• Vážení rodičia, milí žiaci,

• Ústredný krízový štáb rozhodol o prerušení vyučovania a z toho dôvodu sa prerušuje vyučovanie až do odvolania.

Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30.júna.

Interná časť maturitnej skúšky ( teda "ústne maturity" ) by sa mala konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby.

Podľa vývoja situácie je možné, že príde aj k ďalším zmenám, budeme Vás o nich informovať.

• Vyučovanie počas mimoriadnej situácie

• Oznamujeme, že počas mimoriadnej situácie vyhlásenej Krízovým štábom SR, bude prebiehať výuka elektronicky, žiakom bude zasielaný študijný materiál. Študenti sú povinní vypracovávať zadané úlohy, písomky v stanovenom čase pedagógom.

Usmernenie_ministerky_skolstva.docx

• Riaditeľské a mimoriadne voľno

• Riaditeľka školy SSOŠ Animus vyhlasuje na 13.3.2020 riaditeľské voľno. Na základe rozhodnutia krízového štábu v tejto mimoriadnej situácii bude škola zavretá aj nasledujúce dva týždne. Písomná forma internej časti maturitnej skúšky a externá časť maturitnej skúšky bude odložená k dátumu podľa pokynov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

• Exkurzia kaštieľ Oponice

• Kaštieľ, v ktorom sa nachádza historická apponyiovská knižnica, anglický park, wellness a hotel sme navštívili práve dnes. Takmer rozpadnutú stavbu sa podarilo počas štvorročnej rekonštrukcie obnoviť a prestavať na hotel. Historická knižnica rodu Apponyi ako súčasť hotelového komplexu je v správe Slovenskej národnej knižnice.  Takže  odbor cestovného ruchu aj informačné systémy a škola podnikania  si  doplnili svoje vedomosti a oddychovali v tomto nádhernom komplexe.