• Futbalový turnaj žiakov

• Na Deň učiteľov sa uskutočnila základná skupina futbalového turnaja žiakov stredných škôl. Naši chlapci pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina nastúpili na prvý zápas proti Strednej športovej škole. Náš súper išiel v prvom polčase do vedenia peknou strelou spoza šestnástky. V druhom polčase za Animus vyrovnával krížnou strelou Martin Balaj. Oba tímy nevyužili niekoľko pekných príležitostí a zápas sa skončil remízou 1:1. Druhý zápas proti SSOŠ polytechnickej nezačali naši hráči najlepšie. Súper v úvodnom tlaku využil po našich chybách dve svoje šance a ujal sa zaslúženého vedenia. Naši chlapci svoje šance nepremenili a tak súper po obrátke trestal ešte jedným gólom. Posledný zápas proti SOŠ GaCR sa z dôvodu vážneho zranenia súperovho brankára v predchádzajúcom zápase neuskutočnil. Náš tím skončil v skupine na treťom mieste a do ďalších bojov nepostúpil.

SSOŠ Animus: Peter Opold (III.B) - Lukáš Kelemen (IV.A), Martin Michalčík, Peter Beňačka (obaja IV.B), Martin Hajabács (III.B) - Lukáš Kozár, Patrik Oláh (obaja II.B), Samuel Török (II.A), Tomáš Reha (IV.B) - Ali Smaali, Martin Balaj (obaja II.A)

Náhradníci: Adrián Hörik, Róbert Baláži (obaja IV.A), Boris Rosíval (IV.B) a Dávid Jakubkovič (I.B)

• Bankomat nápadov

• Zúčastňujeme sa súťaže Bankomat nápadov, ktorú organizuje JA Slovensko, v programe Ja Viac ako peniaze. Študentky Vivien Částa 2.A a Katarína Dömöšová 2.A vytvorili tím Blackandwhite pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA. Priniesli sme vlastné riešenie na zadanú tému, ktorá bola Banka budúcnosti. Cieľom súťaže je prebudiť kreativitu, inovatívne myslenie, rozvíjať samostatnú prácu a finančnú gramotnosť

• Naši žiaci na stupňoch víťazov v šípkach

• Darts, po slovensky šípky. Vo svete veľmi obľúbená hra, ktorá vypredáva obrovské haly a vstupné sa pohybuje v stovkách libier, získavá čoraz väčšie množstvo nadšencov aj na Slovensku. Nitriansky Dart club Nitra organizuje Nitriansku šípkarskú ligu, ale aj mnohé ďalšie súťaže. Jednou z jej aktivít je organizácia šípkarského turnaja pre základné a stredné školy v Nitre. Turnaj bol rozdelený do dvoch kategórií a v stredoškolskej časti účinkovalo 15 súťažiacich. Medzi nimi sa nachádzali niekoľkí aktívni šípkari, ktorí súťažia aj v oficiálnych súťažiach. Žiaci našej školy sa medzi skúsenými borcami nestratili a dokázali vybojovať medailové pozície. Na štvrtom mieste skončil Roland Peseky (IV.A), ktorý tesne prehral v súboji o bronz so Štefanom Rácom (IV.B). Najviac sa darilo Róbertovi Balážimu (IV.A), ktorý síce neuspel vo finále, ale vybojoval pre seba aj pre  školu krásne druhé miesto. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a nitrianskemu Dart clubu za organizáciu pekného športového podujatia pre žiakov v našom regióne.

• Prezentačné zručnosti pre JA Veľtrh podnikateľských talentov

• Dňa 21.3.2019 sme sa zúčastnili Workshopu Prezentačné zručnosti pre JA Veľtrh podnikateľských talentov, ktorý sa uskutočnil v Bratislave v sídle AT&T Global Networrk Services Slovakia. Našu školu reprezentovali veľmi úspešne Kristína DudášováDominika Löbbová  študentky 3. A triedy pod vedením Ing. Tatiany Oravcovej, MBA.

• Opäť sa „klokanilo“...

• Vo štvrtok, 21. 03. 2019, sa 15 nadšencov pre matematiku z jednotlivých tried zapojilo pod vedením svojho učiteľa RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete – Matematický klokan.

Žiaci venovali „klokaneniu“ 60 minút. Po skončení zápolenia s 24 úlohami odchádzali bohatší o novú skúsenosť a povznesení dobrým pocitom zo zmysluplne využitého času.

Všetkým našim „klokanistom“ ďakujeme za prejavené úsilie, konštruktívny prístup a tešíme sa na vyhodnotenie súťaže.

• Cvičenie na ochranu života a zdravia

• Žiaci prvého až tretieho ročníka sa zúčastnia v stredu dňa 13.3.2019 cvičenia na ochranu života a zdravia. Zraz je o 8:00 v budove školy. Odporúčame športové oblečenie a obuv.

• Školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

• Dňa  4.3. 2019 sa uskutočnilo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Hodnotiaca komisia vybrala najlepšie práce, ktoré postupujú do krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti.

Č. odboru:

15 Ekonomika a riadenie, Kristína Dudášová, 3.A s názvom práce: Roller Disco

8 Cestovný ruch, hotelierstvo, gastronómia, Viktória Maslenová, 3.A s názvom práce: Možnosti cestovania po New Yorku nielen prstom na mape.

Konzultantkou prác bola Ing. Tatiana Oravcová, MBA.

Postupujúcim dievčatám gratulujeme a držíme palce!!!