• Timea Sujová tretia vo vrhu guľou

• V utorok sa na atletickom štadióne Stavbár konali majstrovstvá nitrianskeho okresu a kraja žiakov a žiačok stredných škôl. SSOŠ Animus reprezentovala necelá desiatka športovcov, ktorí súperi s pretekármi ostatných škôl, medzi ktorými sa objavili aj niekoľkí juniorskí reprezentanti Slovenska. Obsadili sme bežecké disciplíny do 100, 200, 400 aj 3000m, chlapci skákali do diaľky a dievčatá vrhali guľou. Práve v tejto disciplíne sa nám podaril najväčší úspech, keď sa Timea Sujová (II.A), inak volejbalistka

• Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa strednej školy

• Mystery shoping, okamžitý feedback

• Dňa 17.4.2019 študenti druhého ročníka odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu hodnotili počas dopoludnia prevádzky odbytových stredísk. Služby v určených prevádzkach  porovnávali s konkurenciou, Sledovali obsluhu, spätnú väzbu, následne  podávali návrhy na zlepšenie. Ďalším krokom bol predstieraný nákup produktu cestovného ruchu, konkrétne konzultácia v cestovnej kancelárii. Predstieraný nákup v CK Hydrotour, Koala Tour. Ďalším krokom bude zhodnotenie, analýza na hodine marketingu a manažmentu.

• Matematický klokan - výsledky

• Spoločnosť Talentída, n. o., organizátor súťaží pre žiakov základných a stredných škôl, zverejnila výsledky medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan, do ktorej sa dňa 21. 03. 2019 pod vedením učiteľa RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. zapojilo 15 našich žiakov z jednotlivých tried. Žiaci „klokanili“ v dvoch kategóriách – kadeti (prváci a druháci) a juniori (tretiaci a štvrtáci).

Najvyššie skóre spomedzi zúčastnených žiakov dosiahli:

1. miestoFinta, Tomáš (trieda I. B) – 55,0 % – *63.5 %,

2. miestoUžovič, Filip (trieda II. A) – 50,8 % – *53,2 %,

3. miestoMarkovič, Luka (trieda I. B) – 46,7 % – *42,0 %,

4. miestoKozár, Lukáš (trieda II. B) – 42,5 % – *30,9 %,

5. miestoÁcs, Matúš (trieda III. B) – 33,3 % – *33,3 %.

* percentuálny podiel žiakov v rámci SR, ktorí mali vo svojej kategórii menej bodov než daný žiak

Všetkým zainteresovaným „klokanistom“ vyslovujeme uznanie za prejavené úsilie a tým najúspešnejším blahoželáme k úspechu.

• JA Veľtrh podnikateľských talentov 2019

• Dňa 9. apríla 2019 sa študenti JA firmy zúčastnili 24. Ročníka súťaži podnikateľských nápadov pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky v Avion Shopping Park Bratislava. Tento JA Veľtrh podnikateľských talentov je vyvrcholením celoročného úsilia z celého Slovenska. Študenti sa predstavili s JA firmou BANANA a to v zložení prezidentky JA Firmy Kristíny Dudášovej, viceprezidentky výroby Dominiky Löbbovej a viceprezidentky marketingu Bibiány Blahovej pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA. Odniesli si certifikát a množstvo nových poznatkov.

• Exkurzia - Nitriansky hrad

• Študenti prvého ročníka sa v rámci predmetov geografia a geografia cestovného ruchu zúčastnili prehliadky Horného mesta a Nitrianskeho hradu. Pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina sa dozvedeli zaujímavosti z histórie mesta. Keďže veľa z nich nepochádza priamo z Nitry, pre mnohých to bola prvá návšteva tejto dominanty mesta pod Zoborom. Spoznávali krásy historických pamätihodností, kochali sa nádhernými výhľadmi na všetky svetové strany. Hovorí sa, že Nitra, je podobne ako Rím postavená na siedmych kopcoch. Čaro nitrianskych pahorkov ohúrilo nejedného študenta a mnohí neodolali a dotykom palca na nohe Corgoňa si podľa legendy zaželali šťastie, ktoré by ich malo sprevádzať počas štúdia na našej škole.

• Úspech na regionálnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

• Hviezdoslavov Kubín pozná asi každý. Príprava na túto najstaršiu a najprestížnejšiu súťaž v oblasti umeleckého prednesu na Slovensku je niekedy naozaj náročná. Hlavne, ak máme zaujať niečím vhodným, niečím novým a zaujímavým. Nás na tejto súťaži reprezentovali naše dve dievčatá a to Vanesska Stehlíková z II.B s prózou a Sofia Michaličková zo IV.A s poéziou. Obe dievčatá sa veľmi dobre popasovali so svojím ukážkami a predviedli svoj talent. Naša Sofia na tejto súťaži zožala úspech pred porotou a získala krásne tretie miesto. Za toto umiestnenie jej srdečne blahoželáme. Konkurencia bola naozaj veľká, nakoľko sa na tejto súťaži stretli najlepší recitátori z okresov Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa. Preto na naše dievčatá môžeme byť právom hrdí. Mgr. Zimová

• Stredoškolská odborná činnosť

• Stredoškolská odborná činnosť je súťaž, ktorej sa naši žiaci zúčastňujú lebo chcú byť vždy o krok vpredu, ukázať svoju jedinečnosť, výnimočné schopnosti, talent a pracovitosť.

Dňa 27.3.2019 sa uskutočnilo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti, na ktorom nás veľmi úspešne reprezentovali  a získali 3. miesto študentky Viktória Maslenová 3.A v súťažnom odbore Hotelierstvo, gastronómia a cestovný ruch a Kristína Dudášová 3.A v súťažnom odbore Ekonomika a riadenie. Konzultantkou prác bola Ing. Tatiana Oravcová, MBA.