• Kurz podnikateľských zručností

     • V dňoch 21.10. až 25.10.2019 sa naši študenti 4. ročníka zúčastnili  Kurzu podnikateľských zručností, ktorý bol organizovaný na pôde SSOŠ ANIMUS Nitra

      Podujatie bolo určené pre študentov, ktorí uvažujú nad podnikaním, alebo sú pred túto voľbu postavení v ich životnej situácii. Výhodou tohto kurzu je, že sa nekĺže v teoretickej rovine, ale lektori s dlhoročnými skúsenosťami v podnikateľskej praxi podávajú informácie spôsobom, ktorý prináša reálny prospech účastníkom. Študenti sa dozvedeli informácie z oblasti finančných zručností, efektívnej komunikácie v biznise, z oblasti právnych zručností, nadobudli nové prezentačné a marketingové zručnosti.

      Kurz organizovali Slovak Business Agency v spolupráci s Národným podnikateľským centrom.

       

     • Burza informácii – „cesta k povolaniu“

     • Dňa 25.októbra 2019 sme sa zúčastnili prezentácie našej školy Burza informácií - ,, cesta k povolaniu“ pod vedením Mgr. Margity Jedličkovej a Ing. Tatiany Oravcovej, MBA ktorá bola realizovaná v rámci poradenstva pre voľbu povolania, za účelom zabezpečenia profesijnej orientácie žiakov základných škôl. Poskytli sme informácie o našich ponúkaných študijných odboroch, podmienkach prijatia a uplatnenia absolventa v praxi.

     • Majstrovstvá okresu v šachu žiakov stredných škôl

     • V CVČ Domino sa uskutočnili Majstrovstvá okresu žiakov v šachu. V bohatej účasti, keď sa pri šachovniciach striedali žiaci základných a stredných škôl, našu školu reprezentovali Kristián Škula (II.B) a Lukáš Kozár (III.B). Obaja súperili v silnej konkurencii šachistov, ktorí sa zúčastňujú aj medzinárodných súťaží. Lepšie si počínal Kristián, ktorý zo siedmych zápasov v troch zvíťazil a v jednom sa so svojim súperom rozišiel zmierlivo. Tesne za ním sa umiestnil Lukáš Kozár s tromi výhrami. Obaja naši žiaci skončili približne v polovici 24 členného štartového poľa. Ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

     • 2. miesto v základnej skupine MO vo florbale chlapcov

     • V stredu 23.10. sa uskutočnili základné skupiny Majstrovstiev okresu vo florbale chlapcov stredných škôl. Naša škola bola vylosovaná do š. skupiny, ktorú organizovala susedná škola SOŠ GaCR Levická. Práve táto škola bol našim prvým súperom. Zlým vstupom do zápasu sme dovolili súperovi vytvorenie dvojgólového náskoku. Postupne sme hru vyrovnali, ale na obrat to nestačilo. Súper zvíťazil 5:2. Za SSOŠ Animus sa presadili Miroslav Mikiara a Peter Opold. V druhom zápase nás čakal favorit turnaja Obchodná akadémia Nitra. Taktika na zápas bola jasná, hrať zo zabezpečenej obrany, vyrážať do rýchlych protiútokov a pri každej možnej príležitosti ohroziť súperovu bránku. Prekvapujúco sme sa ujali vedenia 1:0, keď sa presadil Marcel Novák. O malú chvíľu zvýšil náš náskok Patrik Dobiáš. Na ihrisku panovala obrovská nervozita, bohužiaľ sme videli viacero nepríjemných zákrokov, našťastie sa nikomu nič nestalo. Súper znížil v druhom polčase na 2:1, ale výbornými zákrokmi nás podržal Nikolas Fraňo. Samostatným nájazdom rozhodol o víťazstve 3:1 Marcel Novák. Prekvapenie bolo na svete, ale postup do ďalšieho kola bol len vo veľmi teoretickej rovine. V poslednom zápase proti SOŠ potravinárska Cabajská sme diktovali tempo zápasu my. Súper s nami držal krok len v úvodných minútach. Po kanonáde v druhom polčase sme gólmi Marcela Nováka 2, Dávida Jakubkoviča, Nikolaja Körösa, Patrika Dobiáša a Samuela Töröka vyhrali zaslúžene 6:1. 

      Našu školu pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina reprezentovali: Nikolas Fraňo - Patrik Dobiáš, Miroslav Mikiara (všetci I.A), Nikolaj Körös, Marcel Novák (obaja II.A), Dávid Jakubkovič, Kristián Škula (obaja II.B), Martin Balaj, Samuel Török (obaja III.A), Peter Opold, Sebastián Miklóš a Samuel Trakovický (všetci IV.B) 

     • Exkurzia - Hotel Zlatý Kľúčik

     • Odborná exkurzia, ktorá sa konala 4.10.2019, bola tematicky orientovaná na študijný plán žiakov odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Žiaci mali možnosť vidieť a porovnať teóriu s praxou. Mgr. Monika Kulišková ako manager hotela žiakov sprevádzala. Žiaci mali možnosť vidieť celý hotelový komplex (kongresové priestory, svadobný plán, izby, reštauráciu, jedáleň, oddychovú zónu.) 

     • Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

     • V mestskom parku na Sihoti sa uskutočnili tradičné preteky stredoškolákov v cezpoľnom behu. V konkurencii približne 50- tich športovcov nás reprezentovali Martin Balaj (III.A), Roman Fazekaš (III.B) a Jakub Žákovič (II.A). Najlepšie sa darilo Martinovi, ktorý skonšil na dvanástom mieste, Jakub sa umiestnil na osemnástej priečke a Roman po výbornom úvode nakoniec skončil v poli porazených. Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu našej školy a držíme palce v ich športových kariérach.  

     • Svetový deň cestovného ruchu v Nitre – Nitra na siedmich pahorkoch

     • Dňa 30. septembra 2019 sa žiaci 1.A a 2.A zúčastnili pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA a Mgr. Margity Jedličkovej po 14. raz podujatia Osláv svetového dňa cestovného ruchu, pod záštitou Mesta Nitry a v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Zúčastnili sme sa cestovateľskej prednášky s názvom “Cestujem a čo", ktorú odprezentovali manželia a cestovatelia Pecho & Lulu zo Žiliny, ktorí precestovali kus sveta.