• Majstrovstvá okresu v korfbale základných a stredných škôl

• V Nitre sa uskutočnil historicky prvý korfbalový turnaj základných a stredných škôl. Na pozvánku reflektovalo 12 škôl, ktoré zostavili 22 tímov v štyroch vekových kategóriách. Väčšina žiakov sa stretla s korfbalovým košom a loptou prvýkrát v živote, ale športové talenty sa dokázali rýchlo adaptovať na novú hru. Po vysvetlení pravidiel a krátkej ukážke zápasu v podaní nitrianskych korfbalistov a reprezentantov sa odohralo 40 korfbalových zápasov.

SSOŠ Animus reprezentovali dva tímy v najbohatšie obsadenej kategórii do 19 rokov. Tímy boli rozdelené na dve skupiny po 4 tímy. V A skupine si náš A tím poradil so SOŠ gast. a CR v pomere 5:1, so Strednou zdravotnou školou 5:0 a v rozhodujúcom zápase o finále prehrala s Gymnáziom Párovská tesne 2:1. V zápase o tretie miesto podľahli Gymnáziu Golianova 3:9 a obsadili pekné štvrté miesto. V B skupine sa nášmu druhému tímu darilo menej. S Hotelovou akadémiou vyhrali 5:1, v ďalších zápasoch ťahali za kratší koniec. S Gymnáziom Párovská 1 aj s Gymnáziom Golianova prehrali zhodne 1:7.

Našu školu pod vedením RNDr. Tomáša SonnenscheinaMgr. Juraja Sýkoru reprezentovali:

SSOŠ Animus A: Peter Beňačka, Nicolas Cintula, Lukáš Šlosár, Martin Michalčík, Timea Sujová a Bibiána Peťková

SSOŠ Animus B: Ali Smaali, Patrik Oláh, Samuel Török, Andrej Bojda, Michaela Mináriková, Kristína Fridrichová a Ambra Abbatantuono

• SSOŠ Animus na súťaži Land Rover 4 x 4 in schools

• SSOŠ Animus sa prvýkrát zapojila do celoslovenskej súťaže Land Rover 4x4 in schools. Pôvodným zámerom bolo prihlásiť našu školu, až do nasledujúceho ročníka, ale nakoniec sme sa rozhodli zbierať skúsenosti už v tomto školskom roku. Súťaž organizovali Jaguar Land Rover a JA Slovensko. Zmyslom súťaže je zvýšiť záujem študentov o poznatky z vedy, výskumu, technológií a inžinierstva. Naši žiaci bojovali v obrovskej konkurencii väčšinou, strojárskych a elektrotechnických škôl. Počas príprav na súťaž sa náš tím niekoľkokrát zmenil a v poslednom týždni nám pre chorobu a zranenia vypadli ďalší členovia tímu. Súťaže sa nakoniec pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina zúčastnili žiaci z III.B, Gabriel Ďurovka, Levente Turcsányi a Samuel Bardoň. V rámci rôznych disciplín museli dokázať obhájiť svoje vedomosti a zručnosti, vysvetlili konštrukčnú stavbu svojho modelu, obhájili portfólio svojej spoločnosti a po premeraní technických parametrov auta sa vydali na trať plnú nástrah. Záverečnou disciplínou bola jazda s prívesným vozíkom. V silnej konkurencii sa náš tím nedokázal umiestniť na popredných miestach, ale obrovské skúsenosti, ktoré nadobudli, môžu využiť v ďalšom štúdiu a veríme, že ich budú motivovať aj do ďalších ročníkov tejto krásnej súťaže.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy oznamuje, že udeľuje riaditeľské voľno aj na 9.1.2019 z dôvodu pretrvávajúceho riešenia havarijnej situácie v budove školy. Vyučovanie bude pokračovať dňa 10.1. 2019 (štvrtok) podľa rozvrhu.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy oznamuje, že udeľuje riaditeľské voľno dňa 8.1.2019 z dôvodu riešenia havarijnej situácie v budove školy.