• UCHÁDZAČOM O ŠTÚDIUM

K šk. roku 2023/2024 otvárame DENNÚ i EXTERNÚ formu štúdia

Uchádzačom o štúdium oznamujeme, že k novému školskému roku 2023/2024 otvárame štúdium v dennej i externej forme štúdia.

Detaily sú k dispozícii v priloženom plagáte a PRIHLÁŠKA je dostupná na adrese www.prihlaska.animus.sk.

• Rodičovské združenie

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že dňa 17. 01. 2023 (utorok) sa v priestoroch školy na adrese Akademická 4, Nitra uskutoční v čase od 14.30 hod. do 16.00 hod. rodičovské združenie.

• Školské kolo olympiády v kritickom myslení

V utorok, 13. 12. 2022, sa vybraní žiaci v študijnom odbore informačné systémy a služby zúčastnili pod vedením pani profesorky PaedDr. Lenky Rubinskej školského kola online olympiády v kritickom myslení.

Hlavným cieľom olympiády je rozvíjať argumentačné schopnosti žiakov, naučiť ich overovať si informácie a diferencovať dôveryhodné zdroje informácií od nedôveryhodných, vytvoriť u žiakov zdravé návyky pri trávení voľného času na sociálnych sieťach, rozvíjať schopnosť žiakov korektne interpretovať grafy a štatistiky a posilniť ich odolnosť voči dezinformáciám a manipulačným praktikám.

• Ekonomická olympiáda – školské kolo

V piatok, 09. 12. 2022, sa vybraní žiaci z tried II. A, III. A a IV. A zúčastnili pod vedením koordinátorky finančnej gramotnosti Ing. Tatiany Oravcovej, MBA školského kola ekonomickej olympiády, ktorú organizuje INNESS-Institute of Economic and Social Studies.

Cieľom ekonomickej olympiády je podporiť ekonomickú a finančnú gramotnosť Slovákov, prispievať k rozvoju schopností žiakov v oblasti ekonomiky a poskytnúť odpovede na praktické otázky z ekonomického a finančného sveta.

• Exkurzia: Viedenské vianočné trhy a čokoládovňa Hauswirth v Kittsee

Wiener Christkindlmarkt – takto sú poznané jedny z najväčších a najznámejších vianočných trhov vo Viedni. Tieto sa konajú každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz).

Vôňa pečených gaštanov, perníkov, koláčov a rozmanitých variácií vianočného punču rozliehajúca sa po celom viedenskom Radničnom námestí navodila v stredu, 07. 12. 2022, vianočnú náladu aj našim žiakom – výberu zo všetkých ročníkov. Títo mali možnosť v sprievode pani riaditeľky PaedDr. Zlatice Nagyovej, MBA, organizátorky exkurzie profesorky Ing. Tatiany Oravcovej, MBA, výchovnej poradkyne profesorky Mgr. Margity Jedličkovej a profesora RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD. precítiť čaro adventu, čoby obdobia netrpezlivého očakávania Vianoc, v objatí pozoruhodne vyzdobených stromčekov a malebných drevených domčekov s ponukou nádherných vianočných ozdôb, doplnkov z dreva i keramiky.