestské autá Volkswagen up, ŠKODA Citigo alebo SEAT Mii
      • Už vieme že:
      • bratislavský závod sa rozkladá na rozlohe približne 160 futbalových ihrísk
      • v závode pracuje takmer 1000 robotov, čo sme mali možnosť vidieť
      • v bratislavskom závode vyrábajú najväčšie modely - Volkswagen Touareg, Audi Q7, karosérie Porsche Cayenne aj najmenšie modely koncernu Volkswagen –Volkswagen up!, ŠKODA Citigo, SEAT Mii
      • svetovým unikátom závodu je lanovka, ktorá prepravuje hotové vozidlá
      • Volkswagen je tretím najväčším výrobcom automobilov na svete a najväčším výrobcom v Európe
      • Volkswagen vo svete zamestnáva 518 000 ľudí, z toho na Slovensku 9 400

      do koncernu Volkswagen patrí 12 značiek: Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen úžitkové vozidlá, Scania a MAN

     • Rodičovské združenie

     • Dňa 27.9.2016 (utorok) o 15:30 sa uskutoční v budove SSOŠ Animus plenárne zasadnutie rodičov ako aj rodičovské združenie jednotlivých tried.

     • Odborná exkurzia v Mochovciach

     • Pri Atómovej elektrárni v Mochovciach vzniklo  Informačné centrum Energoland.

      So žiakmi našej školy SSOŠ Animus sme Energoland navštívili 22. septembra 2016.
      Privítala nás moderná budova, v ktorej sme si prezreli 33 interaktívnych sekcií, tematicky zameraných na energiu.
      Nedá sa podrobne opísať každá sekcia, preto sa zmienime o tých, ktoré nás najviac zaujali.
      Obzerali sme sa v termozrkadle, v ktorom sme videli energiu nášho tela a miesta, ktoré vyžarujú najviac tepla.
      Na LED podlahe sme skákaním premieňali kinetickú energiu na elektrinu .
      V 3D kine sme si pozreli film o energii od vzniku Vesmíru až po budúcnosť.
      Na Stroji času sme nahliadli do rôznych druhov používaných energií v minulosti a dozvedeli sme sa o vplyve týchto energií na ľudskú populáciu.
      Chlapcov najviac zaujal atómový motocykel budúcnosti, ktorý mohli naštartovať až po správnom odpovedaní na kvízové otázky, súvisiace s atómovou energiou. Na motocykli sa potom mohli popreháňať ulicami virtuálneho mesta.
      Prechádzali sme popri veľkých budovách a obdivovali sme toto úctyhodné ľudské dielo.

      Fotoalbum