• Olympiáda ľudských práv

     • V utorok, 27. 11. 2018, sa 14 žiakov zo všetkých ročníkov zapojilo pod vedením Mgr. Margity Jedličkovej a RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. do školského kola 21. ročníka olympiády ľudských práv. Jej cieľom je „prispieť k ľudskoprávnemu vzdelávaniu, vzdelávaniu k demokratickému občianstvu, celkovej kultivácii poznatkov a postojov študujúcej mládeže a tým k posilňovaniu základných pilierov demokracie.“

       

      Nosnou časťou školského kola olympiády ľudských práv bolo vypracovanie testu s úlohami s výberom jednej správnej odpovede ako i otvorenými úlohami reflektujúcimi problematiku ľudských práv a nosnú tému aktuálneho ročníka olympiády – 30. výročie Nežnej revolúcie.  

       

      Spomedzi všetkých zúčastnených žiakov najlepšie výsledky zaznamenali

      1.         Hronský, Samuel       III. B              

      2.         Halaj, Andreas           III. A                         

      3.         Monozlay, Adam       III. A 

      4.         Deváth, Patrik            II. A   

      5.         Michalčík, Martin      IV. B

       

      Každému zo 14-tich zainteresovaných žiakov vyslovujeme poďakovanie za ochotu i takýmto spôsobom podporiť povedomie v tak zásadnej oblasti, akou sú ľudské práva.

     • Futsalisti druhí v kvalifikačnej skupine

     • V pondelok 26.11. sa v Mestskej športovej hale v Nitre uskutočnila časť kvalifikačnch skupín na Majstrovstvá okresu vo futsale žiakov stredných škôl. Našimi súpermi v B skupine boli SSOŠ polytechnická DSA Nitra a SOŠ Stavebná Nitra. V prvom zápase proti Stavebnej sa odohrávala vyrovnaná partia. V prvom polčase dominovali obrany a nepresná streľba. Po prestávke sa súper ujal vedenia strelou z diaľky. Animusáci však vyrovnali gólom z následnej akcie, keď sa strelecky presadil Erik Kramár. Zvyšok zápasu bol veľmi napínavý a bolo to o jednom góle. Ten sa podarilo streliť našim chlapcom, keď opäť Erik Kramár prepálil z priameho kopu všetko, čo mu stálo v ceste. 
      V druhom zápase v skupine prehrala Stavebná s Polytechnickou 1:4, takže náš druhý zápas bol malým finále a postup by nám zabezpečilo iba víťazstvo. V zápase sme sa ujali vedenia, keď sa z diaľky presadil Samuel Torok. Následne sme zahodili niekoľko vyložených šancí a súper vyrovnal štastným gólom v závere polčasu, keď dotlačili loptu do bránky z bránkovej čiary. V druhom polčase nám nezostávalo nič iné, iba vrhnúť sily do útoky a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Súper sa zameral na obranu a vyrážal do rýchlych protiútokov. Dva z nich mu vyšli a ujali sa rozhodujúceho vedenia 3:1. Aj napriek veľkej snahe, sa nám už nepodarilo vyrovnať a z postupu na finálový turnaj sa tešil náš súper. 

      Aj napriek tomu, že sme nepostúpili sme odohrali výborné zápasy a tešíme sa na ďalšie športové súťaže. 

      SSOŠ Animus: Peter Opold (III.B), Adrián Horik - Lukáš Kelemen (obaja IV.A), Martin Michalčík, Peter Beňačka, Tomáš Reha (všetci IV.B), Patrik Oláh (II.B), Erik Kramár, Samuel Torok a Martin Balaj (všetci II.A)

     • Beseda so spisovateľkou D. Pechočiakovou

     • Dňa 13.novembra 2018 sme na pôde našej školy privítali spisovateľku Drahomíru Pechočiakovú, ktorá je autorkou takmer troch desiatok kníh. Zaujala nás pútavými príbehmi z nášho okolia a oboznámila nás s jej tvorbou. Mnohí zo žiakov jej kládli veľa otázok, ktoré sa týkali aj jej osobného života.

      Je nám veľmi veľkou cťou, že sme ju mohli u nás privítať a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s ňou

     • Informatický bobor na Animuse

     • Vybraní študenti každého ročníka štúdia sa pod vedením RNDr. Tomáša Sonnenscheina zúčastnili informatickej súťaže iBobor. 15 otázok v časovom limite preverilo najmä ich logické myslenie. V kategórii senior (študenti 3. a 4. ročníka) sa najviac darilo trojici Samuel Hronský, Sebastián Miklos a Marek Bojda (všetci III.B). Rovnaká porcia otázok čakala aj študentov I. a II. ročníka v kategóriii junior. Najviac bodov dosiahla podobne ako vlani Vanessa Stehlíková z II.B triedy, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou v rámci školy. Na ďalších miesta sa umiestnili Samuel Torok a Timea Sujová (obaja II.A trieda). Najúspešnejším riešiteľom blahoželáme. 

     • Aj naši žiaci sa zapojili do verejnej zbierky Hodina deťom

     • Nadácia pre deti Slovenska je organizátorom celoročnej verejnej zbierky Hodina deťom, v rámci ktorej v jeden deň v roku sa realizuje aktivita Zbierka v uliciach – Uličnica, kedy vychádzajú do ulíc našich miest a obcí mladí dobrovoľníci.

       

      V tomto roku sa akcia konala v piatok 09. 11. 2018 a do nitrianskych ulíc vyrazili žiaci aj našej školy a to z tried III. A a IV. A. Ich participáciu na akcii zabezpečovala výchovná poradkyňa Mgr. Margita Jedličková.

       

      Za spoluúčasť na organizačnom zabezpečení dobročinnej akcie vyslovujeme našim žiakom uznanie. 

     • Exkurzia v Múzeu holokaustu v Seredi

     •          Dňa 08.11.2018 o 9:00 hod sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili prehliadky Múzea holokaustu v Seredi, pod vedením Mgr. ZimovejMgr. Kiššovej. Múzeum holokaustu v Seredi je súčasťou SNM-Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Počas druhej svetovej vojny boli z neho deportovaní slovenskí Židia. Putovali do nacistických koncentračných a vyhladzovacích táborov, zriadených na okupovanom území Poľska.  

               V období 2. svetovej vojny boli v Seredi, Novákoch a Vyhniach vybudované pracovné a koncentračné tábory pre Židov, odkiaľ boli vypravované deportačné vlaky do koncentračných táborov na územia okupované nacistami. Väčšina deportovaných Židov sa už naspäť nikdy nevrátila. Táborové objekty v Novákoch a Vyhniach sa nezachovali. Preto tábor v Seredi predstavuje jediný autentický pracovný a koncentračný tábor z obdobia druhej svetovej vojny na území Slovenskej republiky.

               Prehliadka múzea bola spojená s odbornou prednáškou a filmovou ukážkou, v ktorej  boli spomínané udalosti prežité v koncentračnom tábore.

    • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale
     • Naši študenti reprezentovali školu vo florbale

     • V stredu 7.11.2018 sa zúčastnili naši žiaci predkola MO vo florbale študentov stredných škôl. Prvým súperom bol organizátor turnaja OA Nitra. Naši študenti bohužiaľ nazachytili úvod zápasu a veľmi zlou hrou v obrane dovolili súperovi poľahky skórovať. Zápas nám nevyšiel a výsledkom 0:8 sme sa viac menej pripravili o možnosť postúpiť na finálový turnaj. V druhom zápase o česť, sme nastúpili proti SPŠ Potravinárska, ktorej sa podarilo vyhrať aj prvý zápas a bola veľkým favoritom na postup. Po ráznejšom dohovore v kabíne nastúpilo na ihrisko úplne iné mužstvo. Pozornou obranou a väčšou aktivitou v útoku sme na začiatku súpera zaskočili a išli sme do vedenia 1:0 aj 2:1. Chybami v obrane sme sa pripravili o možnosť zdramatizovať zápas. Za SSOŠ Animus sa strelecky presadil 2x Tomáš Reha Simo Žember a jeden gól pridal Lukáš Šlosár. Aj napriek prehre 5:8, bol tréner Tomáš Sonnenschein s druhým zápasom spokojný. 

      Zostava SSOŠ Animus: Peter Beňačka, Štefan Rác, Lukáš Šlosár, Tomáš Reha, Martin Michalčík, Adrián Hörik, Simo Žember, Peter Opold, Dávid Jakubkovič, Kristián Škula, Nikolaj Koros a Róbert Baláži.

     • Burza informácii – „cesta k povolaniu“

     • Dňa 26.októbra 2018 sme sa zúčastnili prezentácie, ktorá bola realizovaná v rámci poradenstva pre voľbu povolania, za účelom zabezpečenia profesijnej orientácie žiakov základných škôl. Poskytli sme informácie o našich ponúkaných študijných odboroch, podmienky prijatia a uplatnenie absolventa v praxi.

     • Školenie manažmentu JA Firma

     • Študentky Lenka Modoryová 3.AKristína Dudášová 3.A sa zúčastnili v rámci JA Slovensko, JA Firma školenia manažmentu v Bratislave, školenie naplnilo naše očakávania a získané vedomosti a skúsenosti využijeme pri práci v našej Banana, JA Firma

     • Imatrikulácie 2018

     • Tak ako to už býva zvykom aj tento rok sa na našej škole odohrala slávnosť názvom Imatrikulácie. Konali sa dňa 24.októbra 2018 pod záštitou 3.A triedy.

       

      Všetci spoluúčastníci si  v tento deň prišli na svoje. Od vystrašených prváčikov až po učiteľský zbor na čele s pani riaditeľkou, s pani zástupkyňou a s triednymi učiteľmi.

       

      Začalo sa tradične predstavením kráľa školy podnikania, cestovného ruchu a informatiky a veselo sa prešlo priamo k najzaujímavejšej časti, a to k samotnému prijatiu nových študentov do „cechu študentského". Potom sa pokračovalo zábavnými súťažami, kde všetci žiaci vyhrali sladkú odmenu v podobe torty.