Súkromná stredná odborná škola Animus Nitra

Novinky

• Myslím si a určite nielen ja, že kniha zohráva určite veľkú úlohu v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Niektorí ľudia by povedali, že sú to len listy papiera s množstvom textu zviazané do jedného celku. Určite by sme len takto knihu nemali vnímať, ale mali by sme v nej hľadať niečo viac. Existujú rôzne druhy kníh, z ktorých si každý čitateľ nájde práve tie, ktoré sú mu najbližšie. Či sú to už knihy, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo pre zábavu a oddych. Zaujímavé informácie sme sa dozvedeli dňa 19.9.2018 na návšteve Krajskej knižnice Karola Kmeťku v Nitre. Knižnicu navštívili žiaci prvého ročníka pod vedením ich triednej učiteľky Mgr.Zimovej.

• Žiaci 3. ročníka v stredu, 19. 09. 2018, svojou troškou prispeli k Európskemu týždňu mobility, keď v zmysle jeho tohtoročného hesla „Kombinuj a choď“ skombinovali svoju vôľu učiniť za dosť povinnému účelovému cvičeniu a svoju chuť spoznávať miesta tak blízke, no súčasne tak vzdialené.

Jedným z takýchto miest je i Zoborské jazierko, pozostatok niekdajšieho kameňolomu. Jazierko, vďaka svojej diskrétnej lokalizácii, je tajomstvom i nejednému Nitranovi, našich žiakov nevynímajúc.

Putovaním za jazierkom a aktivitami zameranými na ochranu života a zdravia sprevádzala žiakov profesorka Renáta Hadásová a profesor Peter Lenčéš.

• Dňa 14.09.2018 sa v čase od 15:00 hod. uskutoční rodičovské združenie v budove školy SSOŠ Animus v Nitre, na Levickej ceste 40.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční 03. 09. 2018 o 9:00 hod. na školskom dvore SSOŠ Animus v Nitre.

• V piatok, 29. júna 2018, sa v areáli SSOŠ Animus Nitra konal akt slávnostného ukončenia šk. vyučovania v šk. roku 2017/2018.

Udalosť sa realizovala v prítomnosti vedenia školy – jej zriaďovateľa a majiteľa doc. Ing. Bohuslava Sýkoru, CSc., riaditeľa PaedDr. Zlatici Nagyovej, MBA a zástupcu riaditeľa Ing. Edity Červenkovej, MBA – a tiež členov pedagogického zboru a žiakov 1., 2. a 3. ročníka.

Nosnými časťami programu boli príhovor riaditeľa školy a ocenenie vybraných žiakov z jednotlivých tried (za správanie, prospech, dochádzku alebo reprezentáciu školy) ako i ocenenie troch tried (za správanie, prospech, dochádzku a podieľanie sa na realizácii školských akcií).