• Máš preukaz, ktorému skončila platnosť a chceš ho používať naďalej?

Predĺženie platnosti preukazu pozostáva z viacerých krokov, pričom je možné tento proces realizovať viacerými metódami. Celkové predĺženie preukazu pozostáva z dvoch krokov:

1. predĺženie platnosti preukazu (10 € s DPH, platí do 31.8),
        2. predĺženie zľavy na dopravu (3 € s DPH, platí do 30.6).

Na poradí jednotlivých krokov nezáleží.

1. Predĺženie platnosti preukazu

Predĺženie preukazu je potrebné pre uplatnenie zliav pre držiteľov preukazu isic, kompletný zoznam zliav nájdeš na stránke isic.sk. Predĺženie preukazu spočíva v zakúpení a nalepení nálepky na príslušný školský rok. Známku, ktorú nalepíš na preukaz vieš zakúpiť prostredníctvom stránky objednaj-preukaz.sk, alebo priamo na škole (do 31.10.) prevodom na účet:

IBAN: SK39 1100 0000 0029 4804 3493
        Suma: 10,00 €
        Špecifický symbol: 388621
        Variabilný symbol: dátum narodenia v tvare DDMMRRRR
        Poznámka pre príjemca: tvoje meno a priezvisko, názov školy

Ak platíš prostredníctvom mobilnej aplikácie, predvyplniť údaje platby môžeš naskenovaním QR kódu:

Nezabudni na doplnenie Variabilného symbolu a upravenie Správy pre príjemcu!

Príklad

Ak sa voláš Jozef Novák, a si narodený 15.4.2003. Údaje pre realizovanie platby by pre teba vyzerali nasledovne:

IBAN: SK39 1100 0000 0029 4804 3493
        Suma: 10,00 €
        Špecifický symbol: 388621
        Variabilný symbol: 15042003
        Poznámka pre príjemca: Jozef Novák, SSOŠ Animus

Po zrealizovaní platby bude známka doručená na školu, kde si ju môžeš vyzdvihnúť. V prípade, že si známku nestihneš zakúpiť na škole, v termíne od 1.11 až do 31.5 je možné známku objednať len elektronicky na stránke objednaj-preukaz.sk. Takto objedananá známka ti bude doručená priamo domov.

2. Predĺženie zľavy na dopravu, prolongácia

Zľava na dopravu slúži na uplatnenie nároku na zľavu z cestovného v autobusoch a vlakoch, nie len na Slovensku.

Prolongovať zľavu v doprave na preukaze študenta môžeš cez SMS v tvare:  TC medzera PRIEZVISKO medzera ČÍSLO ČIPU (dolný ľavý roh preukazu) (priezvisko zadávaj bez diakritiky).  Túto sms pošli na číslo 8844. V priebehu chvíľe ti príde späť SMS potvrdzujúca úhradu 3 €, súčasťou ktorej bude aj informácia o tom, že si preukaz môžeš priložiť k terminálu.

Príklad

TC Novak 4851234567
        na číslo 8844

Druhý spôsob prolongácie je prostredníctvom aplikácie Ubian (Google Play, App Store), v ktorej môžeš sledovať aj dátum platnosti tvojho preukazu. Posledným krokom prolongácie je taktiež priloženie preukazu k terminálu.

Terminál pre dokončenie prolongácie sa nachádza v technickej miestnosti, A07 (prízemie). Taktiež môžeš využiť sieť verejných terminálov, adresy nájdeš na stránke preukazstudenta.sk.  Zľava na dopravu je platná až po priložení preukazu k terminálu.

V prípade otázok, problémov neváhaj kontaktovať technika priamo v škole, poprípade prostredníctvom mailu isic@animus.sk.